Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A szövetségesek miért végeztek...

A szövetségesek miért végeztek ki a nürnbergi perben egy újságírót?

Figyelt kérdés
Julius Streicher lapja antiszemita volt ugyan, de ezért a halálos ítélet kicsit túlzásnak tűnik... Vallomása szerint őt is megkínozták a börtönben a szövetségesek, és a kivégzése is sokáig tartott... Miközben a szövetségesek rengeteg német hadifoglyot azonnal lelőttek, több millió civilt bombáztak le, a németeket elítélők közt voltak a szovjetek is, akik még a szövetségesek szerint is hasonló háborús bűnöket követtek el, mint a nácik. Jogszerű sem volt a per, visszamenőleges ítélkezés volt többek között. Valóban erkölcsösen jártak el a szövetségesek?

2019. nov. 5. 19:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
64%
Nürnberg ez erősebb jogán végrehajtott bosszúhadjárat volt, ne keress benne logikát.
2019. nov. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
41%
Streicher az egyik legundorítóbb náci volt.
2019. nov. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
48%

Mert a történelmet a győztesek írják.


Olyan is történt hogy a zsidók csináltak koncentrációs tábort ahová random német civileket raktak és kínozták stb. ilyen is volt ott sem vontak felelősségre senkit, ahogy a gyújtóbombák használatáért sem aminek katonailag semmi értelme nem volt

2019. nov. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
43%

#3

Persze, találjátok még ki, hogy az egész holokausztot igazából a zsidók csinálták a németek ellen. :D

2019. nov. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
2, ha valaki egy undorító náci, az a demokraták szerint halálbüntetést érdemel?
2019. nov. 5. 20:25
 6/23 anonim ***** válasza:
66%

#4 én erről beszéltem [link]


De látom a lepontozó brigád is csupa tudatlan egyénekből áll

2019. nov. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
72%

Kissé tájékozatlan vagyok! A nürnbergi per bosszúhadjárat volt? Csak a vezetőket ítélték el, 20 millió halálos áldozat nem volt elég? (Ha a polgári lakosságot vesszük még több is volt). Itt mindenki bűnös csak a nácik nem?

Ne nevettessetek! Én a halálos ítéletek ellen vagyok, de mit kellett volna kapniuk kötél helyett? Nobel Békedíjat?

Egyébként is. Nem tudom mi volt az ítélet tartalma és indoklása. Az, hogy újságíró volt az igen kevésnek tűnik. Bacsó Béla és Somogyi Béla is csak újságíró volt, akik megírták Horthy különítményeseinek garázdálkodását. Borzalmasan megkínozták őket és a Dunába lőtték. Ezen senki nem háborodik fel?

2020. jan. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
8, ők valószínűleg kommunisták voltak, na meg hazaárulók, de ezt nem tudom. De az, hogy valaki antiszemita, az egy politikai nézet, pár éve még nem is büntették. Ennyi erővel több millió embert ki lehetne végezni.
2020. jan. 26. 10:06
 9/23 anonim ***** válasza:
61%
10:06: az, hogy tömeggyilkosságra buzdított az állami propagandagépezetben, az nem bűn. Hát persze. A kérdezőnél nem számít bűnnek, ha valaki egy undorító náci. De aki leleplezi Horthyék gaztetteit, na azt teljes joggal ki lehet végezni. Számalmas a kettős mércéd.
2020. jan. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Jogi értelemben nem bűn, pár év.
2020. jan. 26. 16:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!