Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok erről, nálunk...

Mit gondoltok erről, nálunk is lehet erre számítani?

Figyelt kérdés

[link]

Az Ausztrál victória állam a világ többi részéhez képest is kemény korlátozásokat hozott.

Például csak csaláfonként/háztartásonként 1 ember hagyhatja el a házát napi 1 órára és csak 5 km-re távolodhat otthonától. Éjszakánként drónok figyelik az utakat több helyen.

Viszont mostanában mint ahogy a cikk is említi csak 25 koronás eset volt tegnap. Az ausztrálok egy része (jó sokan) jobban aggódik a szabadságjogok túlzott elvétele mint a járvány miatt.


Valamint több tüntetést is tartottak Melbourne-ben a túl szigorú korlátozások miatt.

[link]

(ez csak a sok közül).


Mit gondolsz ezekről?

Várhatóan nálunk is Várhatóan ilyen korlátozások?

És a még fontosabb kérdés: NEKED melyik a fontosabb, a szabadságod vagy a biztonságos (a korlátozások megvédenek a virustól de cserébe nincsenek szabadságjogaid)?



2020. szept. 21. 19:11
A kérdező szavazást indított:
Szabadság
Biztonság
18 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Tudod kérdező, a halottnak még életében voltak jogai - például ahhoz, hogy a többiek puszta kényelemszeretetből ne öljék meg egy fertőzéssel.

A járvány pedig nem válogat, előre senki nem tudhatja hogy nem őt vagy az ő családtagját teszi-e tönkre vagy öli meg.

Amíg az ember nem érzi konkrétan a veszteséget, addig könnyű a szabadságféltéssel jönni. Ma az egyik osztályomban beszéltünk pár szót a járványról. Mondtam, hogy nekik semmi félnivalójuk nincsen tőle, lehet hogy észre sem vennék ha megfertőződnének vagy egy enyhe náthával túl lennének rajta. Nagyon vidultak. Majd hozzátettem, hogy engem viszont megölne. Akkor csend lett, mert nem vagyok 50 éves sem és láthatólag teljesen egészséges. Elmondtam hogy azért mert nincs rendben a tüdőm és a szívem - ami nem látszik kifelé, de éppen az ilyen embereket viszi el.

Szünetben nem kellett nekik mondani hogy vegyenek fel maszkot mielőtt kimennek.

2020. szept. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Végre egy ország, amelyik komolyan veszi a helyzetet, és tisztességesen védekezik a járvánnyal szemben. Nálunk is ezt kéne fenntartani Március óta. Remélem is, hogy be fogják vezetni itt is minél előbb, mert brutálisan pusztít most a járvány, és hamarosan késő lesz. Kit érdekelnek most a szabadságjogok amikor mindenki életveszélyben van, és az emberiség sorsa függ a koronavírustól?
2020. szept. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2 Te vagy a másik véglet. Nincs itt semmiféle brutális pusztítás meg "mindenki életveszélyben" helyzet.

Egy járvány van amit a maga szintjén megfelelően és komolyan kell kezelni.

De ez nem zombi járvány, nincs apokalipszis, ma már tudjuk hogy mit kell tenni, hogyan lehet védekezni és nemsokára (remélem) lesz védőoltás is.

Nem a két véglet létezik, hogy semmit nem csinálunk vagy teljes bezárkózás, kijárási tilalommal, hanem a kettő között ésszel kel dönteni.

UTÓLAG már tudjuk, hogy talál kissé túlzó volt a tavaszi korlátozás, veszélyhelyzet - de akkor még nem ismertük a járványt és nem voltunk rá felkészülve. Most viszont már igen.

A mostani nagy fertőzötti számok azok miatt vannak akik nem tartották be a lazább előírásokat. Ha azokat mindenki megtartja, akkor most nem lenne ennyi gond. De emiatt nem újra karantént kell kirendelni, hanem egyszerűen az kell hogy mindenki betartsa azt, ami mellett azért még élhetjük is az életünket.

2020. szept. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

igaz eltelt bő 1 év de túlzás visszagondolva is

még ha pestis, vagy spanyolnátha súlyú lenne megérteném,de ez nem olyan mint az előbb említettek.

kár hogy a második válaszoló nem olyankor élt mikor ezek a járványok voltak XD

2021. okt. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 A második válaszolónak - ez volnék én - karácsony napján meghalt az anyja a koronavírus miatt. Majd a gyereke osztálytársának az anyja meghalt koronavírusban márciusban, teljesen egészségesen, fiatalon.

Nem, nem volt túlzás amit csinálni kellett. Kevés volt.

2021. okt. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4 Rosszul írtam, el..tam a szöveget.

A második válaszolónak ÍRNÁM, hogy a harmadik - ez volnék én...stb.

Csak rossz volt felidézni és belezavarodtam.

2021. okt. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!