Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A románoknál erősödik a...

A románoknál erősödik a magyarellenesség? Ha igen, akkor ehhez köze van a magyar kormánynak?

Figyelt kérdés

Mostanában több olyanról hallottam, hogy a románok minősíthetetlen hangnemben beszélnek a magyarokról és sok provokáció is történik, még a magasabb rétegekben is megengednek maguknak nem túl korrekt hangnemet. Azt hittem, hogy náluk jelenleg egy mérsékeltebb kormány van hatalmon. Továbbá az is felötlött bennem, hogy van ennek valami köze ahhoz, hogy a magyar kormány egyre erősebben "nemzeti" és elkezdett ügyeskedni a székelyekkel is, tehát ennek kihatása van a román politikára. Mondhatni az ő újranacionalizálódásuk válasz a mienkre? Ha így megy tovább, kiújulhatnak a konfliktusok, újra hidegháborús helyzet alakul ki?


Aki jártas a román pokitikában, az kérem avasson be, hogy jelenleg milyen propagandával hergeli a románokat a saját kormányuk a magyarok ellen, mert ilyen rosszindulatot nem tudok elképzelni uszítás nélkül, ugyanis övék Erdély, elvileg semmi okuk nem lenne hisztizni.



2020. máj. 25. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
És minket magyarokat mit érdekeljen ez? Magyarországon élünk és nem Romániába. :) Ja, hogy a kinti magyarokról beszélsz. Hát ők is román állapolgárok. Majd a román kormány megoldja a dolgokat, ezen nem nekünk kell rágódni. Őszítén szólva nem is érdekel engem.
2020. máj. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Pl mikor volt az az európai kisebbségi aláírásgyűjtés, az úgy volt beállítva, hogy Orbán Viktor el akarja venni Erdélyt...


De magyarellenesség eddig is volt.

2020. máj. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%

"Pl mikor volt az az európai kisebbségi aláírásgyűjtés, az úgy volt beállítva, hogy Orbán Viktor el akarja venni Erdélyt..."


Na és? Ugyanolyan propaganda, mint amit itthon tol a kormány az EU ellen. :)

2020. máj. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2020. máj. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem erősebb most sem a magyarellenesség, mint eddig. A román politikának ez sajnos mindig része volt és úgy tűnik jó darabig még az is marad. Én nem hiszem, hogy a magyar kormány miatt, persze az is lehetne egy ok, de akkor is mindig találtak valamit amikor
2020. máj. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 folytatása: amikor nem adott rá okot a kormány. Ez náluk már szinte megszokott, politikai fogásként tekinthető egy-egy ilyen eset. Iohannis román elnök mostani, legutóbbi beszólása is nyilvánvalóan egy hangulatkeltő hazugság volt, semmi köze nem volt a valósághoz és ezt bizonyára ő is tudja.
2020. máj. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#1: Rendben van, de ha ennyire nem érdekel, akkor miért veszed egyáltalán a fáradságot, hogy ezt leírd? Mást viszont érdekel, gondolom azoknak szólt a kérdés.
2020. máj. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is le kéne számolni azzal a mítosszal hogy a románok annyira egységesek lennének. Az erdélyi románok lenézik a Kárpátokon túliakat, Nyugat Moldovában meg komoly szeparatista mozgalom van akik a másik Moldovával akarnak egyesülni, kiszakadni Romániából és utálják Bukarestet. Neten millió helyen láttam már ahogy alpári stílusban szidják egymást a havasalföldiek és moldovaiak. A moldovaiakat amúgy teljesen hidegen hagyja Erdély, sőt több olyat láttam aki a függetlenség vagy Magyarországhoz tartozás mellett volt mint ellene. Sőt a moldovaiak magukat külön népnek tartják nem is románoknak.

Az erdélyi románoknál vegyes dolgokat tapasztaltam, alapvetően nem szeretik Bukarestet mert szívja el a sok pénzt a régióból, ettől függetlenül nem támogatják se az elszakadást, se az autonómiát, se a magyar ellenességet vagy magyar ellenes provokációt, ilyen a többség. Aztán emellett két kisebbség van, az egyik a magyargyűlölők akik folyamatosan provokálnak, a másik akik függetlenedni akarnak és önálló Erdélyt létrehozni. Összességében az erdélyi románok szerintem teljesen korrektek és normálisak.

Az összes közül a havasalföldi románok a legrosszabbak, legprimitívebbek, ők vannak leghangosabban az egység mellett mert minden pénzt Bukarest és a régiójuk szipkáz el a többitől, az ő mentalitásuk is nagyon balkáni. Ők a legérzékenyebbek az erdélyi és moldovai témára.

Amúgy van egy székely ismerősöm aki felment román csetre és közölte hogy ugyan itt él de kevésbé beszél románul inkább csevegjenek angolul, 100 ből kb 97 simán tudomásul vette, meg se jegyezte hogy illene románul beszélni semmi ilyesmi, azonnal átváltott angolra. Másik kettő előtte megjegyezte hogy aztán Székelyföld az Románia, és csak egy kezdett el rendesen kötekedni. Az emberek túlnyomó többsége teljesen normális, csak a politikusok generálják a feszültséget, mindkét oldalról.

2020. máj. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.


1 - es. Azért fontos, mert a románok áskálódhatnak az EU - ban, meg úgy általában a nemzetközi köztudatban, ha nagyon akarják. Többen vannak, nagyobb a hangjuk. Láttam már, hogy balkáni országok képesek egész internetes propagandamissziókat indítani egymás ellen. Szerbek, albánok, macedónok, görögök, bolgárok, olyan nagy szenvedéllyel tudják rágalmazni egymást, hogy az kihat az adott ország turizmusára is mondjuk.

De akkor ezek szerint semmi különös.

2020. máj. 25. 19:03
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Roman-magyar mindig is utalta egymast (tortenelmi teny) ... de most csak azert erosodott roman oldalrol, mert ott eppen valasztasok lesznek. Ilyenkor mindig ez van, nem kell vele foglalkozni.
2020. máj. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!