Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért kellett Drezdat porig...

Miért kellett Drezdat porig bombázni?

Figyelt kérdés

Ártatlanok civilek haltak meg szép számban....

Ez is mutatja a szövetségesek kegyetlenséget és azt h semmivel sem voltak különbek a naciktol?



2020. febr. 8. 03:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A fedősztori az volt hogy kikényszerítsék a megadást.


Valójában megtorlás és bosszú volt a brit városok bombázásáért. Meg úgy általában

2020. febr. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
Churchill konzervatív volt, meg az amerikai banda is. Kicsit utána kéne nézni.
2020. febr. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A libsi valóban nem a legjobb szó, de ha a valóságot írnám le, perceken belül kitörölnék.
2020. febr. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ilyen a háború, miért, mit gondolsz, csak a támadóknak, a németeknek, japánoknak volt szabad ölniük?
2020. febr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Miért?! Miért ne?! Mit szólsz ebbe bele? Nem telefon. Lebombázták, lebombázták. Jól tették.
2020. febr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ez volt a brit Bombázó Parancsnokság hivatalos feljegyzése:


"Dresden, the seventh largest city in Germany and not much smaller than Manchester is also the largest unbombed builtup area the enemy has got. In the midst of winter with refugees pouring westward and troops to be rested, roofs are at a premium, not only to give shelter to workers, refugees, and troops alike, but to house the administrative services displaced from other areas. At one time well known for its china, Dresden has developed into an industrial city of first-class importance ... The intentions of the attack are to hit the enemy where he will feel it most, behind an already partially collapsed front ... and incidentally to show the Russians when they arrive what Bomber Command can do."


"Drezda, a hetedik legnagyobb város Németországban, nem sokkal kisebb, mint Manchester, egyben az ellenség legnagyobb bombázatlan beépített területe. Tél közepén, amikor a menekültek nyugatra özönlenek és a katonai csapatok pihennek, valamint fedélt találni nehéz, akkor nemcsak munkásoknak, menekülteknek és katonai csapatoknak biztosít menedéket, hanem közigazgatási szervek is ide települtek más területekről. Az egykor kerámiáiról híres Drezda elsődleges fontosságú ipari várossá fejlődött. A támadás célja az, hogy az ellenségre ott mérjen rá csapást, ahol a legjobban fájni fog neki, egy már részben összeomlott front mögött ... és egyébként megmutatja az oroszoknak, amikor megérkeznek, hogy mit tud tenni a Bombázó Parancsnokság. "

2020. febr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#15


persze. Odáig még elfogadható a dolog csak hogyha az amcsik is népet irtottak, Japánban és a németeknél is akkor mire föl volt Nürnbergben az a kis összejövetel??


Ráadásul az oroszok is részt vettek benne akik 10x annyi népet irtottak mint a németek

2020. febr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

Ezt a barbár öldöklést a németek kezdték 1940 ben minden nap bombázták a brit városokat, akkor bezzeg büszkén harsogta a rádió a dalt: Bomben, bomben auf Engelland!

[link]

Aztán később a repülőbombákkal keserítették meg az angolok mindennapi életét, de aki szelet vet, vihart arat.

Mindemellett állandó küzdelem volt a bombázók és a légvédelem között, nemegyszer olyan súlyosak voltak a veszteségek, hogy a briteknek le kellett állítaniuk a légicsapásokat és valami újat kitalálniuk, átlagban a repülők 60%-t lelőtték a harmincadik bevetésük előtt, így a britek az éjszakai szőnyegbombázást választották támadási módszernek, mert ez tűnt a legarányosabbnak a pusztítás - veszteség egyenlegben.

Az amerikaiak inkább a nagyobb pontosságú nappali bombázást választották, a B17 repülőerődjeiket alig lehetett megtámadni ha egy csoportban két tucat gép egy alakzatban haladt, hiszen minden vadászgépre percenként vagy húszezer golyót lőttek és célzottan az infrastruktúrát és az üzemanyag, illetve a gyártó kapacitását vették célba a németeknek, bár természetesen ezek a hadicélok környékén civil épületek is sérültek, de ők a háború befejezése érdekében ezt hatásosabbnak vélték.

Kétség kívül a briteket korábbi saját veszteségeik is befolyásolták és meg akarták törni a németek morálját és így gondolták megnyerni a háborút.

https://www.youtube.com/watch?v=uxHY9PbcY18&list=PLlZv1p_SNO..

2020. febr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!