Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA imádata mindig erős...

Az USA imádata mindig erős volt Magyarországon vagy csak az elmúlt években lett az?

Figyelt kérdés
Ez az amerikai álomnak köszönhető?
2020. máj. 22. 22:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Statisztikák szerint a leginkább Amerika-kedvelő európai országok:


1. Koszovó

2. Lengyelország

3. Magyarország


A leginkább USA-utálók holtversenyben a legtöbb nyugat-európai ország, de kiemelkedő első közöttük Németország.

2020. máj. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%

Sok magyar és lengyel úgy gondolja, hogy az amivé a nyugat-európai kultúra "fejlődött" 1945 és 1990 között már nem igazán idézi a kontinens hagyományos kultúráját, nem tudnak mit kezdeni ezen új értékekkel.


Viszont az USA kulturájában, különösen a Déli Államok értékeiben, és az erős amerikai anti-kommunizmusban rokonlelkeket látnak.


Van egy lengyel haverom, ő is azt mondja, hogy a legjobban a többi V4 ország tetszik neki, de a hideg kirázza a modern Hollandiától, Franciaországtól és hasonló helyektől, viszont sokban szimpatizál a konzervatívabb Amerikaiakkal.


Lengyelországban pl. gyakori dolog, hogy a helyi balos pártok programjai ellen jobbos lengyelek úgy tűntetnek, hogy amerikai konföderációs zászlót lengetnek.

Szerintük van valami rokon-értékrend a V4-országok és az amerikai Déli Államok között, ami ellentmond mind a Nyugat-európai liberalizmusnak, mind a szovjet-orosz kommunizmusnak.

2020. máj. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
2-es köszönöm szépen,nem is tudtam,hogy a lengyeleknél is ilyen erős az Amerika szimpátia
2020. máj. 22. 23:05
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
nemtom, nekem mindig is kifejezetten taszito volt az usa, igy trumppal megfuszerezve meginkabb
2020. máj. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 provokatorvagyok ***** válasza:
100%
Szerintem 2001 után erősödött az USA ellenesség Nyugat-Európában. Németországban valószínű történelmi okai lehetnek, ahogy Dél-Európában is, bár Németország ma sehol nem lenne a Marshall segély és más amerikai segítség nélkül. Azok akik Magyarországon vagy a régióban szimpatizálnak az USA-val, valószínű azért teszik, mert 89-ben az USA nagy segítséget tett a Szovjetunió gazdasági padlóra küldésével. Az USA nem tökéletes, nem hiba nélküli, de nincs alternatívája. Ha választanom kellene, inkább az USA-ban élnék, mint Kínában, vagy Oroszországban
2020. máj. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Apaink idejeben ugy mondtak: "reszegito Coca Cola mamor" :)


Amerika a lehetosegek foldje, Amerika a szabadsag hazaja.


Elvis Presley! Las Vegas! King Kong es Tarzan :)

2020. máj. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld pipa

6-os én is először erre gondoltam ezért kérdeztem,hogy az amerikai álomhoz van e köze

2020. máj. 23. 00:00
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
Sokan megcsinaltak a szerencsejuket az USAban. Regen is es ma is. Aki jart mar arra tudja, hogy tok mas vilag van ott. Mindenki megalomanias es annyira egyeni amire mi azt mondjuk degeneralt.
2020. máj. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Elhiszem :D

Mondjuk én Afrikára és Ausztrália hallottam még ezeket,sőt nekem azt mondták most ezek olyanok mint régen az USA,hogy nagyon szerencsés lehet aki ott szerencsét próbál

2020. máj. 23. 00:08
 10/18 anonim ***** válasza:
21%

X évig oroszokkal éltünk, miért szeretnénk az USA-t? Az oroszokat többen szeretik szerintem... Az usa elég képmutató és rossz értékeket közöl (facebook, iphone meg ezek a hülyeségek)


Kína legalább felvállalja, hogy mindenkit lenyomoz

2020. máj. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!