Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha a III. világháborúban ez...

Ha a III. világháborúban ez lenne a felállás, melyik oldal nyerne szerintetek és miért?

Figyelt kérdés

Szabad Nemzetek Szövetsége:


USA, Kanada, EU, Izrael, Dél-Korea, Japán, Ausztrália, Új-Zéland.



A Hagyomány Testvérisége:


Oroszország, Arab országok, Kína, Észak-Korea, Fehéroroszország, Szerbia, India


2010. aug. 6. 19:07
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
11%
Nem értek egyet veled, utolsó. Igen, Amerika fejlett, viszont csak egy ország ellen tudná felvenni a harcot. Ha egyedül kellene szembenéznie az orosz és kínai 10 milliós kalasnyikovossal, nem lenne annyi légitámogatása, hogy meg tudná akadályozni a támadást. Az oroszok mindenhol azt csinálják, hogy ahol valami nem megy, odatolja a tömegeket(lsd 2. világháború; 1956). Viszont Oroszországgal is az történt a 2. világháború alatt, ami most történne Amerikával. Figyelnie kellett Japánra és Németországra is. Amint megszűnt a Japán fenyegetés, rögtön mehetett Németo. ellen. ugyan ez lenne Amerikánál is, lekötné a haderejét, ha egyszerre Oroszország és/vagy India/Kína egyszerre támadná.
2010. aug. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

14:04


"Igen, Amerika fejlett, viszont csak egy ország ellen tudná felvenni a harcot."


Miért, többel tilos neki?


"Ha egyedül kellene szembenéznie az orosz és kínai 10 milliós kalasnyikovossal"


Ők hogyan jutnának az USA-ba? Úszva?


Kínának pl. egyetlen repülőgép-anyahajója sincsen, és az orosz csendes-óceáni flotta is minimális az ottani AUSCANNZUKUS-japán-dél-koreai-tajvani erőkhöz képet.


"nem lenne annyi légitámogatása, hogy meg tudná akadályozni a támadást."


Azt a támadást, amikor 10 millió kínai úszna Los Angeles felé, kalasnyikovval a nyakában, egyik kezében póttárral, másik kezében gyalogsági ásóval, hátán egy zsák rizzsel?


"Az oroszok mindenhol azt csinálják, hogy ahol valami nem megy, odatolja a tömegeket(lsd 2. világháború; 1956)"


Az egy szárazföldi háború volt, ráadásul XX. századi háború, és a SZU nem volt akkora technikai hátrányban Németo.-gal szemben, mint a mostani Oroszo. az USA-val szemben, ráadásul abban a korban ez nem is volt olyan döntő, mint ma. Egyszerűen nincs értelme az ilyen példáknak.


"ugyan ez lenne Amerikánál is, lekötné a haderejét, ha egyszerre Oroszország és/vagy India/Kína egyszerre támadná"


1) Hogyan támadnák, ha nem tudják megközelíteni és nincs távolsági csapásmérő képességük? (mert hát nincs, csak Oroszo.-nak van, de arról az amerikaiak még az elején tennének)


2) Ha Kína támad, akkor mi történik? Az USA nem akkor nyer, ha "elfoglalja Kínát". Az USA-nak nem kell kínai terület. Ahogy egyébként Kínának sem kell az USA területe, szóval eleve blődség az egész feltételezés. De tfh. Kína támad. Akkor az USA ellencsapást végez: (1) elsüllyeszti a kínaiak amúgy is csenevész csendes-óceáni flottáját; (2) légicsapásokkal felőrli a csenevész, elmaradott kínai légierőt; (3) légitámadásokkal elvágja Kína olajvezetékeit, lerombolja az erőműveit, olajfinomítóit; (4) ezzel kész is.


Kína visszabombázva a középkorba, nincs áram, nincs export, nincs olajimport, a kommunikáció megbénult, az eredmény: pánik, éhínség, zűrzavar. "Leköti" ez a Kína az USA bármilyen kapacitását? Nem, mert az USA-nak nem kell Kína. Ezért ebből nem lenne új Vietnam, mert az USA-nak egyetlen katonát sem kellene partra tennie.


Ha Kína "megtámadná" az USA-t (azért teszem idézőjelbe, mert Kína nem tudja megtámadni az USA-t, max. hadat üzenni, aztán várni, hogy az amerikaiak lebombázzák, ugyanis Kína semmit sem tud partra tenni az USA-ban, és bombázni sem tudja az USA-t), akkor hetek alatt 50 évvel fejlődne vissza, ismét éhező, zűrzavarba süllyedt ország lenne. Kell ez a kínaiaknak? Nem.

2010. aug. 14. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Na várj csak. Mivel mennének az amcsik át a tengeren, ha megvonnák tőle az olajat? Ugyanis bő 40%-át az olajnak arab országokból importálja.


Nem az, tilos neki többel háborúznia, hanem nem bírna többel. Oroszország és Kína egyszerre indítana támadást, már túl sok lenne neki. Hadihajót pedig mindenki tud gyártani, fél év alatt felhúzhatnak több rombolót is meg anyahajót.


