Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha munkaerőhiány van, miért...

Ha munkaerőhiány van, miért fizetnek keveset?

Figyelt kérdés
Főleg a gyári operátorok kellenek és alig kapnak. Nem ellentmondás? Ha munkaerőhiány vwny akkor sokat kellene fizetni....

#Magyarország #állam #munkaerő #hatalom #összeszerelő operátor #kis Kína
2019. febr. 25. 23:52
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Ez egy rabszolgaország, a kormány és a multik közös erővel gondoskodnak róla. Ők folyamatosan fölözik le a milliárdokat, te meg gürizzél a sor mellett havi 80 ezerért. De ehhez olyan nemzet is kell. Szerinted miért ide jön a német multi éhbérért csicskáztatni? Mert otthon rájuk borítanák az asztalt és meglincselnék őket ennyi fizetésért, de még kétszer ennyiért is. Itt meg simán lenyeli a paraszt hogy "ennyi kapok ez van". Az élősködő felső 1-2% meg a multitulajdonosok meg dőzsölnek a százmilliárdokban.

Jobb helyeken ez nem lehetséges, mert jobb helyeken azok akik ezt megpróbálják azok rövid úton a dutyiban kötnek ki. Itt viszont bármit lehet, bűnözők, rabszolgatartók és oligarchák paradicsoma vagyunk.

2019. febr. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért,mert a gazdagok szeretnék fenntartani azt a szintet,sőt még többet szeretnének,fizetni nem akar senki,csak jól élni,más bőrén.


Ez egyre kevesebbeknek tetszik,akik tehetik jobb helyre mennek,ahol megbecsülik a munkájukat.


Nálunk meg a semmittevők urizálnak,és a nép ennek örül.

2019. febr. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Itteni gyárakban hr-e visítva sír hogy nincs melós, ahaa....


Mikor megkérdezed nem gondoltak rá hogy 3 műszakban 150 ezret hazavinni nem kevés kicsit? emelnének rajta lehet nem lenne munkaerő hiány?


Néznek mint borjú.....


Tisztességes fizetéssel, mindjárt lenne dolgozó.

Arról nem is beszélve hogy a főnökségek 90% valamilyen frusztrációját a dolgozón szereti levezetni.

Otthon megveri az ASSZONY! bemegy a gyárba, valami gagyi alsó középvezető és azt hiszi bármit megtehet a dolgozóval mert ő a "felettese"


Nem az életedet adtad a munkahelyednek hanem napi 8 óra munkaidődet csak ezt a frusztrált papucs középvezető nehezen fogja fel mert nincs annyi esze

2019. febr. 26. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
84%

A "kevés" egy viszonylagos fogalom. Ami neked kevés, a munkaadónak lehet sok. Az egy dolog, hogy kevésnek érzed a fizetést, de könnyen lehet, hogy a cég nem tud magasabb munkabért kigazdálkodni.


Ezért kellenek bértárgyalások.

2019. febr. 26. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Dehogy van munkaerőhiány, csak erre akarják fogni. Munkaerőhiány akkor lenne, ha egy műszakban, napi 8 órában, nettó 350 ezerért se találnál embert, mert nem lenne munkaerő, aki tudna jelentkezni.

Ma már az van, hogy az emberek fogják és beintenek a fizetéseknek csúfolt valaminek és inkább lelépnek külföldre dolgozni. Bőven lenne itt munkaerő az országban, ha megfizetnék. Addig viszont míg az van, hogy külföldön sima pizzafutár melóból valaki jobban megtud élni kinti körülmények között is, mint itthon 3 műszakban a gyárban, addig ne is várják, hogy a munkaerő majd itthon fog dolgozni.

Mert itthon mi kell? Dolgozd szét magadat a lehető legkevesebb fizetésért. Én is sok helyre beadtam már, mindenhol azt akarták, hogy feketén sokkal kevesebbért dolgozzak, mint a hivatalos minimálbér, mert, hogy nincs pénz. Pedig ezek nem is maszek munkák lettek volna, hanem irodaik, miközben a HRes nő a legújabb BMW terepjáróval jött, a főnök meg Volvoval. Utána ők voltak felháborodva és pofán röhögtem őket meg megmondtam akkor vállalnám el legfeljebb a munkát, ha minden egyes nap rász*rhatnék az asztalukra és azt megkellene enniük.

2019. febr. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mégsem reagálnak a multik sem, hiába mennék oda dolgozni, tehát nincs akkora munkaerőhiány..
2019. febr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk (megyeszékhely) több gyárban minimálbért fizetnek a sori dolgozóknak. Én egyetemi végzettséget igénylő munkakörben voltam az egyikben pár hónapja , de szakmunkàs minimálbéren.. Szerinted?

Szánalmas. Az én munkaköromben folyamatosan mondtak fel az emberek, csak addig maradt ott mindenki, amíg nem találtak jobbat.

Én többször jeleztem, hogy legalább vegyenek at diplomás fizetesert, hiszen használnom kellett a tudásom a munkában. Nem tették meg, nem voltak hajlandóak emelni. Eljottem én is, 2 másik kollégával egyszerre. Undorító mit meg nem engednek maguknak.

Szerintem nincs még akkora munkaero hiány, találnak embert, max megbízhatatlan. Nem érdekel őket, hogy folyamatosan mondanak fel az emberek és mindenki utál oda járni

🙄🙄

2019. febr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre az a szokásos válasz, mert alacsony termelékenység. Miért alacsony és hol alacsony ? Nem a multinál. A multi ugyanazokkal a gépsorokkal ugyanúgy termel a legtöbb országban. Ráadásul nálunk az alacsony bérek miatt több profittal. Minek fizessen több bért ha a magyar vállalkozó sem fizet.

A magyar kkv szektor a legnagyobb probléma. A vezetés balf.sz, a tulajdonos mohó, nem képes hatékonyabban megszervezni a munkát. Ezért a hatékonyság a béka feneke alatt van. Sok magyar cégtulajdonos nem is érti ezt a szót. Az új bmw megvan, nyaralás megvan kit érdekel a többi.

2019. febr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!