Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hitler valójában pozitív...

Hitler valójában pozitív értéket teremtett? A DK szerint is sok érdeme van, akkor igaz lehet?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a DK-s polgármester nyilatkozta ezt „'36-ban vagy '37-ben a Time magazin Hitlert az év emberének választotta. Megérdemelte? Meg. Mert az a munkája, amit addig kifejtett, az gyakorlatilag Németország felemelkedését hozta, méghozzá látványosan, a világgazdasági válság után."


Friss emlék, mély nyom. Az elmúlt évtizedekben nem lehetett konzekvensen megítélni Hitler személyét és azt a társadalmi, tudományos innovációt amit hozott az emberiség javára, hiszen még élénken éltek a sebek a túlélő zsidók számára. Lassan már ez az átmeneti idő is eltelik és kitisztul a korrekt értékelés esszenciája.


Ha a baloldaliak is pozitívként, elismerően nyilatkozik Hitlerről, akkor lehet benne valami, hiszen ők igazán az ellenségei voltak mindig. Mi van, ha rosszul ítéltük meg Adolf Hitlert és rengeteg pozitívumot alkotott, ami előrevitte az emberiséget. A liberális Time magazin sem véletlen választotta az év emberének a Führert. Ha megnézzük milyen tudományos, társadalmi, gazdasági fellendülés köthető a korszakához láthatjuk, hogy sokkal többet fejlődött azon kevéske idő alatt a világ, mint azóta időegységre vonatkoztatva. ;

- A sugárhajtásű járművek tesztelése repülőgépek formájában. A mai amcsi repülők hidrodinamikai formáját a nácik kísérletezték ki

- A napi 60 mg C-vitamin mennyiségét is Hitler kísérleteztette ki az orvosaival. Ennyi a napi szükséges javasolt mennyiség RDA nemzetközileg, orvosok hagyták jóvá később

- Sugárhajtású rakéták V1,V2

- Az amerikai holdraszállás atyja Werner V.Brown. Szívesen fogadták a náci zsenit az amcsik is

-gazdasági növekedés stb stb...

- itt egy sor példa miket terveztek Hitlerék, amit lehet a háború után az U.S.A nyult le [link]


Kontra : Az egyetlen kritika amivel Adolf Hitlert szokták illetni az a holokauszt. Ma már tudjuk, hogy nem készítettek lámpaernyőt, szappant emberből. Habár sajnos volt emberek meggyílkolása, azonban tudni kell, hogy a történelem folyamán az összes nagy hadvezér ezt tette a leigázottakkal. Nagy Sándor, Dareiosz , Attila, Scipio, Hannibál sem volt különb. Liberálisok szeretik elfelejteni, hogy azok az arabok, akiknek ma ingyenes TB-t, mastercardot, pénzt, oktatást, szállást ad nyugat-európa százezrével hurcolta el kelet-európából a rabszolgákat, ezzel éhínségbe, halálba taszítva a lakosságot a falvakból és elnéptelenítve országrészeket, ami végül Trianonnal végződött. Szóval próbáljuk meg következetesen ítéletet alkotni [link]



2020. júl. 2. 15:29
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
56%

#20:

Érdekel hogy egy hadüzenet miért válasz erre a menekülésre (és egy forrást is szívesen látnék erről).

Németország hadat üzent Lengyelországnak, ezt sem akkor, sem azóta sem tagadta senki. Nem tudom milyen SS-tisztről van szó.

Anglia pedig azért szólt bele a konfliktusba mert megegyezett Lengyelországgal hogy német támadás esetén belépnek a háborúba, pont azért hogy az ilyen hitlerfélék még véletlenül se nyerjék meg a háborút

2020. júl. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
25%

#21

Na vajon miért? Ha holnap a Romániában élő magyar kisebbséget elkezdenék mészárolni, szerinted a magyar kormánynak az lenne a dolga hogy ölbe tett kézzel nézzen ki az ablakon?

,,Németország hadat üzent Lengyelországnak, ezt sem akkor, sem azóta sem tagadta senki. Nem tudom milyen SS-tisztről van szó."