Amúgy a történelemben volt már rá példa, Japán bőven Amerika felett állt fejletségben és mégis legyűrték őt (2. világháború) az amcsik. Mert ők gyorsabban fejlesztettek. Megörténhet ez Kínával is. Ha átáll a hadiiparra, nagyon nagy technikai fejlődést látnánk tőle.


De tételezzük fel, egy európai háború lenne. Oroszok és Irán együtt simán lerohanhatja egész európát. Amerika biztosan segítene szövetségeseinek, tehát már rögtön kontinentális háborúba csapna át.

2010. aug. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
44%

13:21


"Na várj csak. Mivel mennének az amcsik át a tengeren, ha megvonnák tőle az olajat? Ugyanis bő 40%-át az olajnak arab országokból importálja."


1. Van annyi tartaléka, hogy amíg újragyarmatosítja az arabokat, addig van mivel működtetni a hadigépezetet.


2. Vannak olyan olajmezőik, amelyeket direkt ilyen esetekre nem termeltek ki.


3. Korlátozzák a civil közlekedést, illetv pótanyagokat használnak - az USA fejlett ország, képes lenne rá.


"Hadihajót pedig mindenki tud gyártani, fél év alatt felhúzhatnak több rombolót is meg anyahajót."


Kína, ha a jelenleginél sokkal gyorsabb ütemben fejlesztené a flottáját, kb. 20 éven belül rendelkezhetnek az első ütőképes felszíni egységekkel, és akkor még mindig nem vettük számításba az amerikai légifölényt és számbeli fölényt. A flotta tipikusan nem olyasmi, amit hónapok alatt érdemben fejleszteni lehet. Nem az I. világháború korát éljük, mondjuk amit mondtál, már akkor sem volt igaz.


"Amúgy a történelemben volt már rá példa, Japán bőven Amerika felett állt fejletségben"


Nagyon mélyen alatta állt. Japán 1940-ben egy Magyarország szintjén lévő agrár-ipari ország volt, technikailag pedig nagyon elmaradott, ami a haditechnikájában is tükröződött.


"Megörténhet ez Kínával is. Ha átáll a hadiiparra"


Ha Kína "átáll a hadiiparra", azt a környezete agresszív lépésként értékeli és térdrekényszerítik Kínát, pl. vámháborúval.


Kína mint exportfüggő ország teljes mértékben a fontosabb országok jóindulatától függ, ezért nem fog pattogni. Csak Amerika-ellenes, a világpolitikát számítógépes játékokkal összetévesztő tinik fantáziájában létezik az agresszív Kína. A valódi Kína nem ugrál, fontosabb dolga is van ennél.


"De tételezzük fel, egy európai háború lenne. Oroszok és Irán együtt"


Irán mit keres itt? Irán egy nulla, egy semmi. Oroszország pedig nem tudja lerohanni Európát, mert nem is akarja. Ugyanis nem akar egy halom atombombát kapni a legnagyobb városaira már a támadás első napján.

2010. aug. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
45%

Ilyen elvakult amerikamajmoló embert rég láttam... A jenkik nem tudtak győzni Vietnamban, Afganisztánban, Irakban és Iránban sem fognak győzni. Az atomcsapást meg azért nem használnák bizonyos területeken, mert:

-hatalmas nemzetközi felháborodás

-nukleáris szennyezés még rájuk is veszélyes

Ne hidd hogy az oroszok annyira el lennének maradva. Sőt, fogadjunk, hogy tele van az USA területe orosz ügynökökkel, esetleg be is szivárogtak. Amint kitörne valami konfliktus, ezek a beépített emberek azonnal szabotálnának és keresztbe tennének az USA-nak.

2010. aug. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Kedves "A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:54"!

Kína kezében van Amerika gazdaságának 40%-a, az arabok kezében pedig a másik 40%-a. Nézz utána (pl amit forgattak filmet Bushról(fahrenheit 9/11),abba is benne van, pedig az amerikai szakmai anyag). Egyik napról a másikra meg tudnák dönteni Amerika gazdaságát, az emberek éheznének, stb. Már nincs olyan irányító szerepben az USA, mint ahogy te azt gondolod és lefested.

2010. aug. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik sem merne bevetni komolyabb fegyvereket.

Kína megtámadná Oroszországot a földgáz lelőhelyek miatt, az USA és Japán közben Észak Korea felől megindítaná a Cethal nevű hadműveletet.

Az EU távolról figyelné az eseményeket. Az Arab Liga kihasználva a szuperhatalmak háborúskodásait megtámadja az EU-t. A 2045 szeptemberi véres római csatában egy titkos úgynevezett önmagát Tiszta Barátságnak nevezett szervezet segítségével megfékezik őket és a Mekka alatt döntő vereséget mérnének az arabokra. A Tiszta Barátság lassan átveszi a hatalmat az Eu fölött.

Közben a távol keleti háború az USA/Orosz győzelemmel befejeződik. Nagy árat fizetnek. Az Orosz Föderáció darabokra hullik. Az Urál hegység európai felét az EU irányítja, mint ahogy észak Afrikát is. Az USA elzárkózik és annektálja Kanadát.

A többi már történelem :)

2010. aug. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
szerintem ha az oroszokat támadnák akko ők nyernének.
2011. júl. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!