Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Sárkányok tánca c. George...

A Sárkányok tánca c. George R. R. Martin könyvvel kapcsolatban lenne 3 kérdésem az alábbiakban, megválaszolná ezeket valaki?

Figyelt kérdés

A könyvek olvasását az 1 kötet után abbahagytam, és maradtam a sorozatnál. Viszont gondolkozom a folytatáson. A 2. és a 3. kötettel nem lehet baj, a 4-re fel vagyok készülve, hogy unalmasabb, viszont az 5-ről (a hallottak alapján) nem tudom eldönteni, tetszene, vagy sem. Ezért aztán a kérdések:

1: milyen a Sárkányok tánca a többihez képest? Izgalmas, unalmas stb...

2: hallottam, hogy az Aryának kiadott lány és Ramsay házassága még durvább, mint amit a sorozatban Sansával csinált a fattyú. Ez a könyvben miben nyilvánul meg?

Az utolsó kérdés pedig igazából az összes kötetre vonatkozik: tartalmaz-e a Tűz és Jég dala érdemleges csataleírást? Nem bagy gond, ha nem, viszont imádom, ha van egy alapjában véve beszélgetős, karakterizálós könyvben is néhány harcolós jelenet.

Ennyi lenne. :D



2016. nov. 23. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem mindegyik könyv tetszett, de a kedvenc az talán az 1. és az 5.

1: Az 1. magával ragadott, az 5-ben pedig sok dolog történt és "cliffhanger"-ekkel ért véget. Szóval számomra az 5. kb. a 2. kedvencem a sorozatban.

2: ugyebár a sorozatban tudod mi történt. A könyvben ez úgy volt, hogy Jeyne Poole-t Aryának álcázták és őt adták hozzá Ramsayhez. A nászéjszakára Ramsay bevitte Theont is, és ráparancsolt,h "készítse neki elő "Aryát" ", majd megerőszakolta. Utána pl. arra kényszerítette, hogy dugjon a kutyájával, és más olyan dolgok, amik nem derülnek ki.

3: Többször be van mutatva 1-1 összecsapás valaki szemszögéből.

2016. nov. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! :)
2016. nov. 23. 17:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Gondolom tudod, hogy durván az 1. könyv az 1. évad, 2. könyv a 2. évad, 3. könyv a 3.-4. évad, a 4.-5. könyv pedig össze-vissza a 4.-5.-6. évad.


A negyedik könyv azért "uncsi" sokaknak, mert nem szerepel benne Daenerys, Tyrion és Jon és az ő történeteik. Nincsenek benne az igalmas harcok északon a vadak és a Mások ellen és nincs benne Danny sem a sárkányaival, meg a Slaver's Bay-i csatáival. Inkább politikai machinációkra megy rá és aki állandóan csak csatákra vágyik, annak a 4. könyv valóban nem a legjobb.


1. Az ötödik könyvben eléggé felpörögnek az események. A második könyvhöz tudnám kicsit hasonlítani (amikor éppen dúl a háború a legjobb az öt király között), csak itt most nem Westeros közepén vannak a harcok, hanem ahhoz képest a világ végein.


2. Emlékszel Theon-ra, akinek levágták a farkát? Na a sorozatban csak annyi van, hogy Ramsay végignézeti Theon-nal, ahogy megerőszakolja Sansát.

Mondok egy példát a könyvből: Ramsay kinyalatja Theon-nal (akinek ekkor már nincs farka) "Arya" pináját, mielőtt megdugná őt!!! Azt mondja így legalább "bemelegíti" magának a lányt. És ez csak egy példa a sok közül. A könyvben ezerszer durvább dolgok vannak.


3. Igen, vannak csaták leírva "élőben".

2016. nov. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, sokat segítettél. Arra tudtok példát mondani, hogy az ilyen csatározós részek hol másak a sorozathoz képest?
2016. nov. 26. 18:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Tudod hogy a könyvek adott karakterek nézőpontjából íródnak - POV-karakterek.


Vagyis egy csatát csak egyetlen ember szemszögéből mutat meg. (Vagy akár többéből, de ott fejezetenként ugrál). Szóval az olvasó csak azt látja a csatából, amit az az ember is lát, akivel történik a dolog.


A Blackwateri csata (Fekete-öböl) pl Tyrion, Davos és Sansa szemszögéből íródott a második könyvben/évadban. És amikor olvassuk "élőben", akkor a csatából csak annyit látunk és annyit tudunk meg, amit ez a 3 ember is látott a csata alatt. Aztán az egyéb dolgok közül a legtöbb mindig utána derül ki, későbbi fejezetekben, a csata után, miután a résztvevők másoktól megtudják hogy mi történt a csata alatt más helyeken, ahol ők nem voltak ott.

2016. nov. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. nov. 27. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!