Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ez igazi határokat mutat,...

Ez igazi határokat mutat, vagy kitaláció? Mintha Szlovákia lenne kiírva 1000 körül. Térkép lent.

Figyelt kérdés

Elvileg I. Boleszláv legyen király uralkodása idején a legyel területek, és hűbérbirtokok. A határok hasonlítanak a mai szlovák-magyar határhoz.


[link]


Hozzáértők mit szólnak ehhez?



2020. ápr. 29. 16:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
45%

Lehetséges,ugyanis az akkor szlávok simán lehettek a mai szlovákok elődei.

De amit előttem is írtak ez inkább azt mutatja meg,hogy melyik terület melyik törzshöz tartozott vagy melyik területen kik voltak többségben ugyanis itt még a mai értelemben vett államokról egyáltalán nem beszélhetünk.

2020. ápr. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Kicsit utána olvastam a dolgoknak, mert először nem akartam hinni a szememnek, bár van történelmi tudásom.


Egyik hozzászóló jól írta, hogy valami zavaros krónika alapján van megrajzolva ezt a térkép. Ráadásul e krónikát egy osztrák történész nagy részben mesének/ kitalációnak mondja, ahol csak a korabeli családtagok nevének van némi valóságalapja. De ha minden igaz -és ez a része igaz-, akkor Boleszláv elfoglalhatot bizonyos felvidéki területeket, de az is a határmente környékén lehetett (Ára,Szepes), esetleg valamennyire délre még behatolt, de elvileg a Duna és főleg a tisza határáig aligha. Főleg Eger?(!).


A másik dikig meg az, hogy valóban éltek bizonyos szláv törzsek, helyesebben néptöredékek a Felvidéken, de azok nem szlovákok voltak. Anno a felvidékre a középkor folyamán folyamatosan települtek be a már meglévő szláv elemek mellé csehek/morvák, lengyelek, ruszinok/ukránok, és ezen bevándorlók/beszivárgók és a helyi szláv közösségek összeolvadásából jöttek létre a mai szlovákok (ősei), és a néppé formálódás valamikor az 1400as években indult meg, és a 19. század elejére fejeződött be.


Éppen ezért a térképen feltüntetett "Szlovákia" elnevezés rohadtul téves, mi több történelemhamisítás, amit I. Boleszláv -részben- valós területfoglalásával annak felnagyításával akarnak legitimálni.

Ez kb. olyan dolog, minthogy egyes múlt és jelenkori cseh/szlovák történészek Csák Máté kiskirálykodásából akarnak korabeli preszlovák államok kreálni, holott ő csak egy befolyásos (és erős) oligarcha volt.


Arról nem is beszélve, hogy a korabeli szláv/"szlovák" nyelvhatár még a török időkben is jóval északabbra húzódott. (Szerintem) feltételezhető, hogy ez a középkorban még északabbra lehetett. - Mert ugye a török kiűzése után húzódott délebbre a nyelvhatár. - Ahol már valóban szlovákokról lehet beszélni.


Véleményem szerint ezzel a térképpel bizonyos körök azt akarják -hamisan-elhitetni, hogy létezett valami szlovák államképződmény, népesség a magyar államalapítás környékén, legitimálva a jelenlegi határokat, ami a térképen is sok helyen kísértetiesen hasonlít a maiakra.


Ez pedig kamu, és történelemhamitás! És legjobban a szlovákoknak árt.


Ha Szlovákia előzményét akarnák keresni, azt inkább a Nyitrai Fejedelemségben kellene keresniük, nem történelmet gyártani. Főleg, hogy az a korabeli Magyarországon -ha jól tudom- dukátosként szolgált, és valóban volt szláv(és nem szlovák) népessége, és előzménye.

2020. ápr. 29. 18:29
 13/26 anonim ***** válasza:

Senki nem olvasta el, amit belinkeltem???


Nincs itt semmi törihamisítás. A Słowaczyzna elnevezés arra utal, hogy szlovákok laktak ott. Maga Szlovákia (mint állam) egyébként is Słowacja lenne lengyelül.

2020. ápr. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
22%

#13

Aki csak magyar nyelven hajlandó rákeresni a dolgokra az csak azt fogja találni mindenhol hogy igen is létező állat a csodaszarvas meg a turul és Szlovákia történelme elfér egy sms-ben. Ez van. Ne erőlködj. Ezek a korlátolt tanulatlan prolik csak önigazolást keresnek itt a fajtársaik meg szolgáltatják is neki.

