Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Horvátországból miért vándorol...

Horvátországból miért vándorolnak ki többen mint Magyarországból?

Figyelt kérdés
Számomra érthetetlen,a horvát fizetés jobb mint a magyar és a tengerpart gyönyörű mégis több horvát megy el onnan mint magyar innen,konkrétan tavaly kormányülést hívtak össze mert már olyan nagy az elvándorlás de miért megy el valaki olyan szuper országból?
2020. jún. 14. 17:25
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
10-es akkor pl egy közép- vagy észak-horvátországi faluban kb az van mint a magyar falvakban?
2020. jún. 17. 03:27
 12/22 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen "látszat"faluk mint Magyarorszagon,Szlovakiaban,Lengyelorszagban,sot Csehorszagban is van mar.

Hihetetlennek tunik tudom,de az epp aktualis kormany penzeli oket, hogy szépnek látszodjon,hogy foglalkozzon az emberekkel.

El ne hidd..

Sok helyen van ilyen amugy nem csak itt Közép/Kelet-Europaban de szegenyseg van.Ott is.

Itt is.


(Az én falum ilyen.Kívülről gazdag,csodás,de amugy belulrol rohad. Heves megye keleti resze.)

2020. jún. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

12-es üdvözöllek Csehországból


A falum látszatra jónak tűnik aszfaltozott úttal gyakorlatilag meg munka 0,egyre több a roma,miattuk a bűnözés és drogosok is


Amúgy azt nem tudtam,hogy Szlovákiában is vannak olyanok eddig úgy voltam vele,hogy a térségben még a szlovákok a legkultúráltabbak meg a horvátok

2020. jún. 18. 14:29
 14/22 anonim ***** válasza:

Nem igazán van ilyen.

Vannak szebb meg élhetőbb helyek,úgyszint' vannak szegényebb helyek.

Ez nem kultúra,ez a vezetés dolga IS. Átlag ember sokat nem tud tenni, ha van,aki lehúzza.

M.o kormánya ilyen.

Optimista vagyok, mivel ebben az országban még van valami,ami miatt nem ment még teljesen tönkre ( az EU-s pénzeken kívül.)

Remélem,2022-ben már csak egy rossz emlék marad ez az egész,ami van.

2020. jún. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

14-es elhiszem

Egyébként szerintem Magyarországon az ásványkincseket és a termálvizet elég jól lehetne hasznosítani+energetikailag is van potenciál az országban

Viszont a drogosok és iskolából kimaradó emberek száma brutálisan nőtt az elmúlt években és főleg a roma lakosság körében,szerintem nagyon sokat fejlődhetne Magyarország ha lennének vidéken is munkalehetőségek illetve hangsúlyoznák a tanulás fontosságát ahelyett,hogy ellehetetlenítik az egyetemeket mint most illetve a rendőrség tényleg komolyan fellépne mert ami most van,ez a magyar díszrendőrség akik semmit nem csinálnak a bűnözőkkel de adócsalásért meg utána mennek mindenkinek még viccnek is rossz.


Én szerintem Magyarország még egy Ausztria szintet is elérhetne ha a politikusok nem tennék ilyen nagy ívben az országra

2020. jún. 18. 23:26
 16/22 anonim ***** válasza:
#15 Pontosan így gondolom! Szóról szóra leírtad mit akartam. :D
2020. jún. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Tudnak angolul vagy németül.

Több pénzük, nagyobb tőkéjük van kalandozni, megismerni a világot, váltani stb.

Nem alkoholista, gyáva, irigy prolik.

2020. júl. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

17-es mondjuk a délszláv pont híresek az alkoholizmusukról és nem nagyon beszélnek idegen nyelveket :D kivéve szlovénok


De amúgy pont fordítva,ha sok pénzük van akkor nem nagyon váltanak pl Ausztriából nem mennek el sokan

Horvátországból pedig brutál sokan kb mint Romániából

2020. júl. 3. 00:39
 19/22 A kérdező kommentje:

17 amúgy Horvátban pont ugyanúgy sok a proli mint itt

Kb ugyanaz a mentalitásuk

2020. júl. 3. 00:40
 20/22 A kérdező kommentje:

17-es te nagyon félreértetted a kérdést

Nekem a horvát ismerőseim nem kalandozni mentek ki és nem megismerni a világot

Ugyanazért mentek ki Németországba mint a magyar ismerőseim mert jobb a pénz és munkalehetőség

Amúgy annyira meg akarják ismerni a világot,hogy sehol nem voltak még Németországon kívül


Bocsi csak felidegesít mikor valaki egy kérdést sem tud értelmezni mégis fogadjunk,hogy van érettségije

2020. júl. 3. 00:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!