Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tényleg annyira jó a közbizton...

Tényleg annyira jó a közbiztonság Bécsben, mint ahogyan azt a statisztikák mutatják? Mi a helyzet az iszlamistákkal?

Figyelt kérdés

A hírekből ítélve általában általában a bevándorlók oldalára állnak, amelyekből rengeteg van egyes területeken. Ehhez vagy az emberek alkalmazkodtak, vagy elmentek olyan helyekre ahol nem élnek annyian migránsok. Hallottam hogy félnek tőlük a nők, sokan fejkendőt is viselnek pont ez miatt. Így lehetséges hogy csökkenhetett a bűncselekményekmények száma. De nem aggasztó, hogy a lakosságot kiszorítják a muszlimok? Értem én hogy Bécs a legélhetőbb város, de az iszlamistáknak is?


[link]



2019. jún. 16. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Budapesttel összevetve annyira jó. Önmaguk 30 évvel ezelőtti állapotához képest rosszabb. De ennek kevés köze van az iszlámhoz. Az iszlám és a migráció nálunk egy annyira különleges fogalom, hogy mások meg sem értenek bennünket, mi meg sem értünk másokat e témában.

Sok tapasztalat kell ahhoz, hogy valaki rádöbbenjen, a hazai közgondolkodás mennyire távol áll a valóságtól. Természetesen ilyen eltévelyedett gondolkodásmód mindenütt akad, néha még olyanabb is. De van egy drasztikus különbség: NEM KÖZGONDOLKODÁS. Csak néhányaké. Többeké vagy kevesebbeké. Ezért nem lehet például e kérdésre sem valódi választ adni ezen a fórumon.

2019. jún. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"A hírekből ítélve általában általában a bevándorlók oldalára állnak, amelyekből rengeteg van egyes területeken."


Az a gond, hogy a hírek sem mindig festik le a valóságot, emlékszek, hogy engem ezen az oldalon kioktattak, mondván nem olvasok mást csak bizonyos oldalakat, ahol elhallgatják a bevándorlók által elkövetett bűncselekményeket.


Amúgy Zacher Gábor előadásán mondta egyszer, hogy a fűnek, drognak is azért van akkora elutasítása, mert hírekben csak a negatív hatásairól hallani, hiszen az nem hír, hogy Kiss Péter beszívott bulizott majd hazament.

2019. jún. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően szerintem biztonságos város, rengeteg Európai városban jártam már, Bécs szerintem kiemelkedően jó hely.

Persze sok színű, borszinben, vallásban nagy a diverzitàs, de ez szinte az összes nagyvàrosra jellemző. Pl Londonban is, mégis jól megvannak.

Szerintem kicsit el van túlozva ez a migráns hiszti a kormány részéről.

Egyébként nőként sajnos bárhol félhet az ember. Én itthon Magyarországon nem merek egyedül elmenni futni sötétedés után, pedig az elit negyedben lakunk. De rengeteg a tolvaj, betörő aki pont ezért jön ide esténként. Nem lennék nyugodt egyedül a sötétben.

Beteg, erőszakos emberek mindenhol vannak.

Sok iszlám országban is jártam már, semmiféle atrocitás nem ért a férfiak részéről.

Itthon pedig folyamatosan beszòlnak, megfenyegetnek random emberek (általában cigányok).

2019. jún. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes dolog ez, hogy jellemzően ott a legnagyobb a migráns- és iszlámellenesség, ahol a legkevesebb van belőle. Magyarországon is vidéken, ahol valsz még az életben nem láttak iszlám vallású migránst sokkal nagyobb a migránsellenesség, mint Budapest esten, ahol azért előfordulnak ilyen emberek. De pl Németországban is ott a legjellemzőbb ez a fajta gondolkodás, ahol nem sok van belőlük, míg a nagyvárosok lakòit (München, Frankfurt, Berlin stb.), ahol tényleg sok van belőlük, sokkal kevésbé zavarja...
2019. jún. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

4-es azért mert a nagyvárosokban látják, hogy a dolgok nem feltétlen úgy vannak ezekkel az emberekkel ahogy azt a hírek lefestik.

Én Bécsben lakom és tényleg jó a közbiztonság. Engem soha nem ért semmilyen atrocitás, ami itthon volt pár. Én nagyon szeretem Bécset, azért is mert színes minden szempontból. Sokféle embert lehet megismerni, ami nekem pozitívum, szívesen ismerek meg embereket más kultúrákból. Bevándorlókkal bajom sosem volt szóval szerintem itthon is át kéne értékelni pár dolgot velük szemben.

2019. jún. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

igazából csak azt nem értem, hogy aki emigrált az minek törődik még ezzel a retardált csoportosulással, minek tépem én is a számat, nem fogod elhinni hogy nem veszélyes európa, hiszen bemondta a köztévé hogy az.

de tételesen és még egyszer, nem hiszem hogy bármiről is meggyőzlek, de hátha beindulnak az agyacskádban az elrozsdásodott fogaskerekek, és elkezd vaalmi működni

1)nem hordok fejkendőt bécsben élő fiata, egyedülálló nőként, mivel nem vagyok muszlim, úgyhogy nem hordok. ahogy az öcsém sem hord kipát és nincs kereszt sem a nyakunkban. persze a adott vallás tagjai lennénk biztos hordanánk.

2)kis fogalomzavar beköszön, de legalább megnéznéd miről írsz mielőtt nyílt színen fogalmad sincs róla. iszlamistának a szélsőséges "iszlám hitű" embereket hívjuk (akik nem több, mint egy önmagukból kifordult szekta egy csomó sggfejjel, mint pl. a keresztségben a jehovák)

3)az a fajtáddal a legnagyobb aj, hogy bőszen h lye vagy a neten, csak nem következetes, mondok egy példát: "jehova tanúi szülők gyermeke éheztetésben meghalt" reakció: ezek nem igazi keresztények, közük nincs hozzájuk. "muszlim férfi megkéselt két embert" reakció: minden muszlim terrorista.


én meg inkább kiköltöztem erre a nagyon veszélyes és iszlám fennhatóság alá került nyugatra, mert nem bírtam tovább ezt a dilettantizmust a kárpátmedencében

2019. jún. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!