Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért tolják értelmetlenül a...

Jeffrey Spender kérdése:

Miért tolják értelmetlenül a Haderőkbe dollármilliárdok százait, ellenben az Űrkutatásba alig, nagyon keveset?

Figyelt kérdés

Vezető katonai hatalmakként az Egyesült Államok, Oroszország és Kína százmilliárdos tételekben fegyverkeznek, és költségvetésük részét a megkérdőjelezhető értelmű programok veszik el, azt gondolnánk, legdrágább tételeik a "lopakodó" / alacsony észlelhetőségű repülők, vagy az alsó űrhatár elérésére képesek, amelyeknek lenne tudományos és gyakorlati hasznuk, de nem, hanem a helikoptereik "új tervezésű" rotorlapátjai drágábbak, mint ezek, amik semmi előrelépéssel nem bírnak, vagy a harckocsik páncélzatát próbálják kimaxolni, és elmennek időközönként a Harmadik Világot teljesen szétcseszni, amit próbálnak és sikerül nekik is valami Dicsőséges Háborúként eladni mind sajátjaik, mind az európaiak körében, ellenben a 2020-ra ígért állandó Holdbázis, vagy a Rakétatechnológia modernizálása, vagy legtávolabbiként a Mars lassú, de megvalósítható kolonizálása is ilyen hozzáállással 2200-ra vagy 3000-re valósul meg, álmodozó gimnazista fejében létező holdkórosságok.


Konkrétumokkal az Amerikaiak 600 mrd dollárt költenek a komplett haderejükre a túlszámlázott és megkérdőjelezhető értelmű programokkal együtt, addig a NASA 20 mrd-ből kényszerül gazdálkodni. Oroszországban 100 mrd dollár a Hadsereg és az Űrkutatás 10 mrd dollár. És Kínában 200 mrd a Hadsereg, az Űrkutatás 10 mrd. Kompromisszumokkal ha a Sereg 2 / 3-ot kapna, az Űrkutatás 1 / 3-ot vagy 1 / 4-et, nagyobb lépések lennének, mint hogy jelenleg 1 / 30-ad vagy 1 / 10-et kapnak.


2020. jan. 13. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

Mért tolnák az Űrkutatásba? Abból milyen gazdasági vagy épp morális haszna van az embereknek? Szerintem még annyi se, mint a hadseregből.


Mi van ha kolonizáljuk a Marsot? Akkor majd ott is lakhat hatalmas pénzösszegekért cserébe pár millió ember ennél sokkal hatékonyabb lenne ha a Földet nem csesznénk szét.

2020. jan. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Mindegyik fél azért fegyverkezik, nehogy a másik megelőzze vagy behozhatatlan előnyre tegyen szert.

Nem értem, hogy ez miért nem logikus bárkinek, aki egy percre megáll és elgondolkodik rajta.

2020. jan. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként pedig a haditechnika fejlesztése simán hozzájárul az űrtechnológia fejlődéséhez, elég csak arra gondolni, hogy a jobbnál jobb repülőkhöz és harckocsikhoz újabb anyagokat és technikákat kell feltalálni, precízebbé kell válni, fejleszteni kell a nanotechnológiát, a mesterséges intelligenciát és ehhez hasonlók. Ez mind-mind hozzájárul ahhoz, hogy később csillagközi utazásra is alkalmas űrhajókat tudjunk gyártani.

Apropó, mesterséges intelligencia. Több helyen is olvastam már, hogy 2050 környékén a gépi intelligencia le fogja hagyni az emberit, vagyis sikerül megalkotni a legelső gépet, ami okosabb a legokosabb embertől is. Ez rövid időn belül akkora technológiai ugrást fog jelenteni, amit most elképzelni sem tudunk, mivel a legokosabb embertől is okosabb gép elég intelligens lesz hozzá, hogy építsen egy még okosabbat, az pedig egy még okosabbat és még okosabbat és így tovább, míg nagyon rövid idő alatt létre nem jön az AI, ami milliószor okosabb nálunk. Ezt a jelenséget a tudósok technológiai szingularitásnak nevezik, ami gyakorlatilag annyit jelent, hogy a technikai fejlődés végtelenné válik. Egyelőre beláthatatlan következményei lesznek, azonban az biztos, hogy nem kell 2200-ig várnod a Mars kolonizációddal, már ha nem irt ki minket ez a rohadt okos gép, mert mondjuk értéktelennek tart.

2020. jan. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
Az űrkutatás nettó pénzkidobás. Mi értelme elmenni élettelen kősziklákra, meg ott állandó bázisokat létesíteni egy rakás pénzért? Mi belőle a haszon? A háborúknak van tétje, gazdasági érdekek érvényesítése meg uralkodása egy élő bolygó felett nem csak pár kavics felett.
2020. jan. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Jelenleg vírusként élünk a bolygón, és ha előbb kolonizálunk egy másikat, mintsem ezt a működést felszámolnánk, onnantól kezdve mindig egy új bolygó kolonizálása fog számítani a könnyebb megoldásnak. Tegyük fel, nagyon sikeres vírusok vagyunk, az egész univerzumot belakjuk és feléljük, ahogy a Földdel tesszük most jelenleg. Utána mi lesz? Nem lesz már új bolygó, ahova mehetnénk, viszont van mondjuk nyolc millió évnyi történelmünk, ami a bolygóról bolygóra terjedés működéséről szól. Esélyünk sem lesz megváltozni, elpusztulunk a gazdatesttel együtt.


Persze a fenti csak egy filozófiai megközelítés, a valódi ok nem ez, hanem hogy nincs az űrben semmi, a Földön viszont még vannak könnyen elérhető erőforrások, úgyhogy még megérős itt partizni.

2020. jan. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az űrkutatás nettó pénzkidovás témához: alacsony gravitáción máshogyan viselkednek egyes anyagok, új ismeretlen gyógyszereket lehet előállítani és idővel aszteroidákból jelenleg nagyon drága fémeket lehetne bányászni.
2020. jan. 14. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Tegyük fel, nagyon sikeres vírusok vagyunk, az egész univerzumot belakjuk és feléljük, ahogy a Földdel tesszük most jelenleg."


Öreg, az azért kicsit odébb van. :D

2020. jan. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az űrkutatás mindig is a hadi kiadások része volt.
2020. jan. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7 Én meg már azt hittem, a '22-es választási ígéretek része lesz :(
2020. jan. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A biztonság érzete elsődleges a fejlődéshez képest.

Ez természetes.

Szerencsére van erőforrás mindkét területhez, de én is jobban örülnék, ha gyorsabban fejlődhetne az űrkutatás.

2020. máj. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!