Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy emlékeztek, anno a...

Hogy emlékeztek, anno a madárinfluenza esetében volt ekkora hisztéria, vagy ez most túltesz azon?

Figyelt kérdés

Nem arra vagyok kíváncsi, hogy ez most mennyire valós veszély, hanem hhogy akkoriban is ennyire felfújta-e a média?

Az internetnek már akkor is volt ilyen ereje, de én nem emlékszem, hogy ennyire minden erről szólt volna. Vagy csak fiatalabb voltam, és mással voltam elfoglalva?

Nem tudom. Hogy emlékeztek, megvolt ugyanez a szintű pánikkeltés?



2020. febr. 29. 10:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Más volt a halálozási ráta..
2020. febr. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
Madárinfluenza nem terjedt ilyen gyorsan. Elég hamar sikerült lokalizálni. Távol-keleti országokban jelentett nagy problémát.Ott hasonlóan a mostanihoz, karanténokkal lokalizálták.
2020. febr. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Magyar eset nem is volt?
2020. febr. 29. 10:25
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
Magyar haláleset nem volt, de oltottak ellene itthon is. Szerintem kb. hasonlóan volt "felfújva". Az számít, hogy van-e más téma, amire rá tudnak kattanni. Az adásidőt ki kell tölteni. Most ez érdekli az embereket. Ha lenne ennél "jobb sztori" egyből ejtenék ezt a témát. Én nem pánikolok (szerintem úgyis elér hozzánk is, csak napok kérdése, hogy bejelentsék), de nem zavar, hogy ezzel vannak tele a hírek, napi 2 percet megér, hogy lássam, hol mennyi eset van. Most ez "színesíti" az életet.
2020. febr. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Azért nem volt felfújva, mert a média nem használta még úgy a Facebook-ot. De most már mindenki ezt tolja...
2020. febr. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%
#5: Ezt elmesélhetnéd annak az ismerősömnek, akinek az apja belehalt a H1N1-be (illetve a szövődményeibe), akkora pofont kapnál, hogy a fal adná a másikat.
2020. febr. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
38%
Ott volt védőoltás, és nem terjedt ilyen gyorsan. Most az a baj hogy a legtöbb ország, köztük Magyarország is szétterpesztett lábbal várja a járványt, mondván ezt is csak a zsidók találták ki.
2020. febr. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Szerintem egyáltalán nem várjuk, és nem mondja senki, hogy a zsidók találták ki.

(max álhíroldalak, de azt minek idekeverni?)

2020. febr. 29. 11:38
 9/16 anonim ***** válasza:
53%

#8

Jó hát nézzük reálisan, kitört a járvány Kínában, magyar kormány válasza: Semmi. A kínaiak önszántukból felfüggesztették az onnan érkező járatokat, kivéve a shanghai-it, amivel hetente 600 ember érkezik a mai napig Kínából. A magyar kormány válasz lépése: semmi. Dél Koreában naponta dupla annyi új fertőzöttet regisztrálnak mint Kínában, Olaszországban is több száz fertőzött lett pár nap alatt. Magyar kormány válasza: semmi. Romániában, Ausztriában és Horvátországban is megjelent a vírus. A magyar kormány válaszlépése: Semmi.

2020. febr. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Volt hasonló hisztéria, csak akkor nem az embereket zárták karanténba hanem az állatokat.

Iszonyatosan sok szárnyast pusztítottak el a madárinfluenzától való félelem miatt. Akkor a gazdaságnak azon területe szenvedte meg ahol a baromfikkal foglalkoztak valamilyen módon.

2020. febr. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!