Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A jobbikosok miért szeretik...

A jobbikosok miért szeretik Oroszországot?

Figyelt kérdés

Nagyon sok fórumon olvasom, hogy az oroszokban látják a reményt. Ezt rohadtul nem értem. Itt voltak 40 évig, bár ez ellen azt hozzák fel érvként, hogy ez már nem ugyanaz az ország. Pedig ugyanaz, sajnos. Az oroszok többsége még mindig visszaállítaná a Szovjetuniót, ha tehetné. A mai napig nem sikerült normális demokráciát létrehozniuk.

És itt jön képbe az USA, hogy milyen szarok, meg mekkora g*cik stb.... Hát, szerintem egy átlag amerikai sokkal normálisabb, mint egy ruszki. Tagadhatatlan, hogy műveltségileg nem állnak a toppon, de a gondolkodásuk sokkal szimpatikusabb. Áááá persze, lerohanták Irakot az olajért. A támadás után nagyon sokan tüntettek a háború ellen, Bush a legutáltabb elnök lett Nixon óta. Szinte minden amerikai tudja, hogy ez egy értelmetlen háború volt, az olajért. Mikor a Nato füttyentett, hogy magyar katonák kellenek Irakba/Afganisztánba, már nem is emlékszem..... szinte megmozdult a magyar társadalom a tiltakozástól, mi ? :)

Na mind1, Rózsadomb közelében lakom, sok zsidót ismerek, és 3 oroszt. Ebből 2 nagyon utálja a magyarokat, nem is tagadják, sokkal sértőbb dolgokat mondtak, mint a zsidók. Pedig ők sem szeretnek minket igazán(igen, én a saját szememmel láttam a cionizmus létezését)

Éppen ezért tudom, hogy a zsidók nagy kópék, de szerintem háború esetén sokkal esélyesebb egy orosz támadás, mint egy izraeli. Gazdaságilag is jobban függünk tőlük, elég ha a gazpromot említem.

Szerintem azért szereti sok jobbikos a ruszkikat, mert egyedül ők tesznek vmit katonailag Izrael ellen.

Mikor itt az oldalon vki megkérdezi, hogy usa/orosz hadsereg az erősebb, és a legtöbb válasz az, hogy "remélem az orosz", akkor én inkább szomorú vagyok.

Bocs, de én csak egy potenciális ellenséget látok bennük. Viszont normális emberhez híven szeretném hallani a másik oldal érveit is, mivel lehet, hogy nincs igazam, ezért írtam ki a kérdést.

Ui.: nem vagyok zsidó, Free Palestine, nincs különösebb bajom a Jobbikkal sem.


2010. júl. 17. 02:28
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

"másik hatalom is Amerika mellett,és fontos lehet(ne ) nekünk gazdaságilag is."


Ez igaz, bár én jobban örülnék, ha az a másik hatalom inkább India lenne.

Gazdaságilag talán igen, de attól félek, hogy megint túlságosan függésbe kerülünk.

Az oroszokkal mindig vannak problémák. Én azt mondom(még ha ez nem is népszerű gondolat manapság), hogy a nyugat felé kellene fordulnunk. Persze nem olyan gazdaságpolitikával, mint a mostani :S

2010. júl. 18. 14:52
 12/24 anonim ***** válasza:

Üdv Kedves Kérdező!


A Jobbik programjának része, hogy a telített 'nyugati piac' helyett az eu-tól még kicsit távolabb álló 'keleti piac' felé orientálódjunk. Miért? Kiváló helyen(Közép-Európa)vagyunk és sajnos 40-50 évet 'ruszki'/inkább bolsevik uralom alatt töltöttünk. Ráadásul bizonyos szempontból még függünk is a oroszoktól és amíg át nem állunk(már ha lesz ilyen)alternatív energiaforrásokra, addig jól jöhet a haverság. A brit-nek mesélheted órákon át mennyire jofféle az egri bikavér, akkor is a román borokkal fogják egy polcra pakolni. Keleten Oroszország e legjelentősebb még az USA által kevésbé fertőzött piac, oda még berobbanhatunk, bár én nem vagyok közgazdász...de azt is tudom, hogy a jelenlegi közgé oktatás szempontjából lekakálja a keletet és egy cseppet eucentrikus.

Az meg, hogy a Jobbikos szavazók pro-oroszok lennének, arról nem tudok semmit. Akikről tudom, hogy a környezetemben tutira a jobbikra szavaztak, nos azok nem nagy oroszbarátok.

2010. júl. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

"Ez igaz, bár én jobban örülnék, ha az a másik hatalom inkább India lenne."

