Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Elképzelhető, hogy Romániában...

Elképzelhető, hogy Romániában azért fújták fel a vírusos statisztikákat, mert több EU-s pénzt remélnek ettől?

Figyelt kérdés
Tehát lehet, ha Románia átállt a koronavírus oldalára, mert az EU-s mentőcsomagból az kap többet, aki rosszul kezelte a járványt? Ezért teszik módszeresen tönkre a gazdaságukat és jelentenek napról napra 500+ megbetegedettet?

2020. júl. 13. 08:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
43%

Ha akarod nevet és személyi számot adok neked 😂😂😂 valóban felajánlották neki. De nem te kell elhidd, nem tartozom neked számadással


Amúgy az én személyes élményem, hogy miután márciusban túl voltam egy infulenzán, voltam vérvételen és vizsgálatokon (más okokból) és azt mondták van rá esély, hogy covidos voltam. Azt kérdezte, az orvos, hogy beírhatja a betegséget? Természetesen nemet mondtam

A tény az, hogy bizony felajánlották neki, méghozzá azzal az indokkal, hogy mivel volt láza, magas a valószínűsége, hogy covidos volt. De nem engedte ezt, sem felboncoltatni.

A sógotom pedig, aki sebészorvos, annyit árult el, hogy az orvosok most a "jobb karrier" reményében is "gyűjtik úgymond a covidos betegek számát", azt remélve, hogy a nagyon jó munkájukért sínen lesznek.

2020. júl. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Nos azt tudom hogy a covid miatt sok embernek , es nem csak orvosoknak, csillagos egig ugrott a fizetese, megeri mindent a virusra fogni. Az en munkahelyemen is +75% volt az alap. Meg a 10 eve 6 fele betegsegben meghalt oregekre is rafogtak hogy a virus.

Csak eppen a penzosztogato resze soha sincs bizonyitva semmivel, mindenki csak egy ismerosetol hallotta.

2020. júl. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Az ismerősöm pont az orvostól jött, és sógorom unokatestvéréről van szó. A másik eset pedig velem történt, személyesen
2020. júl. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

-1. Túl hamar vezettek be enyhítéseket, kb Magyarországgal egyszerre, holott sok volt még az aktív fertőzött. A szigorú karantén miatt az emberek alig várták a felszabadulást és kb semmilyen szabályt nem tartanak be (illegális rendezvények, bulik, nem viselnek sehol maszkot, stb.). 2 hónap után csak most kezdtek bírságolni ezek miatt. Választások jönnek, újabb szigorításokat nem mernek bevezetni mert féltik a seggüket, hogy nem választják meg őket. Most az idősotthonokban, rendőrségen (pl. Kolozs megyei), polgármesteri hivatalokban (pl Kolozsvár) kormánymegbízottak (ugyancsak Kolozs megye), ügyvédi irodákban terjed, és főleg a rejtett erőforrások között, akik külföldi mintapolgári lét után hazavitték.


0. Németországban is feltehetőleg román vendégmunkások vitték vissza a vírust, egyes gócpontokba. Nem értem akkor miért hihetetlen egyesek számára, hogy akkor Romániában is ugyanúgy terjedhet.


1. Szinte az egész EU-ban mindenhol több volt a fertőzött mint Romániában, lásd Spanyolország, Olaszország, Franciaország, Németország, Belgium, Hollandia, de még Lengyelország is. Ezeket az országokat jobban sújtotta a járvány, azokat a számokat nehéz lesz produkálni (200+ ezer), ezért sem tartom logikusnak azt a magyarázatot, hogy "több" pénzt adnak, mert akkor nem jut saját magukra, márpedig Nyugatnak Nyugat az első. A második csúcs (ami most jön) előtt is már Ausztria, Szlovákia, Csehország, Magyarország előtt voltak a statisztikában, minek erőlködni akkor most? Pláne úgy, hogy az EU már közölte, hogy így is, úgy is hamarabb postázzák a 2021-27 -es ciklusból a pénzeket.


