Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csak szerintem estünk át a ló...

Csak szerintem estünk át a ló másik oldalára a George Floyd üggyel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Egyrészt, nem állapítható meg, hogy a rendőr tényleg rasszista szándékkal ölte meg, lehet hogyha fehér lett volna az elkövető, akkor is megtörténik ugyanez. Elismerem, hogy a rendőr nem tehet ilyet, ellenzem is a tettét, de ezt miért kellett pont rasszizmusnak beállítani? Másrészt van ez a "black lives matter" ami annyit tesz, hogy a "fekete élet számít" ennek már tényleg olyan hangzása van, hogy a feketék különlegesek. Nem akarok mutogatni, de ez már tényleg olyan hogy a fehérek nem számítanak, csak a feketék. Nem vagyok rasszista, de szerintem ennek a dolognak már tényleg ilyen beütése van. Meg már elegem van abból, hogy úgy állítják be a fehéreket, hogy az összes rasszista, de olyan fekete nincs aki utálja a fehéreket. De ugyanez a rendőröknél is, hogy az összes utálja a négereket, meg az összes rasszista, amikor rengeteg fekete zsaru van, meg ha baj van egyből hozzájuk rohannak persze. Valószínűleg ebből a botrányból semmi nem lett volna, ha mondjuk egy fehér ember halt volna meg, vagy egy fekete rendőr tette volna ezt, egy fehér emberrel. Néha az az érzés támad bennem, hogy a feketék visszaélnek ezzel és akármilyen sérelem éri őket, azt úgy hiszik, hogy a bőrszínük miatt van. Értem, hogy a rasszizmus egy undorító dolog, ami jelen van, ami ellen küzdeni kell, de ez nem sok már egy kicsit? Sajnálom az esetet, de ezért a fehér emberek a hibásak? És mi a helyzet például a latinokkal? Őket is mindennap ilyenek érik, mégsem lázad fel senki. Mégegyszer mondom: nem vagyok rasszista, sőt utálom a rasszizmust! Nektek mi a véleményetek ezzel kapcsolatban?

2020. jún. 6. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Egy ember miatt nem kell elítélni mindenkit! Attól hogy fehér, vagy fekete, vagy más attól még ugyanolyan ember! Szerintem, ez nem rasszizmus volt!
2020. jún. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Hagyd, sajnos túl kicsi az agyuk. A rendszerszintű rasszizmust a statisztikában kell keresni, nem az egyedi esetekben, de ezt nem tudják felfogni ésszel.


Az USA fehérek elleni rasszizmusával nem tudsz mit csinálni, sajnos az a helyzet, hogy az amerikai emberek szerint csak ők léteznek a világon. Nem tudod elmagyarázni nekik. Ha meg mersz előttük mukkanni, akkor egyből kelet-európai white trashnek leszel titulálva (ami szerintük természetesen kicsit sem rasszista pejoratív jelző). Ne foglalkozz velük, hülyék és kész.

2020. jún. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan téren elmebajra emlékeztet az egész, hogy sok helyen a rendőrség feloszlatását követelik. Most kb. ott tartunk, hogy bűnözőkkel szemben tilos az intézkedés. Akkor kellett volna szétverni ezt a bűnözőpárti tömegtüntetést, amíg lehetett. Szánalmas hely lett a világ, hogy egy ilyen lealjasodott tüntetésnek vannak támogatói. Az amerikai celebeknél is rögtön kiderült, hogy mennyi hülye van közöttük, amikor a bűnözés mellett foglalnak állast.
2020. jún. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egész tüntetéssorozat összefügg a közelgő amerikai választásokkal, Trumpot szeretnék megbuktatni, ehhez találtak egy szerintük jó ügyet. Felháborító az eset, de nem az elnök felelőssége.
2020. jún. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
90%
Igen az igaz hogy trumpot szeretnék meg buktatni de attól még az sem helyes hogy mindíg csak a feketéket bántik és a fehéreket pedig nem és igen az is elég lett volna ha tüntetnek de mostmár tényleg el szállt az agyuk de nézzük a jó oldalára legalább ebben össze tartanak az emberek és legalább egy reméljük vissza kerül Obama
2020. jún. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Oldalát*

Hogy *

2020. jún. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem te, Magyarországon élő (feltehetően) fehér emberként nem vagy abban a helyzetben, hogy hitelesen megítéld a szituációt. Én sem, teszem hozzá. Te innen csak azt látod, hogy "véletlenül" megöltek egy bűnözőt intézkedés közben, amire helyenként erőszakos zavargások indultak. Ilyen nézőpontból nyilván az egész érthetetlen és túlzás. De ha belegondolsz abba, hogy a fekete közösség kezdésnek rabszolgaként lett behurcolva Amerikába, aztán a felszabadításuk után is évtizedekig másodrendű állampolgárokként voltak kezelve, elzárva mindentől, ami a felemelkedésüket jelenthette volna (felsőoktatás pl), majd még a hivatalos jogegyenlőség bevezetése után is diszkriminációk sorát kellett és kell kiállniuk, akkor talán észreveszed, hogy nem George Floydról van itt szó. Az ő ügye csak egy szikra volt, ami az amúgyis meglévő feszültségeket felerősítette. És mint szikra, elég ütős is, kezdve azzal, hogy videóra lett véve, aztán a szimbolika is erős, ahogy a törvény őre rezzenéstelenül térdel az életéért könyörgő fekete férfin. Ha nincsen videó, nincsen internet amin keresztül mindenhova eljut a videó, akkor ez is csak egy félperces hír lett volna az esti híradóban: Rendőri intézkedés közben meghalt egy férfi, na bumm, egyébként holnap szép napos idő lesz. A lényeg az, hogy nem George Floyd miatt vannak a tüntetések, nem azért mert őt annyira szerették az emberek, ennél sokkal nagyobb dologról van szó.
2020. jún. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!