A gleiwitzi rádiótorony lengyelek általi megtámadásáról beszélek, amit persze utólag mindenféle bizonyíték nélkül a németek nyakába varrtak(pont mint a Katyn-i mészárlást, amit azóta hivatalosan elismerték az oroszok, persze Nürnbergben ez nem számított). (fun fact:Hitler is úgy kezdte a beszédét hogy 5:45 óta visszalövünk)

,,Anglia pedig azért szólt bele a konfliktusba mert megegyezett Lengyelországgal hogy német támadás esetén belépnek a háborúba, pont azért hogy az ilyen hitlerfélék még véletlenül se nyerjék meg a háborút" Ezzel még mindig nem derült ki hogy milyen jogon(nyilván azért mert háborút akart kirobbantani). Másrészt még jobb kérdés hogy vajon a szintén támadó Szovjetúniónak miért nem? Egyébként Sztálinnak odadobni fél Európát rendkívül jó deal🤣🤣

2020. júl. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
56%

#22:

Valószínűleg nem az lenne az első dolga a kormánynak hogy rászabadítják a hadsereget. Amúgy a 20. századi civilizált országokban a diplomáciát használták. Még mindig nem kaptam forrást, ahogy erről a rádiótornyos esetről sem.

A háború kirobbantása pedig tetszik vagy sem, Hitler és barátai sara, csak azzal nem számoltak hogy nem lehet mindenkit 1 hónap alatt bedarálni. Számomra külön öröm hogy a Vörös Hadsereg tűzte ki a zászlót, még jobban megalázva az egész náci rezsimet

2020. júl. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
24%

#23 Szóval te valami kommunista vagy:D

[link]

Magad is utánanézhettél volna ha annyira érdekel.

,,Valószínűleg nem az lenne az első dolga a kormánynak hogy rászabadítják a hadsereget." Igaz, mert a magyar honvédség egy vödör szemét.

,,Amúgy a 20. századi civilizált országokban a diplomáciát használták." Az ugye megvan hogy Hitler évek óta tárgyalt a lengyelekkel? Ez a konfliktus már a 1.vh vége a óta tartott német és lengyel kormányok között. Amúgy meg maradjunk annyiban hogy civilizált országok először is nem kezdik el mészárolni a szomszédos ország kisebbségét.

,,A háború kirobbantása pedig tetszik vagy sem, Hitler és barátai sara, csak azzal nem számoltak hogy nem lehet mindenkit 1 hónap alatt bedarálni." Attól hogy ezt papagáj módjára szajkózod, nem lesz igaz. Egyrészt a lengyelek provokáltak(sőt ők támadták először),másrészt Anglia és Franciaország üzentek hadat, tehát ők robbantották ki a háborút. Mellesleg Hitler nyugat felé nem is akart terjeszkedni, de ebbe inkább bele se kezdek, mert látom te megragadtál a felszabadító vöröshadseregnél:)

2020. júl. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
80%

#24:

ennyire nem lehetsz fogyatékos hogy saját magad ellen hozol forrást :D "lengyel milicistának öltözött német ügynökök támadták meg a német–lengyel határ közelében lévő, akkor Németországhoz tartozó gleiwitzi rádióállomást". Legalább akkor 888.hu-t linkeltél volna.

A konfliktus azért tartott az első világháború óta mert a németek nem bírták ki hogy Gdańskkal nem volt szárazföldi kapcsolatuk.

A harmadik pontodban van a legtöbb igazság, ügyesen figyelmen kívül hagyva hogy de, a német agresszió Lengyelország ellen volt a háború kezdete. Nem tudom hogy Hitler mit gondolt magában, hátha a britek+franciák mégse avatkoznak be?

A felszabadító Vörös Hadsereget pedig azért hoztam fel hogy még néhányszor forogjon a tőr abban a pici papírnáci szívedben, ugyanis a csodált vezetőd olyan gyáva volt, hogy inkább agyonlőtte magát mielőtt elkapják és felakasztják ahogy érdemelte volna :D

2020. júl. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
17%

#25

,,ennyire nem lehetsz fogyatékos hogy saját magad ellen hozol forrást :D"

Te viszont vagy annyira fogyatékos hogy nem tudod összekötni azzal amit előtte írtam.

