Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Trump esélyes az elnökválasztá...

Trump esélyes az elnökválasztáson?

Figyelt kérdés
Számomra nevetségesnek tűnnek a demokrata jelöltek, múltkor Hillary Clinton volt, most a szélsőbalos Sanders, a másik idősebb tag, Biden, vagy valamelyik másik női politikus. Szerintem ez az ultrabalosság már sok baloldali szavazónak is sok. Trump pedig zseni, karizmatikus, radikálisan védi Amerika érdekeit, nem finomkodik. (Pl. mostanában Irán ellenében.) Sok baloldalinak is megfelelő lehet, mert pl. radikális Izrael-párti. Nem nagyon fognak egy szürke eminenciást megválasztani egy ilyen karakterrel szemben. Na meg elég egy kisebb háború vagy külpolitikai csata, és mellé állnak.

2020. jan. 27. 20:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Még sok víz lefolyik addig a Mississippin...


Ez csak a magyar híradásokat követve lehet furcsának tűnik, de amerikai centrum szavazóként simán le lehet szavazni Trumpra! Megmondom miért: Lehet sok beszólása van, amitől tele a sajtó, de maga a politikája egyébként csak a külpolitikában radikális! (Ez is egy európait valószínűleg jobban zavar, mint Joe bácsit Michiganből). De két váláson túl lévő, new yorki ex-demokrata üzletemberként mindenesetre elég messze áll a Bibliasulykoló republikánusoktól meg Tea Party republikánusoktól is. Mindeközben meg az amerikai gazdaság igazából nagyon jól teljesít!

2020. jan. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

Kb. 50% esélye van. Attól függ, hogy Floridában épp merre fúj a szél. Az amerikai választási rendszer egy totális ökörség, és pár ezer szavazat pár kulcs államban fogja eldönteni ezt a választást is. Már ha addig nem történik valami radikális dolog.


"szélsőbalos Sanders"

Sanders nem szélsőbalos. Univerzális egészségügyi ellátás, ingyenes felsőoktatás, reális fegyver-ellenőrzés, stb. Ezek Magyarországon is megvannak, pedig a magyar kormány állítólag szélsőjobbos.


"Trump pedig zseni"

Nyilván soha nem hallottál még tőle egy beszélgetést se. Trump egy óvodás szellemi szintjén van. Csak hallgass bele bármilyen beszélgetésbe, amikor ki kell fejeznie bármilyen komplex gondolatot bármilyen témában. Nem nagyon sikerül neki.


"karizmatikus"

Háááááááááááááááááááááááááááááááátttt...

Mondjuk azt, hogy ez szubjektív. Nekem egy össze-vissza habogó idióta nem karizmatikus, de te tudod.


"radikálisan védi Amerika érdekeit"

Mármint hogy ezt ismételgeti napi ötvenezerszer. De amúgy meg a gyerekes kereskedelmi háborújával árt Amerikának. Nem szeretném hogy valaki úgy védje az én érdekeimet, mint Trump Amerika érdekeit...


->Szóval a Trumpról alkotott képed erősen torz. Nem sok köze van a valósághoz.

2020. jan. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A kormány nem szélsőjobbos. Amerika és Európa más.

Trump IQ-ja bőven 150 felett van, úgy tudom. Tehát zseni. A vitákban szét is verte a vetélytársait és Hillaryt.

2020. jan. 27. 21:36
 4/13 anonim ***** válasza:
A végtelen párhuzamos univerzum közül nincs egy se, ahol Trump IQ-ja megközelíti a 150-et. Mondom, hallgass bele egy beszélgetésébe. Egy intelligens ember nem úgy kommunikál, hogy "Én jó vagyok, mert Obama rossz, borzalmas, rossz nagyon rossz, nem úgy mint én, mert én jó, nem Obama, mert az rossz". Nagyjából ez a színvonal. Nyiss meg egy google-t, írd be hogy "Trump interview", és hallgasd végig ahogy beszél. Az elejétől a végéig. Aztán mondd azt nekem, hogy ez a makogó inkoherens zavarodott ember egy zseni. Akkor se fogom elhinni, mert nem vagyok teljesen hülye.
2020. jan. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Azt meg kell érteni hogy már ott se egy jó és egy rossz jelölt van hanem van a rossz és a még rosszabb. Nem kötelező Trumpra szavazni de mi az alternatíva? Az egyre szenilisebb Joe Biden? A genderkvótát belengető, online cenzúrát támogató és a saját származásáról összevissza hazudozó Elizabeth Warren? Vagy az a Bernie Sanders akinek a stábjában konkrétan kommunista nézetűek vannak? A moderált szavazókat mindegyik taszítja.

