Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A koronavirus miatt miért nem...

A koronavirus miatt miért nem zárták csak az idős és krónikus embereket karanténba és mindenki más dolgozhatott volna?

Figyelt kérdés
Most jutott eszembe és a mostani őrület totál logikátlan világszerte. Az időseknek amúgy se szükséges mászkálniuk sehova a nem nyugdíjas többi krónikus ember (főleg hogy a tb által nyilván is vannak tartva) pedig csak a társadalom apró százalékát teszik ki úgy is. Ráadásul közülük a legtöbben amúgy is betegesek és dolgozni se nagyon tudnak. Pl. engem 27 évesen nemrég diagnosztizáltak Bechterew kórral de amúgy is pályakezdő munkanélküli vagyok és elég lett volna csak a hozzám hasonló beteges embereket elszeparálni (nem mintha amúgy is sok helyre mentem volna előtte sem). Csak egy jól szervezett rendőrségi protokoll kellett volna vagy egy elrettentő mértékű pénzbírság a tilalom megszegésére. Mi volt a logika ebben az össztársadalmi karanténban és miért csak nekem jutott ez eszembe? Ennyire buták az emberek és a vezetők?

2020. máj. 4. 15:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%

"Ha úgy próbáltak volna lavírozni, akkor eleve nem vezettek volna be semmilyen korlátozást"

Hogyne vezettek volna be? Az a lényege az egésznek, hogy lassítsák a fertőzés terjedését. Ugyanis sokakra nem halálosak a tünetek, ha megfelelő kezelést kapnak. De ha egyszerre túl sok fertőzött terheli túl az egészségügyet, akkor közülük is sokan halnának meg, egyszerűen mert nem lesz rájuk kapacitás.


"Egyetlen ország volt, amelyik bevallottan a nyájimmunitásra apellált"

Meg még egy pár tucat másik ország, mint pl az UK, ahol jó ideig semmilyen korlátozást nem vezettek be. Mert a konteóddal ellentétben próbáltak bármiféle gazdasági hátrányt mininalizálni. Eleinte itt is csak szociális távolságtartásról és alapos higiéniáról szóló ajánlások voltak, mint Svédországban. Csak pechünkre a britek messze nem olyan szabálykövetőek mint a svédek, így mint szinte mindenki más, aki hasonló hozzáállással próbálkozott, a britek is kénytelenek voltak szabályba foglalni a korlátozásokat, mert rettentően megugrott a fertőzések száma.

2020. máj. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"#7: Ezt a barom statisztikát hol olvastad, hogy a fél ország krónikus beteg? A 800 ezer diabéteszes pedig kivétel nélkül +50 de inkább +60 éves."


Kérlek, pl. Magyar Hipertónia illetve Diabétesz Társaság pl. 2.5 millió magas vérnyomás beteg 800 ezer cukorbeteg "ügyfélről" tud. De mondhatnám a kb. 350 ezer asztmást is...hosszú a lista. Nyilván vannak átfedések.

Döbbenetesen sok embernek van valami krónikus baja, csak mivel nem reklámozza, így nem tudod. Mondjuk ha itt tartunk te vagy az élő példa, nem igaz? Hogy 27 évesen van ilyen problémád. A cukorbetegség pedig bár kétségkívül gyakoribb időseknél, fiataloknál is éppúgy jelen lehet. Hogy mást ne mondjak nekem van 31 éves ismerősöm, akinek beültetett inzulinpumpája van, mert annyira súlyos a baj nála.

De én is 16 éves korom óta szedem a szívritmus szabályzót. Én is papíron, ha belehalnék el lennék könyvelve, hogy "áh, krónikus beteg volt"

2020. máj. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"És ezt hogyan szeretnéd kivitelezni? "

Ha a gazdasági kár minimalizálása és a minél kevesebb emberveszteség is szempont, akkor a jelenlegi módszer az ideális. A fertőzés lassítása, hogy egyszerre lehetőleg sose legyen annyi beteg, akivel már nem bír el az egészségügy.

Emellett pedig legalább a létfontosságú szolgáltatásokat fenntartani, és amint lehet, elkezdeni feloldani az egyes lezárásokat, még ha egy darabig további korlátozásokkal is (mint pl maszk viselése a tömegközlekedésen). Na meg persze az sem árt, ha valamit muszáj volt ideiglenesen bezárni, akkor legalább részben ki legyen segítve, hogy a cég is fennmaradhasson, és a dolgozók is megtarthassák az álládaikat. Hisz annál kisebb a gazdasági kár, minél kevesebb gazdassgi szereplő hullik ki belőle.

Bár amennyire hallottam a hírekből, Magyarország ebben különösebben nem jeleskedik...


"Csak azok, akik már egyébként is haldokoltak, amikor elkapták"

Amit csak nem az "bizonyít", hogy letagadod, hogy akik belehaltak a fertőzésbe, ne haldokoltak volna amúgy is?

Mert a körkörös érvelés továbbra is nonszensz, és csak önmagadat teszed komolytalanná vele. Hisz ugye kikre veszélyes a corona? Azokra, akik amúgy is haldokolnak. És miért csak rájuk? Hát mert csak ő halnak bele. És honnan tudod, hogy csak ők halnak bele? Hát mert rájuk veszélyes a járvány...