,,A támadást Alfred Naujocks német SS-ügynök vezette, akinek a nürnbergi per során tett vallomása az egyetlen hiteles forrás, amelyből az eseményekről tudunk" Erről beszéltem. Egyetlen egy kényszer hatása alatt álló tiszt szava nem ér semmit(ilyen alapon a középkori boszorkánypereket is komolyan kellene venni). Tekintve hogy a szövetségesek azt hamisítottak össze amit csak akartak, ez nem bizonyít semmit(katynt is rálőcsölték a németekre pedig ma már elismert tény hogy a felszabadítóid csinálták szóval ennyi erővel ezt is hamisíthatták).

,,Az akció szervezői figyelmen kívül hagyták azt a tényt, hogy a gleiwitzi adó viszonylag kis hatósugarú, a német néprádiók pedig szándékosan gyenge vételi képességűek, ezért a provokatív rádióadást csak a környékbeli néhány településen hallották a rádiózók." Ja szóval el kellene hinni hogy a németek nem tudták hogy a saját rádiótornyuknak mennyi a hatótávolsága? Annyira hülye még te se lehetsz hogy ezt elhiszedXD

2020. júl. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
80%

Értem. Szóval egy feltételezett történelemhamisítás az döntő bizonyíték, egy tanúvallomást pedig simán a kukába lehet söpörni.

Tudod az a baj hogy vannak a tények amik nem a te oldaladon állnak. Te nem azzal vagy elfoglalva hogy találj érveket magad mellett, hanem megpróbálod megmagyarázni hogy mindenki egy alternatív univerzumban él ahol mindenki ellenetek fogott össze. Nehéz elviselni de hidd el hogy a világ történészeinek bő 80 százalékát nem érdekli annyira a kis bajszos és barátai, hogy történeteket kreáljanak hozzá.

2020. júl. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
28%

#27

,,Tudod az a baj hogy vannak a tények amik nem a te oldaladon állnak." Melyek ezek? Tudod az a baj hogy te azokra a konkrétumokra amiket felhoztam feltűnő módon nem reagálsz, csak terelsz meg mellébeszélsz.

,,Te nem azzal vagy elfoglalva hogy találj érveket magad mellett, hanem megpróbálod megmagyarázni hogy mindenki egy alternatív univerzumban él ahol mindenki ellenetek fogott össze" Az a baj hogy nem vagy képes felfogni azt az unásig ismételt mondást, hogy a győztesek írják a történelmet. Te inkább elhiszed azt a könnyű és kényelmes konzumidióta magyarázatot, amit kiskorod óta a fejedbe vertek. Miért olyan rohadtul elképzelhetetlen számodra az hogy ha száz másik eseményt hamisítottak, mint például Dachaut, amiről 60-as évek óta minden történész elismeri hogy nem volt haláltábor(mellesleg nagyapám megjárta,majdnem éhen halt szóval nem lehet elfogultsággal vádolni), akkor szerinted pont a háború legfőbb okát ne kennék a németekre, ráadásul úgy hogy az egész sztori úgy gyanús ahogy van? Te sem hallottál erről a gleiwitzi incidensről nem? Pedig elég fontos esemény. Mit gondolsz mégis miért? Hát pont azért mert a sztori ezer helyen bűzlik, így inkább nem reklámozzák.

,,Nehéz elviselni de hidd el hogy a világ történészeinek bő 80 százalékát nem érdekli annyira a kis bajszos és barátai, hogy történeteket kreáljanak hozzá." Aha persze azért hoztak száz meg egy szájkosár törvényt, azért vannak betiltva az ilyen pártok és azért folyik a csapból is az hogy gonosz nácik így meg úgy. Nyilván azért mert senkit nem érdekel persze 😂😂 5 perce kapcsold be a tévét és tuti találni fogsz nem egy nácis filmet. Amúgy meg nem a történészek azok akik hamisítottak hanem az USA meg a szovjetek.

