Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csak én tartom egy kicsit...

Csak én tartom egy kicsit túlzásnak ezt a George Floyd miatt kitört ,,Black Lives Matter" dolgot?

Figyelt kérdés
Jó, értem, tényleg szörnyű volt amit csinált az a rendőr, de hogy emiatt egész Amerika fellázadjon...Naponta történnek ezernyi szörnyű dolgok..lefejezések, megkövezések, megcsonkítások minden féle színű emberekkel. Nem hinném hogy most ez miatt utcára kéne vonulni és az összes üzletet betörni és kirabolni, fellázadni a rendőrök ellen...Ti mit gondoltok?

2020. jún. 14. 00:31
1 2
 1/16 anonim válasza:
41%

Nem csak G. F. miatt van ez az egész, hanem mondhatni "most telt meg a pohár" az elnyomás miatt.

Szerintem fontos, hogy az emberek ki tudjanak állni magukért és mindenki egyenlőként legyen kezelve, viszont kicsit túlzásba vitték. Attól, hogy kiteszem instára a hasteget vagy szentelek neki egy posztot, nem változik meg a világ. Ugyanúgy azok, akik két hónapja még a jobb világért lázadtak, most az utcán szemetelnek tüntetés közben. Rengeteg boltban tettek kárt (és itt nem csak a Starbucksra meg a Rolexre kell gondolni, hanem kisebb családi vállalkozásokra is) amiből semmi haszon nincs.

Azt sem értem, hogy tüntetés közben miért ölik egymást az emberek? Több tüntető és rendőr is meghalt, szerintem teljesen feleslegesen.

Persze a sajtó is egy kicsit máshogy színezi ezeket a történeteket, de az emberek néha közismerten hülyék.

2020. jún. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Nem csak te. A négereknek nem elég a jogegyenlőség, lassan tőke-újraelosztást is követelnek, mint valami kommunista csürhe, gazdasági egyenlőtlenségre hivatkozva. A klippekben luxuskocsiban kokainozó fekákat meg a szórakoztatóipar befutott nigger nagyágyúit most figyelmen kívül hagyjuk egy kicsit, meg a fehér melósokat is, meg azt is, hogy bárki vállalkozhat bőrszíntől függetlenül, és bám, máris gazdasági egyenlőtlenség van. A Snowden-ügy miatt valahogy nem keletkeztek ekkora zavargások, pedig ő nem hamis pénzzel akart fizetni, hanem beszámolt az amerikai titkosszolgálatok piszkos ügyeiről, és nem előállítás közben halt meg, hanem a független bíróság általi tárgyaláshoz való jogot vonták meg tőle (pontosabban azt, hogy elmondhassa független bíróság előtt, miért döntött a szivárogtatás mellett), ami teljesen antidemokratikus. Ezt fel lehetett volna használni az amerikai politikai elit ellen, hogy többé ne alkothassanak amorális törvényeket, dehát az kit érdekel, inkább romboljuk le Churchill szobrait, mert fekete életek számítanak
2020. jún. 14. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%
Már évek óta létezik a mozgalom, így aligha törhetett ki George Floyd miatt.
2020. jún. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is átestek a ló túloldalára.
2020. jún. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Minden értelmes ember túlzásnak tartja.

Kíváncsi vagyok meddig fognak még hisztizni.

2020. jún. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Nem csak te, hanem minden értelmes ember. Egy rendőri brutalitásra rögtön rávágják, hogy rasszizmus - amit nem tettek meg, amikor fekete rendőrök hasonlóan végeztek fehér áldozatukkal. Rasszizmust kiáltanak, és azt, hogy a fekete életek számítanak, de már 2 fekete rendőr áldozata is van a csőcseléknek, rajtuk kívül más feketék is. Egy fiatal újságíró azzal állt ki, hogy a black lives matters helyett all lives matters-t táblával ment ki az utcára, azt is többször inzultálták a feketék. A tüntetők szerint csak a fehér lehet rasszista, akkor is, ha terhes fehér nőkkel csókoltatják a cipőjüket.


Korábban nem voltam rasszista (az ázsiai nőket szeretem, feketéből pedig nem sok szaladgál az országban), de a tüntetéseket nézve lassan kezd kialakulni bennem valami....

2020. jún. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Lapostevek veszelyben, erdekesen gyaszolnak ezek az emberszabasuak. Kivancsi lennek ha fehert oltek volna fekete rendorok mondjuk akkor mi lett volna, bar ez koltoi kerdes volt..
2020. jún. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
98%
#7: Azt el szokták sunnyogni azzal, hogy a bűnnek nincs színe. A statisztikai adatok alapján évente fekete - fehér ellenes gyilkosság van mint fordítva, a fekete rendőr - fehér áldozat gyilkosságból is sok van. Ezeket szépen a szőnyeg alá söprik.
2020. jún. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem csak te.Befejezhetnék már.
2020. jún. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
87%

Hogy lehet most elegük a feketéknek az "elnyomás" ellen, amikor már nincs is akkora hatása, dolgozhatnak, vezető pozícióba kerülhetnek, élhetnek ahogy akarnak. Több joguk van lassan, mint más bőrszínnel rendelkezőknek, mert ha kritikát mersz formálni feléjük, akkor egy retkes rasszista vagy.

A 6-os mondja jól! Aki nem volt eddig rasszista az most már még nyomósabb okkal lehet az, normális dolgos emberek életét keserítik meg, miközben a rendfenntartók ki sem állhatnak értük, mert azonnal begyűrűzi őket a lincshangulat és a család ellenes fenyegetés, szánalmas!

Az meg nem mentség, hogy mert az idióta tüntető feketék rabolnak csak. Fekete az fekete, és úgy látszik több a káros egyed belőlük. Talán indokolt az előítélet létezése?

2020. jún. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!