Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA imádata mindig erős...

Az USA imádata mindig erős volt Magyarországon vagy csak az elmúlt években lett az?

Figyelt kérdés
Ez az amerikai álomnak köszönhető?
2020. máj. 22. 22:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon furcsa, eddig èszre sem vettem, hogy a magyarok ennyire szeretik az USA-t. Főleg, mert èn pont, hogy nem igen kedvelem. Mármint a benne lakó emberekkel nincs bajom, de valahogy annak az országnak alig volt normális vezetősège, ahogy èn látom. Bár az való igaz, hogy jobban kedvelem, mint a mai Nyugat-Európai országok nagy rèszèt, de az "imádat" erős túlzás lenne.
2020. máj. 23. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
A fiatalok körében mindig megvolt az USA rahongás már a 60-as, 70-es években is,d e ezt titkolni kellett akkoriaba, mivel a a vasfüggönyön belüli szovjetúniós országok akkortájt az USa ellenségeinek számítottak.. Pl. mi magyarok gyártottuk a Vietkongnak a rádiókat és a sátrakat a Vietnámi háború alatt, így méginkább ciki lett volna ha kitudódott volna, hogy a magyarok nagy része az USA-val szimpatizál...
2020. máj. 23. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
7%
Spec.én nem díjazom az amerikai áramlatok bevonulását magyarországra.A TTIP- et meg egyenesen elleneztem
2020. máj. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Számomra vicces ez az ország: Vezírünk ellene van, a népünk, ha kell, megy tüntetni vele, de úgy önmagában jól elvagyunk a McDonald's-ban, és jó a s*e alatt pár embernek a Ford Mustang. Kettősséget érzek itt is.
2020. máj. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
4%

c Donalds és társai.Igen ám,itt vannak.De ki kötött Transz Atlanti egyezményt Amerikával? Az EU.Tette ezt szinte titokban.A britek már akkor 15 környékén kezdtek elhatáródni az EU- tól.Mi itt még csak most kapirgáljuk a felszínt.Egyezséget kötött az EU és Amerika a szabad liac áramoltatása érdekében? De kinek az érdekei voltak ezek? A transznacionális cégeknek.Holott tudva levő volt,hogy az egyezmény sérteni fogja az EU országok szuverenitását,a demokráciát.Sőt a külföldi cég még perelheti az ország kormányát is,ha az őt a haszonszerzésbe gátolja.Mint ahogy egy svájci Filip Moris cég beperelte Uruguayt és Ausztráliát,mert a dohánytermékeken saját nyelvükön megjelenítették a káros hatásait,de persze ez rontja a bizniszt.GMO- beáramlása,az amerikai gyógyszerek alacsony ellenőrizettsége,mind mind ránk káros hatással van.És az EU ehhez mindhez aszisztált.Liberális demokratikus lendülettel próbálja lenyomni az emberek torkán,holott pont,hogy az EU érdeke is csak a pénz nagytőkésekhez való áramlásának elősegítése,ami elősegíti a kisvállalkozások hullását.Személyszerint köszönöm,de nem kérek az amerikai vonulatból,az EU- ban meg csalódtam.A CETA- még valahogy letudták nyomni a torkomon,a TTIP- et már nem.

Ja és a vezérünk lehet ellene,ha az EU diktál,beleszólásunk nem volt mindebbe.Bajnait hívták meg anno meghallgatni,mert róla tudták,hogy globalista.

2020. máj. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

'X évig oroszokkal éltünk, miért szeretnénk az USA-t?'

Az Egyesült Államok beleugatott abba bő 40 évig, mit csináljunk? Nem, de Moszkva -mint aki Istent játszik- előszeretettel megtette.


'Az oroszokat többen szeretik szerintem...'

Ezt '56 és '68 után kötve hiszem.

2020. máj. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

'A TTIP- et meg egyenesen elleneztem'

Mi gondod a szabad kereskedelemmel?

2020. máj. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Szimpatikus, hogy az akkori elnök 56-ban megígérte a magyaroknak, hogy tartsanak ki mert a közel a segítség, és a magyarok kitartottak, puskákkal, tankok ellen, és 1989-ig vártak hiába.


Másrészt a magyar nép olyan, hogy valahova mindig be kell nyalni, és jobb híján maradt az USA. Mert akkor tényleg inkább oda, mint kínának, ami jóindulattal sem nevezhető jogállamnak, ahol számon lehetne kérni emberi jogokat.

Hofi szépen megfogalmazta: "magyar ember nem találja a helyét, ha nem sz4ros a szája".

2020. máj. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!