2020. ápr. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

#13.


Kihagytalak, pedig meg akartalak említeni, csak elfelejtettem hogy nehogy beugass.


De igen, történelemhamisítás az is. Mert bár a kifejezés igaz- későbbi korokban!- de 1000-ben nem laktak ott semmiféle "szlovákok", hanem szlávok, azok sem a teljes területen!


Ez kb olyan dolog, mintha lengyelül rajzolnék egy térképet, és Kalinyingrádi régiót írnék észak. Ami igaz. Csak 1945 után....

2020. ápr. 29. 18:48
 16/26 anonim ***** válasza:
35%
Persze mindenhol hamisítják a történelmet, csak nálunk tanítják az igazat. Na megyek is megetetni a csodaszarvasokat.
2020. ápr. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
38%

A szlovákok a falig elmennek, nagyon értenek hozzá, hogy úgy ferdítsék a történelmet, hogy az még nem hamis, de az igazságtól is távol áll. Ebben igazat adok a kérdezőnek.


Azt viszont mem értem, hogy miért jön mondenki azzal, hogy azok még nem szlovákok voltak. A szlávok, akik ott éltek nem sokban külömböztek a szlovákoktól. Sőt, ennyi erővel, akkor nekünk meg nincs jogunk magunkénak mondani Árpádékat, mert habár ők alapozták meg az államot, de genetikailag már nem hasonlítunk rájuk. Úgyhogy ilyen logikával más is mondhatná azt, hogy mi már nem vagyunk magyarok, mert a szlovákoknak több köze van az itt élt szlávokhoz, mint nekünk a honfoglaló magyarokhoz. Tehát a szlovákoknak ugyanolyan joga van nemzeti őseiknek tekinteni a régi szlávokat, mint nekünk a honfoglalókat.


Az iskolában pedig nem kezelik tényként a csodaszarvast, meg hasonlókat. Az irodalomórákon van róla szó, nem történelem órán. Úgyhogy a magyar oktatásra nem lehet ráfogni, hogy el lenne távolodva a valóságtól, az már más, hogy bizonyos rétegekben nálunk is saját történelmet csinálnak.

2020. ápr. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
31%

"Szájalás helyett inkább gyere segíteni mert párzási időszak van és le kell fűrészelni a márvány keresztet a szarvuk közül mert megsebesítik vele egymást."


Te meg sorold már fel végre a szlovák királyokat is, agyonművelt! 😋

2020. ápr. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
74%

Nehogy beleugassak? Azt hittem arra vagy kíváncsi, hogy mi a Slowaczyna a térképen. Erre adtam egy helyes választ, mégpedig hogy történelmi kontextusban arra a területre használják, ahol a szlovákok laktak. Nem országot jelöl, mert a Szlovákia lengyelül Slowacja.


Ha az lett volna a kérdésed, hogy mi a véleményem erről, akkor talán egyet is érthettünk volna, mert szerintem is túlzás külön nevet adni Felvidék szlovák / szláv lakta részének.


"De igen, történelemhamisítás az is. Mert bár a kifejezés igaz- későbbi korokban!- de 1000-ben nem laktak ott semmiféle "szlovákok", hanem szlávok, azok sem a teljes területen!"


Ez nem tudom hogy jön ide, de erről meg az a véleményem, hogy:


1. A nemzet fogalma nem létezett a 19. századig. Egészen addig a magyar nemes az osztrák nemeshez érezte magát közel, vagy a szláv származású nemeshez, nem a magyar jobbágyhoz. (A magyar jobbágy meg örült, hogy lyuk van a fenekén, ő meg pláne nem foglalkozott nemzeti kérdésekkel.)


2. A szlovákok ősei között sokkal több volt 10.-11. századi felvidéki szlávok, mint nekünk az Árpád-házi korabeli magyarok.


Tehát ha azt mondod, hogy az akkori szlovákok nem szlovákok voltak, az rendben van, de akkor az akkori magyarok se voltak magyarok.

2020. ápr. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

#20


Szerencse, hogy neked annyi IQ-d van, hogy kiütnéd bármelyik tudományos társaságot.

2020. ápr. 29. 23:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!