2020. júl. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
70%

Semmilyen terelés nem volt. Belinkeltél egy wikipédia oldalt, ami pont az ellenkezőjét mondja mint te. Erre elintézed azzal hogy történelemhamisítás. Ezzel így nehéz mit tenni, ugyanilyen érvrendszere van azoknak akik Háttérhatalomban meg gyíkemberekben hisznek, csak ők mem ebben a topicban hozzák a színvonalat.

Ezt a konkrét eseményt éppen gimnáziumban is tanítják, szóval pont hogy hallottam róla. Be kellett volna járni órára.

"Szájkosár" törvények pedig azért vannak mert vannak ilyen nemnormálisak akik úgy gondolják hogy például a fekete bőrszínű emberek vagy a zsidó vallású emberek alsóbbrendűek és ezt feltétlenül ki kell nyilvánítani. Nah ez nem így van.

2020. júl. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
19%

#29

,,Erre elintézed azzal hogy történelemhamisítás." Ja csak le is írtam hogy miért, nem csak úgy rámondtam, mint ahogy azt te állítod. Azt amúgy továbbra sem válaszoltad meg hogy miért tartod elképzelhetetlennek, hogy hamisítás történt, mikor már száz meg egy esetben kiderült hogy az történt?

,,Ezzel így nehéz mit tenni, ugyanilyen érvrendszere van azoknak akik Háttérhatalomban meg gyíkemberekben hisznek, csak ők mem ebben a topicban hozzák a színvonalat." Tudod ez a gyíkemberezés olyan hogy azzal meg szintén nem lehet mit kezdeni. Ha mondjuk leírom azt a tényt hogy mind Roosevelt, mind pedig Churchill szabadkőművesek voltak, akkor én gyíkember hívő vagyok? Gondolom te azt is ugyanilyen jópolgár módjára beszopod hogy az USA mindenhova a demokráciát megy védeni rakétákkal:)

,,Ezt a konkrét eseményt éppen gimnáziumban is tanítják, szóval pont hogy hallottam róla. " Nem tudom mennyi idős lehetsz, de én egyetemista vagyok, szóval viszonylag közel a gimihez, és még csak említés szintjén sem volt a tankönyvben. Mellesleg ne kamuzzál, az elején adott válaszaidból kiderül hogy fogalmad sem volt, arról hogy mire utaltam! És igen benn voltam órán:D

,,Szájkosár" törvények pedig azért vannak mert vannak ilyen nemnormálisak akik úgy gondolják hogy például a fekete bőrszínű emberek vagy a zsidó vallású emberek alsóbbrendűek és ezt feltétlenül ki kell nyilvánítani. " Már meg ne haragudj de ez az igazi birka mentalitás! Szóval a szólásszabadság bizonyos embereknek nem jár mert csak? Rendben, csak akkor a liberálisok se siránkozzanak ha az ő véleményük megy a levesbe! És mellesleg ha ki merem mondani azt a tényt hogy mondjuk a négerek iq-ja szignifikánsan kisebb mint más raaszoké(merthogy ez tény és nem vélemyénkérdés, mint mondjuk egy politikai ideológia), akkor engem gyűlöletbűncselekmény miatt elvisz a rendőr a saját országomban(érdekes módon a feketék Dé-Afrikában brutális kegyetlenséggel gyilkolhatják a fehérek azzal ugye nincs probléma)? Hát szép kis orwelli világnak nézünk elébe! Mellesleg a liberális demokrácia önmagának mond ellent amikor a szólásszabadságot korlátozza. Maradjunk annyiban hogy a tények nem szorulnak törvényi védelemre! Ellenben az olyan hazugságok, mint hogy minden ember egyenlő védelemre szorulnak, mivel egyszerű tapasztalati tény hogy nem igazak és akik ezeket a törvényeket méghozzá, azok ezt pontosan tudják is.

2020. júl. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!