2020. máj. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Ha a gazdasági kár minimalizálása és a minél kevesebb emberveszteség is szempont, akkor a jelenlegi módszer az ideális. A fertőzés lassítása, hogy egyszerre lehetőleg sose legyen annyi beteg, akivel már nem bír el az egészségügy."

Mint már írtam korábban, 30 ezer kórházi ágy áll üresen a koronavírusosok számára. Ennyien akkor sem igényelnének egyszerre kórházi ellátást, ha neked lenne igazad, és a korlátozások feloldásával berobbanna a járvány. Innentől kezdve minden korlátozás felesleges, mert az egészségügy mindenképpen bírni fogja. Az más kérdés, hogy akiket kiraktak a kórházakból, valószínűleg már azok közül is sokkal többen meg fognak halni, mint ahányan a koronavírus miatt.


"Hisz ugye kikre veszélyes a corona? Azokra, akik amúgy is haldokolnak. És miért csak rájuk? Hát mert csak ő halnak bele."

Megint szalmabábozol. Olyat sem írtam soha, hogy csak a haldoklókra veszélyes. Azt írtam, hogy csak öregekre és betegekre. Melyik egyenlő szerinted a haldoklóval?

2020. máj. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Mint már írtam korábban, 30 ezer kórházi ágy áll üresen a koronavírusosok számára. Ennyien akkor sem igényelnének egyszerre kórházi ellátást, ha neked lenne igazad, és a korlátozások feloldásával berobbanna a járvány"

Magyarország nem az emberiség etalonja. Hogy ott mi megy, az nem reprezentatív más országokra nézve.


"Megint szalmabábozol. Olyat sem írtam soha, hogy csak a haldoklókra veszélyes"

Elég gyorsan felejtesz... Saját korábbi kommented:

"Nem. Csak azok, akik már egyébként is haldokoltak, amikor elkapták"

2020. máj. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Magyarország nem az emberiség etalonja. Hogy ott mi megy, az nem reprezentatív más országokra nézve."

Viszont ami itt megy, abból világosan látszik, hogy a gazdasági válság a cél. Ha nem az lenne, feloldanák a korlátozásokat, mert nincs értelme fenntartani.


"Elég gyorsan felejtesz... Saját korábbi kommented:"

Az a baj, hogy ezt a kommentet egy másik szalmabábozásodra írtam: azt hazudtad, hogy azt írtam, hogy akik meghalnak koronavírusban, azok pár héttel később akkor is meghalnának, ha nem kapnák el a vírust. Persze ügyesen kitöröltetted ezeket a hozzászólásokat, nehogy vissza lehessen keresni, hogy hazudtál. Igazi vérbeli troll vagy, mindent elkövetsz a tisztességes, érdemi vita akadályozása érdekében.

2020. máj. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Viszont ami itt megy, abból világosan látszik, hogy a gazdasági válság a cél"

Ezt eléggé cáfolja hogy rengeteg helyen igyekeztek minél később bevezetni a korlátozásokat, és rengeteg helyen igyekeznek minél hamarabb feloldani, amit lehet.


"Az a baj, hogy ezt a kommentet egy másik szalmabábozásodra írtam: azt hazudtad, hogy azt írtam, hogy akik meghalnak koronavírusban, azok pár héttel később akkor is meghalnának, ha nem kapnák el a vírust."

Az a baj, hogy ezt pont kérdeztem, hogy így gondoltad-e. Erre jött válaszul, hogy nem, szerinted csak azok halnak bele, akik egyébként is haldokoltak, mikor elkapták. Két kommenttel később pedig ugyanezt tagadtad le...

2020. máj. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Ezt eléggé cáfolja hogy rengeteg helyen igyekeztek minél később bevezetni a korlátozásokat, és rengeteg helyen igyekeznek minél hamarabb feloldani, amit lehet."

Akkor itthon pl. miért nem oldják fel, ha már simán lehetne?


"z a baj, hogy ezt pont kérdeztem, hogy így gondoltad-e. Erre jött válaszul, hogy nem, szerinted csak azok halnak bele, akik egyébként is haldokoltak, mikor elkapták. Két kommenttel később pedig ugyanezt tagadtad le..."

Hazudsz. Nem ezt írtam, és ezt te is jól tudod. Undorító, gerinctelen troll vagy.

2020. máj. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Akkor itthon pl. miért nem oldják fel, ha már simán lehetne?"

Mert semmi nem bizonyítja, hogy simán lehetne. Magyarországon, meg pár más országban megpróbálják. És közben imádkoznak, hogy ne legyen túl korai, és engedjenek útjára egy második hullámot.


"Nem ezt írtam, és ezt te is jól tudod."

Szó szerint ezt írtad:

"Nem. Csak azok, akik már egyébként is haldokoltak, amikor elkapták"

Ezt egyébként bemásoltam egy korábbi kommentben is, ott is reagáltam rá. Csak ez még a kommenttörlések előtt volt. Fura, hogy amikor arra reagáltál, még nem zavart hogy bemásoltam tőled ugyanezt. Csak onnantól próbálod tagadni a saját szavaid, hogy már törölve lettek a korábbi hozzászólásaid. Azért ez nem kicsit gyanús...

De felőlem aztán nem muszáj a korábbi kijelentéseidhez ragaszkodni. Írd le akkor itt és most, szerinted kikre veszélyes a coronavírus, és honnan veszed, hogy csak rájuk veszélyes, és nem halhat bele akárki más is?

2020. máj. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!