Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Japán mennyire erős ország?

Japán mennyire erős ország?

Figyelt kérdés

Mekkora a Japán politikai befolyás a világon ?

Illetve mekkora a katonai ereje és milyen minőségű a hadserege



2019. dec. 8. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Katonai ereje? Mármint a honvédelemre fenntartott haderő (mert még mindig korlátozva vannak)?
2019. dec. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1-es

Úgy tudom hadserege jóval erősebb, mint ahogy hivatalosan tűnik, mert kijátszák a törvények és egyebek hátrányait. Meg a hivatalos adatok esetén is komoly költségvetése van annak ellenére hogy GDP arányosan ritka alacsonyan költ a hadsereg, de nem árt tudni hogy a világ negyedik legnagyobb GDP-jel bír, így egy százalék annyit tesz ki mint Magyarországon 20-25%

2019. dec. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem Japán mindössze csak nem akarja befolyásolni a világpolitikát.


Én amondó vagyok, hogy Japán a technológiai csúcs, a világ legdominánsabb szereplője lehetne ha akarna.

2019. dec. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#4 vagyok:


A hadseregüknek a mérete az ő technikai adottságaik és képességeik mellett részletkérdés.


Szerintem egy esetleges háborúban japán oldalról nem igazán lenne emberi szereplő.

2019. dec. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

A világ GDP-jének 6%-át adják, ezzel harmadikok az Egyesült Államok és Kína mögött, igaz, eléggé leszakadva. Magyarul a középhatalmak közül a legjelentősebb.


Katonai ereje is ehhez mérhető, csak sokat ront rajta, hogy nincs atombombájuk és nem tagja a NATO-nak.

2019. dec. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

4-s Japán technológia hiába csúcs, ha egyszerűen megnézzük a társadalmát és gazdaságát a világ legnagyobb csődje szerintem, a társadalom egymástól való elidegenedése olyan jelentős hogy társkeresés esetében a 30 év fölöttiek harmada még emberi kapcsolatba se volt, a nagyvárosok elidenenitő hatása legutoljára az ipari forradalmak idején volt olyan jelentős mint ami most Japánba van, a társkereső oldalak arra specializálodnak hogy vidéken találjanak a másiknak párt, meg a kultúra, az meg végképp, öngyilkossági rátájuk nem véletlen ranglistás, hogy a munkáltató olyan kúltúrális dominanciával bír a dolgozó felett, hogy addig a dolgozó nem mehet haza míg a fönöke haza nem engedi, ez kultúrális elem, nem a teljesítmény számít náluk hanem ez a fajta alárendeltség. Meg szerintem külön fontos dolog hogy például a nőknek a cég engedélye kell ahhoz egyáltalán gyereket vállalhasson.

Most a gazdaság, Japán államadóssága nominális értéken is ranglistás, nemcsak arányosságba, hosszú ideje a bankok finanszirozzák a japán államadósságot ami az emberekhez kötödik végül, meg a természeti csapások olyan jelentős kiadási hullámot inditanak, de ha ezeket nemis említjük elég a strukturális válságba belemenni ami az 1990-es évekbe indult azáltal hogy Japán túl szabad gazdaságpolitikát folytatott, a befektetések és a gyenge yen nagy gazdaságélénkitő ereje olyan válságot hozott ami még nem érződik, konkrétan, de a fukusimai eset is komoly eset lehet, hogy a világ ha jól tudom harmadik legnagyobb atomenergia termelője volt, de ezek után leállt ezzel.

megmagyarázhatatlan eset hogy képesek defláció vagy nagyon alacsony infláció mellett még fennmaradni, ebbe tényleg különleges ország.


Szóval szerintem ez az ország pontosan olyan mint a Római Birodalom volt, azis népesedése-társadalmi-gazdasági válság miatt omlott össze, a barbár betörések csak indikátorai voltak a folyamatnak.

2019. dec. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezaz utolsó, gyűjts össze minden negatív dolgot amit le lehet írni. Ez annyira tipikusan magyar.

Attól még a világ egyik legfejletteb országa.

2019. dec. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Úgy tudom hadserege jóval erősebb, mint ahogy hivatalosan tűnik, mert kijátszák a törvények és egyebek hátrányait."


Nem játszanak ki semmit, a miniszterelnökük 2éve akarta módosítani a korlátozást amikor az ISIS elfogott egy japán újságírót mert jelenleg tiltja az alaptörvényük a külföldi műveletek minden formáját. Igazából amerika bábállama 45 óta a mai napig

2019. dec. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem tudsz te semmit.

Valami linket mutass, mert a te véleményed nagyon kevés lesz.

2019. dec. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Tessék

[link]

2019. dec. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!