2. A kassza üres. 2 hónapig karantén volt, bevétel arra az időszakra szinte semmi. A turizmust/éttermeket nem merik kinyitni teljes kapacitással, ebből a szektorból kevés lesz a bevétel idén. Az ottani állami vasút személyszállító ága negatív rekordot döntött a költségvetését illetően. A nyugdíjakat se tudják már idén kifizetni, és 3 millió román vendégmunkás ment vissza nyugatról, mivel munka az nincs, ezért nekik munkanélküli segélyt kell fizetni. Az intézményes karanténban levők ellátását (több mint 50 ezer ember) is az állam kell fizesse. Ezek mind gazdasági okok, amiről persze az EU is tud, ezekhez nem kell már "gyártani" az újabb betegeket. Ezért nem értem, hogy egyesek, hogy terjeszthetik azt, hogy 2000 lejt adnak, hogy "covid-os" beteg legyen, mikor kenyérre sincs pénz. Majd biztos az orvosok a saját bérükből adják.


3. Nem érdeke, hogy rossz megítélése legyen az EU-ban, hogy lezárják a határokat. A 3 millió fölösleges embertől, újra meg akarnak szabadulni, és az csak akkor lehet ha szabad mozgás van. Ami nem jött össze

2020. júl. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
A 2000 lejt illetően, a megyei vagy municipális korházak magas úniós támogatást kaptak. Itt százezrekről, milliókról van szó, euróban. Mivel semmire nem fordították ezt az összeget (lásd kevés korszerű gép van, fajlesztés gyakorlatilag 0,nyilvánvaló hogy a pénz máshova ment,s most a covid miatt laptak még egy adag pénzt, ami szintén nem fejlesztésre ment)
2020. júl. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
De itt a lényeg nem azon van, hogy adnak pénzt vagy nem adnak, hanem azon, hogy fűt-fát képesek koronavírusosnka titulálni és sok emebrt megkérnek, hadd írják be, hogy ők is ilyen betegek
2020. júl. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

Tehát, az embereknek adják a pénzt, ahelyett, hogy a saját zsebükbe tennék? Makes sense. Ja, nem.


Hol lehet erre jelentkezni amúgy? Én és a családom is szeretne ebből a támogatásból valamennyit. Annak valljuk magunkat aminek akarják. Vagyunk 5-en, az már 10.000, a nagyi úgyis 93 éves, neki már mindegy mit írunk

2020. júl. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Ha valakid meghal a korházban, lehet beszélni Moldovan Ghita-val (ő a patológiai osztál, főorvosa) 😊

És nyugodj meg, tettek zsebre. Viszont több beteg, még több pénz. Te megelégednél a kevéssel is?

2020. júl. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak egyes kórházak és azok orvosai állíthatják fel a hivatalos covid diagnózist, és az az országban nincs sok.


Nálunk volt egy sürgősségi kórházi eset a napokban, egy megyeszékhelyen. Érkezéskor alapból elvégezték a PCR tesztet (gyanítom ez a protokoll), ami negatív lett. Amiért a kórházba kellett menjünk, a tüneteknek semmi köze nem volt a covid-hoz, mert lilás foltok voltak a testen, ájulás közeli állapot. Láz vagy olyasmi ami a covid-ra utalhatna nem volt. Ennek ellenére a nővér / orvos már nem tudom, nem voltak hajlandóak kezelni és elküldtek a járványkórházba hivatalos covid diagnózis felállítására, negatív teszttel. A járványkórház orvosa mikor meglátta a beteg állapotát majdnem ő is elájult és anyázva telefonált vissza a sürgősségire, hogy lássák el a beteget. Visszamentünk és végül ellátták, majdnem 14 óra elteltével és majdnem halállal.


Ez Románia és az egészségügyi ellátása. Azt eddig is tudtam, hogy értelmi fogyatékosok és hentesek dolgoznak ott java részt (tisztelet a kivételnek), mert az összes értelmes ember már külföldön van, maradt az alja nép. Tanulság, NEM szabad kórházba kerülni, a halál szinte garantált.

2020. júl. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Igen persze, akárcsak az olaszok. Valaki politikai mint a Szerbek, van aki gazdasági célokra használja. Van aki mindkettő, ez utóbbi a legaljasabb.
2020. júl. 15. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!