Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A szlovák emberek Pozsonyban...

Árokpart kérdése:

A szlovák emberek Pozsonyban általában milyen tulajdonságúak?

Figyelt kérdés
Munkahelyen ha még valaki tud is szlovákul és magyar hogyan viszonyulnak hozzá. Mint általában rugalmasan mint egy modern, fejlett fővárosban vagy azért még az előítéletek megvannak jócskán? Nem túl régen jártam Pozsonyban, de a szépsége és haladónak tűnő szellemisége szinte lenyűgözött. Ennyire fejlettebb ország nálunk is már Szlovákia?
2019. dec. 4. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

[link]


A szlovákok rendkívül haladó szellemiségű emberek, csak ne szembesítsd őket a hazugságaikkal. Kivéve, ha azt akarod hogy megutáljanak, halálba kívánjanak, elveszítsd a munkahelyedet...

2019. dec. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Igen, rendkívül haladó szellemiségűek. Ennek jegyében az esztergomi bazilikát ábrázoló hűtőmágnesre rezzenéstelen arccal írják rá, hogy Slovensko...
2019. dec. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Mi az a Szlovákia?
2019. dec. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Lakni nem laktam Pozsonyban, de ismerek sok szlovák embert, meg rengeteg felé volt már dolgom Szlovákiában.


Amit tudni kell:

-Ezért kapni fogok a sok Trianon-mániástól, de az az igazság, hogy a szomszédaink közül a szlovák kultúra és mentalitás áll a legközelebb hozzánk akkor is, ha érzelmileg nem hozzájuk kötődünk a legjobban.

-Egy nagy különbség van, hogy "hűvösebbek" nálunk. Tehát ne gondold azt, hogy utál, csak azért, mert nem mosolyog rád egyfolytában! Kicsit ellentéte mind az amerikai, mind az olasz mentalitásnak.

-Sok magyar viszketegséget érez, hogy szóba hozzá a történelmi sérelmeket. Ne tegyed! Akármennyire is furcsa, de ez a szlovák-magyar ellentét a magyar oldalon százszor erősebb. A szlovákoknál ez csak egy dologban nyilvánul meg, hogy idegesíti őket, ha egy szlovák állampolgár nem beszél rendesen szlovákul. Hozzáteszem, lassan 100 évvel Trianon után nem mondom, hogy nem értem meg őket. Például a magyarok is fel vannak háborodva, ha egy másodgenerációs kínai nem beszél rendesen magyarul.

2019. dec. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4#


Egyébként ez egy baromi jó példa a kínaiakkal mert ezt többször hallottam már.


Nemrégen voltam kint egy nemzetközi katonai gyakorlaton ahol szlovákokkal voltunk.

Nos az eredmény meglepő volt számomra, aki egyébként alapvetően a "trianonos" közösséghez tartoztam, de időközben kicsit megváltoztam.


Tényleg hűvösek voltak, de miután nyitott feléjük az ember ( ők nem fognak az 100% ) Teljesen jófejek lettek. Sörözés alkalmával még a régi sérelmeinket, és a történelmi oktatásban levő különbségeket is lehetett taglalni.


Amit én észrevettem:

- Történelmiséget nem a legjobb felhozni mert abból jönnek ellentétek.

- Ami problémájuk van az az hogy a magyarok Szlovákiában nem beszélnek rendesen szlovákul ami 100 év után valóban érthető

- Viszont akadnak hasonlóan a Nagymagyarországos emberekhez, Nagyszlovákiás emberek akik hozzá se akarnak szólni az emberhez.


Igazából szerintem szimplán kisebbségi komplexusuk van mert régen MO-hoz aztán Cseho-hoz tartoztak. alig pár évtizede van országuk.

Ezt probálják azzal kompenzálni hogy mindenhonnan kiszoritják a magyarságot. Ez sajnos igy müködik.


De hogy felvilágosultabbak e mint mi?

Nem.

2019. dec. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

"A szlovákok rendkívül haladó szellemiségű emberek, csak ne szembesítsd őket a hazugságaikkal. "

Teljesen igaz.


Arra kell csak ügyelni, hogy nem szabad megemlíteni egy szlováknak, hogy Szlovákia történelme kevesebb mint 30 éves, mert saját elmondásuk szerint 1500 éves történelmük van. Szent Istvánról se beszélj velük, mert ő nem volt magyar király.


[link]


A szlovák egy teljesen normális nép, de sajnos állandó kisebbségi komplexusuk van amiatt, hogy a Szlovák Köztársaság államalapítása 1993-ban történt és egyetlen királyuk sem volt. Bármiről beszélgethetsz velük, csak a történelemről ne!

2019. dec. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából egy szlovákkal Trianonról beszélni olyan, mint egy orosszal '56-ról. Úgyis neki lesz igaza, ha okosabb vagy ráhagyod. Meg nem is muszáj ilyeneken marakodni, ezernyi más téma van, amiben jól ki lehet jönni egymással.

Persze nehéz megállni, mert a szlovák határt átlépve szerintem sokunk fejében megfordulnak történelmi kérdések...

2019. dec. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%

Nem túl régen jártam Pozsonyban, de a szépsége és haladónak tűnő szellemisége szinte lenyűgözött. Ennyire fejlettebb ország nálunk is már Szlovákia?


Nem nálunk is,hanem Szlovákia is. Nem mindegy.

Tényleg nagyon szép, mint egy monarchiás város kb. Ugyanaz. Haladó szellemiség mi volt ami annyira megfogott tesa?

Majd ha kint fogsz dolgozni, ahova annyira készülsz, megváltozik a nagy hasraesésed.

2019. dec. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Nem túl régen jártam Pozsonyban, de a szépsége és haladónak tűnő szellemisége szinte lenyűgözött. Ennyire fejlettebb ország nálunk is már Szlovákia?"

Te úgy tűnik hiányoztál a történelem órákról vagy inkább galacsinokat dobáltál ahelyett hogy figyeltél volna a tanárra. Pozsony évszázadokig a Magyar királyság fővárosa volt, ott koronázták meg a magyar királyokat. Minden, ami téged lenyűgözött Pozsonyban, azt a magyaroknak köszönheted. Vagy elhiszed, hogy 1993-ban, a szlovák államalapítás napján kezdték el Pozsonyt építeni? (:

2019. dec. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én itt élek Szlovákiában, és hidd el nekem a szlovákok többségét abszolút nem érdekli hogy magyar vagy, ha beszélsz is szlovákul ők azonnal hogy magyar tájszólással beszélsz, de csak egy apró kisebbség a szlovákok között aki szóvá teszi, és egy még apróbb kisebbség aki ténylegesen magyarellenes rasszista.

De ahogy már előttem is írták, ha a fejükhöz vágod a történelmi hamisításokat egyből vérszemet kapnak, ezzel a rasszisták fel szokták tüzelni a többi szlovákot is általában, szóval kerüld inkább a témát, és akkor nem lesz semmi baj.

2019. dec. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!