Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Japán mennyire erős ország?

Japán mennyire erős ország?

Figyelt kérdés

Mekkora a Japán politikai befolyás a világon ?

Illetve mekkora a katonai ereje és milyen minőségű a hadserege



2019. dec. 8. 10:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

#6, #7-nek.

A maga idejében a Római birodalom, az Franciaország (1789-1815), Németország (1914-18. 1938-1945) is fejlett volt, lehet itt okoskodni hogy technológiailag fejlettek, de egy háborúba a jó vezetés és a fejlettségből jövő adottságokat általában felülírják a számok, egy 120 milliós nemzet aminek a jövőbe a népessége 2050-be becslések szerint akár 80 millió is lehet, a század végére 60 millió lesz, annak szerinted van esélye egy világhegemóniára? Még az Egyesült Államok is küszködik a maga növekvőjével ami 330 millió, meg a fejlettség átok is tud lenni.


És miez a tipikus magyar dolog duma? Az zavar hogy jobban ismerem a dolgokat ekörül mint te? Ha tudni szeretnéd Japán történelmi és gazdasági múlt nagyon érdekel engem és ezek alapján írtam le a dolgokat. Az Új egyenlőség stúdióbeszélgetésén egy Japánból jövő magyarországra telepedett ember mondta hogy mi magyarok túlságosan csodáljuk Japánt, amiket elképzelünk róluk elég messze áll az össztársadalmi képtől, a távolság növeli ezt, hasonló az amerikai álom dumáhóz ez. Az emberek kevésbé hajlamosak egy ehhez hasonló esethez negatív dolgot fűzni mert távol áll tőlük, míg a hozzájuk közel álló dolgokról inkább hajlamosak negatív dolgot fűzni. Én inkább az a fajta vagyok aki nem hisz eggyikbe se, inkább abban hiszek hogy mindennek van árnyoldala, csak nehezen vesszük észre, Japán esetében a földrajzi, kultúrális, nyelvi távolságok azok amik visszatartják az odamenőket. Szerintem a technológia nem boldogít, Japán meg egy elég szélsőséges nemzet elég ránézni a múltjúkra, eleinte erősen hiearchikus szamuráj kultusz ami a feudalizmushóz képest igazságosabb rendszerű, egy magas rangúnak komoly megfelelési kényszereket rakott ki, utána egy komoly modernációs időszak amibe benne élt ez, és mindmáig él, kevés olyan társadalom van melynek a régi kultúrális öröksége fennmaradni, ez a japánoknál a behódolás a felsőbb rangú felé, utána jött a katonai vezetők érája az első világháború után amibe Japán komolyan elgondolkodtatott mindenkit hogyan kéne kezelni a háborút ellenük, mert a legtöbb japán inkább meghalt mintsem túsz legyen, nem véletlen volt kb tízszeres vesztesége Japánnak Amerikával szemben, végül ezért is dobták rájuk atombombát, mert nemcsak katonákat hanem civileket is belevonták ebbe a háborúba és elvárták tőlük a katonáhóz hasonló viselkedést, ami pszichológiai sokk volt az amerikainak, valószínűleg a Japán-fősziget elleni offenzíva esetén a 20 millió japán és 2 millió amerikai egy rossz becslés volt, ami követte a korábbiakat, inkább mondanék kisebb japán és nagyobb amerikai veszteséget, mert a 65 milliós szigetcsoportba elég gerilla háború lenne ha a lakosság harmada meghalna, és túl kevés amerikai egy ilyenbe mert egy ilyen háború esetén már a legtöbb ember habozna, kivéve a német katonát mondanám, mert úgy tudom hogy a második világháború rengeteg bűnőzö harcolt főleg a Waffen SS-be, több katona leírta hogy undorodtak tőlük, hogy azok élvezték is azt, és olyan dolgokkal poénkodtak hogy élő áldozattal kell gyakorolni a lövészetet.



Na jó szerintem jobb ha most leállok mert elszabadult az írás nálam, 5 mondatba leakartam tudni ezt, de valahogy másképp alakult, remélem a lényeg átjött.

2019. dec. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!