Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lehet Európa jövője az Európai...

Lehet Európa jövője az Európai Egyesült Államok? Alul kifejtem a véleményemet, kérlek titeket kultúráltan, érvekkel felszólalni ellene vagy mellette.

Figyelt kérdés
Én nagyon nagy fantáziát látok benne. Megértem azokat is, akik tartanak attól, hogy emiatt csorbul a nemzetek identitása. De nem értek velük egyet. Gazdaságilag és társadalmilag is a lehető legigazságosabb módon kellene működnie egy egyesült Európának. Így szerintem könnyen meg lehetne őrizni a hagyományokat, de emellett teret is lehetne engedni az új gondolatoknak és a fejlődésnek. Én liberálisnak vallom magam, de nem akarom rákényszeríteni másokra a véleményem, mert egyrészt a családom is konzervatív, másrészt még véletlenül sem szeretném elfelejtetni vagy felülírni bármi mással a magyar kultúrát. Pont ezért nem is félek attól, hogy egy európai egyesülés következménye képpen veszélyben lenne hazánk kultúrája vagy gazdasági helyzete. Hiszek benne, hogy a 21. századra pusztán az ésszerűségre alapozva, lehetséges lenne pár évtizeden belül létrehozni az új Európát. Ami nem a kis államok kizsákmányolására, hanem a közös fejlődésre koncentrál. És még valami. Nem támogatom az illegális bevándorlást, csak a kontrolláltat. Valamint nagyon tudnék támogatni egy hatalmas közös európai családtámogatási programot, hogy valamivel meg lehessen állítani a népességfogyást.

2020. júl. 31. 14:14
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

#20 "valószínűleg az soha nem merült fel a 16-os kommenttársban, hogy vajon akar-e egy olyan szavazóbázis résztvevője lenni, amiben az ő települése (vagy kerülete, ha budapesti) mondjuk csak 2%-ot tesz ki (vagy még sokkal kevesebbet) - noha az országos szerveződés szintjén most ilyenben van. Pedig mi a különbség? Objektíven nézve semmi, egyedül az érzelmi viszonyulás. Sokkal inkább érzi magát az országhoz, mint a településéhez tartozónak (valószínűleg ez az identitásképzésének a legfontosabb eleme)."

Igazad van ebben. Azonban az, hogy nem merül fel bennem, hogy a településem 0,2%-os lakosságaránya az országoshoz képest problémás, az amiatt van, hogy nem a településem határozza meg az életemet. Ez túl kicsi közösség és túl kevés a döntési jogköre. A munkámat, a gyerekeim ellátását, a közlekedésemet stb. már nem a településem fogja meghatározni, ahogyan azt sem hogy mennyibe kerüljön az életem, mi történjen a befizetéseimmel stb. Ami helyben van, arról nem is szeretném ha egy másik városban, akár Budapesten, akár Kiskunlacházán hoznának döntéseket.

De értem hogy mire gondoltál és egyet is értek veled.

2020. aug. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
66%
Biztos, hogy olyan nem lesz hogy "Európai Egyesült Államok". Ezt annó a Habsburgok, a franciák és a németek is megpróbálták. De mindegyik kudarcba fulladt. Jelen van a nacionalizmus. Az emberek saját álláspontjukat vallják. (Így történt ez Trianonnál is -> a nemzetiségek nem szerettek volna egy másik országban élni. Saját államot akartak. Lehetetlen az egyesítés. Az USA-nál ez azért működik, mert megvan az "amerikai" identitás, tehát az amerikai eszme, a nemzet. Európa nagyon sokszínű, a kezdetektől fogva
2021. márc. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!