Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A h1n1-nél is voltak ilyen...

A h1n1-nél is voltak ilyen intézkedések anno?

Figyelt kérdés
2020. márc. 14. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Semmi nem volt.
2020. márc. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Nem ennyire drasztikusak és nem Magyarországon és nem a lakosságot érintette ennyire közvetlenül a többsége, hanem a baromfitenyésztőket, mivel attól féltek, hogy átmegy az emberre. De emlékeim szerint rengeteg baromfit kellett megsemmisíteni.
2020. márc. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vana hogy az #1-es írja. Én elkaptam a H1N1-et még 2011-ben, de senkit nem érdekelt. Az orvos sima influenzásként kezelt és több hétig magas lázam volt és szárazan köhögtem. Végül úgy hevertem ki, hogy maradt vissza krónikus hörgőgyulladásom, ami életem végéig megmarad. Még rosszabb mintha asztmás lennék.
2020. márc. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

A h1n1-nél a halálozási arány 0,01-0,03 % volt

-a covid-nál 3 % felett-,

de a legnagyobb fertőzöttség Dél-Kelet Ázsiát és Afrikát súlytotta. A felnőtt lakosság többnyire rendelkezett valamennyi immunitással (korábbi influenza fertőzések, illetve védőoltások miatt), a többség 1 hét alatt felgyógyult. Ráadásul voltak többé-kevésbé hatásos vírusellenes gyógyszerek ellene. Utólagos becslések szerint kb. 300-600 ezer ember halt meg a betegségben, az USA-ban is meghaladta a 10 ezret.

Utólagos következtetés: a h1n1 nem volt súlyosabb, mint egy hagyományos influenza.

2020. márc. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-hez kiegészítés:


A legjobban súlytott országok többségéből nem lehetett pontos adatokat szerezni, ezért ennyire pontatlan a becslés. Az USA-ról van valahol pontos adat.

2020. márc. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Még egy kis kiegészítés:


Az 1918-19-es spanyolnáthában (szintén h1n1) 20-100 millió ember halt meg. A halálozási arány hasonló a covidhoz (talán egy kicsit alacsonyabb): 2-3 %.

2020. márc. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

3-as, honnan tudod, hogy azt kaptad el?

Akkoriban én is beteg voltam, a kutya nem tesztelt le amúgy, sőt le is bshott a dokinő, hogy minek vittek be ügyeletre nincs semmi bajom. De amúgy napokig 39 volt a lázam. Még arra emlékszem, hogy utána volt valami védőoltás. De én valszeg influenzás voltam. Intézkedésekre nem emlékszem, azért tettem fel a kérdést.

2020. márc. 15. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!