Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen az élet közép szibériában?

Milyen az élet közép szibériában?

Figyelt kérdés

Gyerek korom óta szeretem az orosz mentalitást/kulturát ill. a hideg/havas éghajlatok nagy imádója vagyok, ezért is gondolkoztam el, hogy kivándoroljak. 20 éves vagyok tavaly érettségizem és jelenleg is részmunka időben dolgozom, mivel még nem tudom pontosan mit szeretnék végezni. Ezért is lenne szerintem most a legjobb alkal "egy új életet" kezdeni és itt jön képbe a kérdésem.


Milyen az élet szibéria közép/déli tájain. Gondolok itt városokra mint Novoszibirszk, Krasznojarszk, Omszk stb. Mibe érdemes ott belevágni munka, tanulás szempontból? Milyen kikapcsolódási lehetőségek vannak? Ill. Hogy müködik a letelepedés?



2020. febr. 11. 15:00
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
A válaszokat előre is köszönöm. Nézzétek el a helyesírási hibákat, telefonról írtam.
2020. febr. 11. 15:03
 2/21 anonim ***** válasza:
43%
Nem olyan szar mint a németeknél.
2020. febr. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Hideg, vodkás, egyszerűbb, stresszmentesebb. Tanulj meg teherautót vezetni, vagy szerelni...
2020. febr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Már a cári időkben is a belföldi turizmus közkedvelt célpontja volt a kies Szibir, aztán a kommunisták a külföldiek számára is elérhetővé tették. Emberek százezrei számára nyújtott felüdülést, sokan inkább haza se tértek többé.
2020. febr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
#4 Ez tetszett :D, de én valami kevésbé "megterhelőre" gondoltam.
2020. febr. 11. 16:42
 6/21 anonim ***** válasza:
72%

Pont az orosz mentalitás? Az egy Ázsiai horda, amit műveltek évszázadokon keresztül az nem emberi.

Kedveld inkább a németeket.

2020. febr. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
2020. febr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy ismerősöm Krasznojarszkból. Sok jót nem mondott, el akar költözni. :D Sajnos ilyen dolgokról nem igazán beszéltünk, amik a kérdésedben vannak.

De azt tudod, hogy az éves hőingás kb. 70 fok? Nyáron akár 30 fok is lehet, télen pedig -40 se meglepő. Meg vannak olyan alkalmak amikor nem tudsz elmenni otthonról, akkora hó van.

2020. febr. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én sokat voltam kint. Nem szibériában, de jó pár helyen :) Norilszkot ajánlanám, nekem volt onnan ismerősöm. Igazi vidéki romantika, szárazföldön nem is nagyon elérhető, csak repülővel, télen -50 fok. Téli kikapcsolódásnak pl kutyaszán. Omszkról túl sok jót nem hallottam, leginkább a 90-es években rekedt bűnözés és szürke panelrengeteg jellemzi (mondjuk az nemcsak ott) Orosz esküvői képeket nézegess, hangulatot átadja. Munka: jól mondják, valami kétkezi. Kamionosok elég jól keresnek, csak sokat vannak távol többezer km-eket mennek. Letelepedés: ha oda házasodsz, kapsz letelepedési engedélyt. Felvezetés az orosz állampolgárságot, de akkor a magyarról le kell mondanod
2020. febr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, elírtam:

Felveheted*

2020. febr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!