Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A H1N1 járványt is kamunak,...

Deák Dominik 2020 kérdése:

A H1N1 járványt is kamunak, túlzónak gondolták az emberek?

Figyelt kérdés

E 2010-es kérdés alapján igen:


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__108..


Pedig a Wikipédia szerint mintegy 1,5 milliárd fertőzöttje lehetett és félmillióan belehaltak.


A becslések szerint a Covid-19 ezzel szemben még csak 20 millió fertőzöttnél, de már 800 ezer halottnál jár.



2020. aug. 11. 22:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
"a wikipedia szerint" legalább akkor belinkelhetted volna a forrást, ami szerint a föld népeségének ötöde megfertőződött fél év alatt.
2020. aug. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Akkor nem, de utólag kiderült, hogy nagy kamu volt. Csak az volt igaz, hogy egy bizonyos korcsoportra nagyon veszélyes volt.
2020. aug. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Mutasd már meg nekem, hogy hol ír a wikipédia olyat hogy a H1N1-nek másfél milliárdnyi fertőzöttje és fél millió áldozata lett volna?

Mit kell itt kamuzni? Pláne ekkora marhaságot.

[link]

2020. aug. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak annak gondolták, de az is volt. Pont mint a koronavírus. Nem azt mondom, hogy nem léteznek vagy senki nem halt bele, de sokkal nagyobb a hisztériakeltés, mint ami indokolt lenne.
2020. aug. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Gondoltam képesek vagytok megnyitni a Wikipédiát és nem kell külön belinkelnem...


[link]


"megfertőződött fél év alatt." - másfél év alatt

"Mit kell itt kamuzni?" - nem kamu, minek kamuznék? kérj bocsánatot.

2020. aug. 12. 08:25
 6/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, túl sok a betű és a szám neked a szövegben, kiemelem a valós adatokat neked:

The number of lab-confirmed deaths reported to the WHO is 18,449, though this 2009 H1N1 flu pandemic is estimated to have actually caused about 284,000 (range from 150,000 to 575,000) deaths.

A "some studies" az nem a megerősített eseteket jelenti és abban benne vannak a tünetmentesek becslése is (including asymptomatic and mild cases).

Jelenleg a bizonyított covid esetek száma 20millió, 741e halottal néhány hónap alatt szemben a fenti 19 hónap alatt történt esetekkel.

Na, most hasonlítsd össze az adatokat.

2020. aug. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem, akkor még nagyobb hisztit csaptak sokan. A mostani hiszti áradat picsafüst ahhoz képest. Akkor simán úgy néztek rád, mint egy leprásra, ha megtudtad be adattad a védőoltást. Mert, hogy autista leszel tőle, valójában a vírussal oltanak be, hogy nagyobb legyen a fertőzöttek száma (nem röhög, találkoztam ilyen emberrel, aki tudományosan elő akarta adni ezt), stb. Hetente jöttek az internet különböző portáljaira a megmondó emberek, akik előadták mennyire kamu a H1N1, nem is tombol nálunk, aztán ők voltak besértődve mikor elmagyarázták nekik soha nem is állította senki, hogy ezerrel tombol az országban.
2020. aug. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#5 Kicsit nagy az arcod kérdező ahhoz képest, hogy veled szemben én belinkeltem azt a wikipédia oldalt amit megnéztem - te meg nem.

Mivel forrást nem adtál meg így azt haszáltam amit találtam az általad leírtak szerint, vagyis 'wikipédia' és 'H1N1' - ahogyan te írtad le a kérdésedben - és nem 'wikipedia' meg '2009 swine flu pandemic', ami totál nincs ott a kérdésedben. Gondolatolvasókat keress a Budapest tévén!

Amúgy nem ártana végig is olvasnod, ha már erre hivatkozol, ott van az egyik táblázatában szépen láthatóan: "Lab confirmed deaths reported to WHO Worldwide (total) At least 18,449"

Azért ez igencsak messze van az általad vizionált félmilliótól.

2020. aug. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Azon lehet vitatkozi, hogy jó-e becsült számmal jönni (szerintem jobb), de megrágalmaztál, holott láthatod, hogy nem kamuztam.


Elég nagy az arcod ahhoz képest, hogy meg sem kérdeztél, hanem rögtön hazugnak neveztél.

2020. aug. 12. 16:15
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem csavard le magad! A kérdésedben kiírtak szerint nem volt ott semmi ilyen állítás. Én belinkeltem azt az oldalt, te meg úgy írtad ki a kérdést a levegőbe, hogy nem tetted meg. amit később belinkeltél, ott sem az szerepel amit állítottál.

Legközelebb előbb gondolkodj és utána írj ki kérdést, azt egy kicsinykét kisebb arccal tedd és ha kiderül hogy te hibáztál - mint most - akkor ne pofátlankodj azzal aki vette a fáradtságot és helyetted rákeresett a dolgokra!

2020. aug. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!