Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A jobbikosok miért szeretik...

A jobbikosok miért szeretik Oroszországot?

Figyelt kérdés

Nagyon sok fórumon olvasom, hogy az oroszokban látják a reményt. Ezt rohadtul nem értem. Itt voltak 40 évig, bár ez ellen azt hozzák fel érvként, hogy ez már nem ugyanaz az ország. Pedig ugyanaz, sajnos. Az oroszok többsége még mindig visszaállítaná a Szovjetuniót, ha tehetné. A mai napig nem sikerült normális demokráciát létrehozniuk.

És itt jön képbe az USA, hogy milyen szarok, meg mekkora g*cik stb.... Hát, szerintem egy átlag amerikai sokkal normálisabb, mint egy ruszki. Tagadhatatlan, hogy műveltségileg nem állnak a toppon, de a gondolkodásuk sokkal szimpatikusabb. Áááá persze, lerohanták Irakot az olajért. A támadás után nagyon sokan tüntettek a háború ellen, Bush a legutáltabb elnök lett Nixon óta. Szinte minden amerikai tudja, hogy ez egy értelmetlen háború volt, az olajért. Mikor a Nato füttyentett, hogy magyar katonák kellenek Irakba/Afganisztánba, már nem is emlékszem..... szinte megmozdult a magyar társadalom a tiltakozástól, mi ? :)

Na mind1, Rózsadomb közelében lakom, sok zsidót ismerek, és 3 oroszt. Ebből 2 nagyon utálja a magyarokat, nem is tagadják, sokkal sértőbb dolgokat mondtak, mint a zsidók. Pedig ők sem szeretnek minket igazán(igen, én a saját szememmel láttam a cionizmus létezését)

Éppen ezért tudom, hogy a zsidók nagy kópék, de szerintem háború esetén sokkal esélyesebb egy orosz támadás, mint egy izraeli. Gazdaságilag is jobban függünk tőlük, elég ha a gazpromot említem.

Szerintem azért szereti sok jobbikos a ruszkikat, mert egyedül ők tesznek vmit katonailag Izrael ellen.

Mikor itt az oldalon vki megkérdezi, hogy usa/orosz hadsereg az erősebb, és a legtöbb válasz az, hogy "remélem az orosz", akkor én inkább szomorú vagyok.

Bocs, de én csak egy potenciális ellenséget látok bennük. Viszont normális emberhez híven szeretném hallani a másik oldal érveit is, mivel lehet, hogy nincs igazam, ezért írtam ki a kérdést.

Ui.: nem vagyok zsidó, Free Palestine, nincs különösebb bajom a Jobbikkal sem.


2010. júl. 17. 02:28
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Én azzal sem értek egyet, hogy USA-val kéne haverkodnunk, s azzal sem, hogy Oroszországgal kéne... Túl messze vannak. Miért nem ápoljuk a természetes gazdasági kapcsolatainkat (ezalatt azt értem, hogy a történelmileg is meghatározó kapcsolatainkat)? Nekünk Csehországgal, Németországgal, Ausztriával, Szlovéniával, Horvátországgal, Szerbiával, Ukrajnával, sőt, bármily hihetetlen, nekünk Romániával és Szlovákiával is jóban kéne lennünk. Más nem érdekes.
2010. okt. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Nem barátság vagy szeretet kérdése, a Jobbik tisztában van azzal, hogy az EU irányába már nagyon nem sok export lehetőség van. Márpedig erre van szükség.

Egyébként a nyugati világ is felismerte a lehetőséget a keletben, sok minden nyugati márka terméke készül Kínában és környékén, ráadásul nagy és bővülő piacokról van szó.

2010. okt. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Tanulj némi gazdaságföldrajzot és rájössz maggadtól is, hogy miért!
2010. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam a kommenteket. Kár, hogy ennyire nem tudunk sok esetben mi magyarok kultúráltan kommunikálni , megvitatni bármit is. Mint az Oroszoknál, lám nálunk is megvannak a helytelen beidegződések. Szándékosan sok Orosz embertől kérdeztem már rá erre a témára és ők mindenféle gyűlölködés nélkül mondták, hogy nem értik miért nem nyitunk komolyan feléjük, mert szeretik a Magyar termékeket és kifejezetten jó minőségűnek tartják (régóta) a hús és húskészítmény termékeinket.

Ideje lenne észrevennünk végre, hogy mi csak (még egy darabig sajnos) csak 10 millióan vagyunk és nagyon oda kellene figyelnünk arra, hogy milyen termékekre és milyen gyártásra állunk rá és mindezeknek milyen kereslete lehet az EU-ban vagy keleten. Egy vagy több rossz döntés és gazdaságilag végünk. A kedves bármilyen büszke vezetőinknek végre szerényebbre kellene vennie a figurát és mélyen elgondolkodnink azon, hogy mit kellene már végre tenniük ahhoz (a lopáson kívül), hogy ennek a nyomorék nemzetnek végre jó is lehessen. Ja igen, elfelejtettem! Nem vagyok , se cig, se semmilyen kombináció, csak egy átlag magyar pógár. A Jobbikosokban meg szimpatikus, hogy köntörfalazás nélkül kimondanak olyan dolgokat is, ami az élő hétköznapokban böki a bögyét a népnek (akit lehúznak) Persze sajnos vannak a Jobbikosok nevében is sokan, akik agresszívek, elvakultak, de ez ugyanúgy elmondható a többi más pártról is. Sajna jelenleg egyik régebbi pártban sem az építők vannak többségben, inkább a hatalom megszállotjai. Mert elnyomják, lehúzzák, eltapossák azokat, akik végre változást akarnának a többség javára. A témánál maradva. Ha az Oroszok nem bántanak bennünket, miért ne lehetne velük jó a kapcsolatunk?! A mai Magyarországon és az Oroszoknál is idő közben ha nem vettük volna észre, született egy új generáció is. Minden régi sérelemért az idők végtelenségéig minden Nemzet jogosan gyilkolja le egymást ezután vagy mi?

Nekünk szükségünk van a jó és tartós gazdasági és üzleti kapcsolatokra. Teljesítenünk kell ha talpon akarunk maradni. Ez van.

2010. okt. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!