De akik indiába laknak azok nem szeretnek dolgozni :P

2010. júl. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem se az USA, se az az oroszokat nem kellene majmolni. Miért nem tudunk egyszer oda orientálódni, ahol élünk, Európa felé? Minden egyes nappal egyre több amerikai baromság áramlik az országba, Európába. Ugyanez volt a szovjet era idején is. De azt már kevesek veszik észre, hogy mi európaiak vagyunk, az európai divat szerint öltözködünk, az európai értékeket valljuk, az európai sportokat kedveljük. Tehát a nyelvünkön kívül már semmmi nem magyar. Sokan még ott tartanak, hogy ősmagyarság, holott már a honfoglaló őseinkhez képest is akkora a különbség, mint Makó és Jeruzsálem között. Akkor miért kéne az USA vagy az orosz kultúrát terjeszteni? Miért nem védjük az európait?
2010. júl. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

ma 10:27

Ki mondta hogy a kultúrát kéne? De nem értem mi értelme "rosszban lenni" az oroszokkal mert anno ide ette őket a fene. Kétségtelenül az egyik legnagyobb energia és nyerssanyag tartalékokkal rendelkező hatalom Eu-t is ők látják el.

Európai kultúrálól meg annyit hogy ha jobban szétnézel manapság nem is létezik Európai kultúra ők is az amerikaiakat majmolják akárcsak mi.

2010. júl. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
42%

nagy tévedésben élsz (már nem a kérdező, mondjuk ő is), oroszország nem egy világhatalom, körülbelül akkora gazdaság, mint olaszország. hihetetlen szegénység, nyomor, elnyomás van, a periféria perifériájára vannak szorulva, ha nem lenne még mindig állig felszerelve 30 éves nukleáris robbanófejekkel, akkor úgy rúgnák ki mindenhonnan, mint macskát szarni. gusztustalan paternalista, atyáskodó, etatista szemét.

ezzel szemben az egyesült államok a nyugati értékeink, és az egész civilizációnk egyedüli védelmezője a világban, nem mellesleg egy igazi működő demokrácia. az hogy az ilyen agymosott, amerikautálaton felnőtt nyomorultak azt hiszik, hogy az iraki háború az olajért tört ki, az egy dolog. milyen olajért, kisfiam?

talán elfelejtődött, hogy a békés irak egyszer csak minden ok nélkül lerohanta kuvaitot, több tízezer embert megölve, vegyi és biológia fegyvereket bevetve?? majd szaúd arábia felé vették az irányt, ekkor kérte a szaúdi király az usa segítségét, akik hazazavarták az irakiakat. ennyit az olajról... ne beszéljetek baromságokat!



kérdező: kit érdekel, hogy zsidó vagy-e vagy sem? milyen cionizmusról hápogsz, egyáltalán tudod, hogy mit jelent ez a szó?

2010. okt. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Utolsó frankón mondja!
2010. okt. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

"kérdező: kit érdekel, hogy zsidó vagy-e vagy sem? milyen cionizmusról hápogsz, egyáltalán tudod, hogy mit jelent ez a szó?"


Tudom, hogy mit jelent. Egyrészt nem vagyok hülye, másrészt vannak cionista ismerőseim is.

Azért írtam oda, hogy nem vagyok zsidó, mert a Jobbikot (ez esetben a szavazóit) kritizáló kérdéseknél az első dolog, hogy lezsidózzák az embert.

2010. okt. 1. 16:13
 19/24 anonim ***** válasza:

Már én is épp fel akartam tenni a kérdést, mert kezdett előttem egyre érthetetlenebbé válni a dolog. Rengeteg helyen olvasom és hallom a Jobbikosoktól, hogy gyűlöljük az Usa-t, de szeressük Oroszországot, mitöbb lépjünk ki az Európai Unióból és tárgyaljunk a kelettel, hogy szövetségeseik lehessünk...


Nekem ez amolyan álszent szövegnek tűnik. Nem kell majmolni USA-t, de irigykedni sem: fogadjuk már el, hogy az egy tehetős ország, a miénk meg nem. Legalábbis számomra mindig ez a rejtett irigykedés bukik ki az egészből.... bezzeg, ha mi is egy gazdag kapitalista ország lennénk, senkinek nem jutna eszébe panaszkodni...

2010. okt. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

én nem szeretem az oroszokat de az energiahordozóikra meg a piacukra szükségünk van

fenyegetésről:

v.zsirinovszkij katonailag akarná megszállni magyarországot ami nato miatt nem reális veszély

s.perez nem ilyet mond...

http://www.youtube.com/watch?v=FwmUUhsfKuc

a mai izrael létrejöttét és theodor herzl(herzl tivadar): azsidó állam c. könyvét összevetve ezekkel a szavakkal...

2010. okt. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!