Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti nem vagytok egyre depresszi...

Ti nem vagytok egyre depressziósabbak ettől az izlácionista, keletbarát, oroszos, nemzeti-keresztyén légkörtől, amit a Fidesz teremtett az országban?

Figyelt kérdés

Azt hiszem egyre inkább érzem, hogy miért volt olyan magas az öngyilkosságok száma az országban a Kádár-rendszer alatt, és hirtelen miért csökkentek le 1990-ben, holott az életszínvonal sokáig nem lett jobb:


10 évvel ezelőtt, 2009-ben Magyarország szinte Nyugat, szinte Amerika volt hangulatban, kultúrában. Nem éltünk jobban anyagilag, sőt bevallom, mióta a Fidesz van, én anyagilag picit jobban élek, és a környékem se olyan romos, mint 10 éve, hanem sok felújítás, parkosítás történt, viszont állítom, hogy a hangulat ezerszer rosszabb, egyre inkább úgy érzem magam, mintha valami xenofób, elmaradott orosz vagy moldáv munkásnegyedben élnék.


2009-ben egyre jobb lett az országban az angoltudás szintje, a rádióban nyugati elektronikus tánczenék szóltak, mint Lady Gaga, Taio Cruz, éppen elfogadták a melegek élettársi kapcsolatának törvényét, a vallás pár falusi öregre, pár szektásra, és pár belvárosi alteros buddhistára korlátozódott. Úgy tűnt, hogy rohamléptekkel közelítünk a nyugati kultúra felé és akár Nyíregyházán se nagyon más élni, mint Manchesterben vagy akár Colorado Springs-ben.


Manapság viszont minden tele van ezzel a "nemzeti" propagandával, a nemzeti dohánybolttól kezdve a nemzeti gyerekszülésig, kb. mint a régi rendszerben a "népi" dolgok voltak.


A gyurcsányék is loptak, de azok legalább nyugati hangulatú gengszterek voltak, és legalább úgy érezhetted magad, mintha Los Angeles-ben élnél a GTA-ban.


Orbánék meg egy csapat begyepesedett komcsi szintjén vannak, ha ismét videójáték analógiákra hagyatkozunk akkor most olyan a hangulat, mint a marx-téri aluljáróban a Szakadt Csöves-ben.



Úgy érzem manapság rohamléptekkel távolodunk a nyugattól, sőt sok mindenben már az 1980-as években is amerikaiabb volt itt a hangulat, főleg a korabeli fiatal rockerek körében.



2019. okt. 7. 14:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Minden jóérzésű embert elkapja a hányinger, ha meghallja a Fidesz szót. De tudsz vele mit csinálni? Nem.

Én azt mondom, hogy akinek nem tetszik, az valahogy lépjen le, én is azt tervezem. Nagyon sok jóra a jövőben sem számítok.

2019. okt. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Van az a krumpli mennyiség, hogy ne essek depresszióba.
2019. okt. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
31%

Nem, én ezt abszolút nem így érzem, és emiatt nem is leszek

depressziós.

2019. okt. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudsz vele mit kezdeni, mert ez kell az országnak.

Leléphetsz innen nyugatra, ennyi. Nem csak te mégy, sokan megyünk.

2019. okt. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
16%

Nem.

Attól vagyok depressziós, hogy ma is egy Csepeli suliban bántalmaztak migránsok egy tanárt.

2019. okt. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Jajj jajj, de hát azt hittem a Viktor miatt nincsenek is migránsok...
2019. okt. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
#5 Ha I. Viktorra azért szavazol, mert ő nem engedi be a migránsokat, hogyan jutnak be? :D Lehet, hogy hazudott és csak kellett ellenség, mert a Soros kártya éppen ki volt játszva?
2019. okt. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%
Engem is zavar a Kelet felé húzás, de a vallással nem tudom mi a bajod, ugyanúgy a nyugati kultúra része, ahogy a keletié.
2019. okt. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"de a vallással nem tudom mi a bajod, ugyanúgy a nyugati kultúra része, ahogy a keletié."


Nyugaton az állam és az egyház el van választva egymástól, a vallások, egyházak maguknak szerzik meg a hívőket, versengenek egymással, hogy a tanok, az istentisztelet menetek mindig aktuálisak legyenek, mindig meg tudjanak szólítani embereket.



Magyarországon pl. a kedvenc egyházam a Hit Gyülekezete, azzal semmi bajom nincsen. Lendületes, mozgalmas, fiatallal és élettel teli, sosem várt el egy fillért sem az államtól, teljesen szabad piaci módon küzdötte fel magát Magyarország egyik legnépszerűbb egyházává. Elmész egy istentiszteletükre és olyan, mintha Tennessee-ben vagy Texas-ban lennél.



Azzal azonban nem értek egyet, hogy egy kormány kereszténykedjen, meg talicskával tolja a pénzt olyan egyházakba, amikbe vasárnaponként csak megszokásból járnak pletykálni a vén nyanyák, hanem egyszerűen teremtse meg azt a környezetet ahol az egyházak, vallások szabadon virágozhatnak.



Miért van az, hogy a katolikus, református egyházba már annyi pénzt toltak, hogy a fülükön fér ki, mégis a kutya se jár a templomaikba falusi 70-80 éveseken kívül, a Hit Gyüli meg tele van fiatallal?

2019. okt. 7. 16:28
 10/14 anonim ***** válasza:
13%

Viktornak ehhez semmi köze.

Ómigránsok voltak.

2019. okt. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!