Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A csehek elnyomtak a szlovakok...

A csehek elnyomtak a szlovakokat amig letezett Csehszlovakia?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor ez az elnyomas miben nyilvanult meg?
2020. júl. 20. 22:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. júl. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%
Nem, csak utálták őket.
2020. júl. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Neurotech ***** válasza:
75%
Lenézték őket. Nyelvileg nem tudták elnyomni mivel olyan közel áll egymáshoz a két nyelv, hogy hivatalokban bármelyiket használhatták/ma is használják. Vallás egyiknek sem volt fontos tehát ott sem tudták volna. 68ban kiderült a keserű igazság, hogy a Szovjetek nyomják el mindkettőt.
2020. júl. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%
Annyira, hogy a szlovákok relatív többsége szeretné, ha Szlovákia ismét egyesülne Csehországgal, de a csehek hallani se akarnak erről az egészről.
2020. júl. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Inkább kis mitugrászoknak tarthatták őket. Ahogy a szétváláskor is a csehek legyintettek egyet, had menjenek!
2020. júl. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

4-es ez nagyon nem igaz

Csehországban is éltem,majdnem mindenki szeretne Csehszlovákiát a mai napig mivel úgy erősebb lenne mindkét ország

Szlovákok többsége sem akart elszakadni csak Merciar nagyon erőltette


Egyébként Szlovákia életre közelít Ausztriához még ha kis mértékben is míg Csehországban az élet magyarországi szint már a nagyszerű politikusaik miatt szóval mielőtt fikázunk egy országot azért nem árt tisztázni dolgokat :D

2020. júl. 21. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

„Mindannyiunk lelkében lobogjon a magyar haza emléke, mert ezer esztendős magyar uralom alatt nem szenvedtünk annyit, mint a cseh uralom hat éve alatt."


Andrej Hlinka, 1925.


Például innen gondoltam, hogy nem rajongtak egymásért.

2020. júl. 21. 07:59
 8/22 anonim ***** válasza:
64%

"Egyébként Szlovákia életre közelít Ausztriához még ha kis mértékben is míg Csehországban az élet magyarországi szint már a nagyszerű politikusaik miatt szóval mielőtt fikázunk egy országot azért nem árt tisztázni dolgokat :D"


Te nem vagy normális, Szlovákia jórésze kb borsodi szintű nyomortelep (ami Pozsonyi régión kívül van), Csehország ezerszer mi előttünk jár és nem csak a főváros nyugati szintű hanem ezek a megyei székhelyek is. Jah mielőtt mondanád én is dolgoztam ott.

2020. júl. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%
Én igazából a különvállásukat nem értem. Csehországban volt az ipar 90% a mezőgazdaság jelentős része meg Szlovákiában. Együtt elég jelentős államot alkottak volna
2020. júl. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

8-as gondolom te pontoztál le

Csehország annyira előttünk jár és hogy a keleti része borsodi szintű nyomortelep

Szlovákia nem tudom mitől lenne bármivel is rosszabb

2020. júl. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!