Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Más országban is ennyire...

Más országban is ennyire gyűlölik egymást a különböző politikai pártok tagjai?

Figyelt kérdés

Én sosem nézem azt, ki fideszes, dks, jobbikos, amikor a munkahelyemen vagyok, bevásárolok, de sokszor még a haverjaimat sem tudom sokszor kire szavaznak. Nem idegelem magam, nem szidom az anyjukat, nem nácizok, libsizek, komcsizok.

Fél évig Norvégiában éltem, de ami itt megy, az ott nem képzelhető el, hogy egy országban élők tudatosan uszítsanak a nemzettársaik ellen. Összefognak a közös ügyekért, segítenek egymásnak, szabadon boldogan megélnek egymás mellett.

Ilyen sosem lesz Magyarországon?



2020. máj. 31. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Azért ne hasonlítsuk a két országot egymáshoz. Norvégia a világ egyik legfejlettebb országa, Magyarország meg egy középszar putri a balkánon birka emberekkel. Legalább 200 éves lemaradásban vagyunk agyilag hozzájuk képest. Mintha azt kérdeznéd, hogy a középkorban miért égették el a boszorkányokat, ma meg miért nem.
2020. máj. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Itthon is megvan az összefogás, csak csepet másként, itthon közösen szavazzák meg a fizetésemelésüket, kölcsönösen hagyják egymást lopni, hazudni, kölcsönösen nem juttatják sittre a nyilvánavlóan hazug tolvajokat.
2020. máj. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Sem itthon, sem más országokban nem gyűlölik egymást. A legtöbb pártnak ugyanazok a tulajdonosai, így a szópárbaj csak parasztvakítás.
2020. máj. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezen én is gyakran elgodolgoztam, hogy több országban létezik "konstruktív ellenzék", azaz a hasznos javaslatokat elfogadják. A hazai vármely oldali ellenzék -legyen az bármilyen téma- mindent leszavaz.

Nálunk elképzelhetelen lenne egy kisebbségi kormányzás.


Nálunk ha egy ellenzéki párt netán valamely kérdésben egyetért a kormányzó párttal, s ezt tükrözi a szavazata, az már rögtön "csicskapárt", illetve ha nem ellenez egy kormánypárti javaslatot, az vagy téves szavazás, vagy kizárják a "károkozót". Lásd: Varga Damm Andrea.

2020. máj. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

3-as ás 4-es azok akik tényleg a kérdésre válaszoltak

Itthon nincsenek pártok mivel gyakorlatilag ugyanazt csinálja mindegyik aztán egymást leváltják és folytatódik és érdekes amikor megjelenik egy alternatíva akkor a dk-mszp-fidesz is azt támadja a legjobban :D


1-es a politika másabb egyébként agyra nincs különbség

Évekig éltem nyugati országokban és az emberek többsége kb ugyanolyan agyi szinten van mint a magyarok többsége sőt USA-ban nem egyszer néztem,hogy ez viccel vagy tényleg ennyire agyatlan

2020. máj. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1 : röpke száz évvel ezelőttid mi is egy közép-európai nagyhatalomnak számitottunk, bármely meglepő ez számodra, aztán a "fejlett" nagyhatalmak jobbnak látták ésszerűtlenül feldarabolni minket, nehogy valaha bármiben konkurenciát jelentsünk a számukra.


Igy most az EU-ban is ők tudnak nekünk dirigálni.


2. A skandináv országok máshogy fejlődtek vallásilag, egyéni megitélés kérdése, h előtte járnak-e más országoknak vagy alternativak hozzájuk képest.


3. A gazdaságilag fejlettebb országokban azt szoktam tapasztalni, h az emberek nem műveltebbek , intelligensebbek egy átlagmagyartól. Bár lehet, ők azt hiszik magukról. Erre jó példa a sport is, kis lakosságszámú, gazdaságilag hátrányosabb helyzetű országok is képesek annyi eredményt letenni a sportban, mint a fejlett gazdaságúak. Attól, h valaki Norvégiában született, még nem lesz automatikusan magasabb igénye a művelődésre, mint egy kelet-európainak.

2022. nov. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!