A demokratáknál volt egy jelölt akiben nagy potenciál volt de párton belül pikkeltek rá mert összerúgta a port Hillary-vel (is): Tulsi Gabbard-nak hívják (ha most azt kérdezitek mégis ki ő és miért nem hallottatok róla eddig akkor annyit mondok: pontosan...). Hawaii-i származású nő és mégse hozza fel soha a nemét vagy a bőrszínét egy kis extra szimpátiáért, veterán mégis háborúellenes. Hallgattam vele interjúkat és még intelligens is, sokkal megnyerőbb mint az a másik három őskövület. Ezek alapján mindkét oldalról elszippanthatta volna a szavazókat.

https://www.youtube.com/watch?v=oIb2lmHgd5s

https://www.youtube.com/watch?v=kR8UcnwLH24

https://www.youtube.com/watch?v=PdYud9re7-Q

2020. jan. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Trump egy köscög , én beszéltem vele, tényleg az. 0%esélye van azaz nuuullllaa.
2020. jan. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Még 0.00000001 sincs?
2020. jan. 27. 22:56
 8/13 anonim ***** válasza:
34%

1.Trump okos.

2. Jo eselyei vannak az ujravalasztasra.

3. A demokratak egyre szelsosegesebb eszkozoket hasznalnak a megbuktatasara, es ez noveli az "elit"-ellenes hangulatot, azaz a koznepbol egyre tobben mennek el szavazni, es Trump javara.

2020. jan. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#2


Amerikai viszonylatban tényleg szélsőbalos. A "szélső" az általában pejoratív jelző persze, de lényeg a lényeg, hogy az amerikai társadsalom többsége nem támogatná valószínűleg a politikáját.


---


Egyébként egy amerikai hülye lenne magyar oktatási rendszert, pláne magyar egészségügyet kívánni magának! Egy amerikai egyetemi oktató vagy amerikai orvos meg pláne elalélna, ha magyar körülmények között és magyar fizetésekért kellene dolgoznia... Úgy lenne értelme a vitának, ha mondjuk Skandinávia és Amerika között kellene választani. Skandináviában nincs Yale, MIT, Harvard, stb. (Most nem csak az oktatásról beszélek, hanem a kutatásról is!) Meg nincs John Hopkins kórház meg Mayo Clinic se. De attól még Gipsz Jakabként is simán kapsz jó oktatást meg jó egészségügyi ellátást.

2020. jan. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem eselyes. Nekem tetszik az hogy falat epit, hogy megakarja szuntetni a birthright citizenshipet. A demokratak meg beengednenek mindenkit meg kozben csak igergetnek hogy $15 lesz a minimalber meg ingyenes egeszsegugy... Megis mibol? En is orulnek ha $15 lenne a minimalber de sok ceg elbocsatana egy rakas alkalmazottat ha egyik naprol a masikra felemelnek ennyivel a minimalbert.

Az egeszsegugy is jo lenne ha ingyen lenne de akkor tobb adot fizetnek tehat a vegen nem lenne ingyenes de az is fizetne aki amugy nem mert nem is vette igenybe, meg az is aki eddig nagyon sokat fizetett mert sokat jart korhazban de ado formajaban igy kevesebbet fizetne, tehat eloszlananak a koltsegek az adofizetok kozt


Attol hogy Trump nem jo szonok nem jelenti az hogy hulye lenne.

Elon Musk se nagyon tud eloadast tartani megis nagyon okos.

2020. jan. 29. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!