Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ausztráliában úgy látszik már...

Ausztráliában úgy látszik már haladnak az egyik kérdezőnk által is javasolt "maszkőrség" bevezetésével. Az egész dolgot azért művelték a nővel mivel nem viselt maszkot. Ti is szeretnétek ilyen bánásmódot a maszkot viselni nem hajlandóak ellen?

Figyelt kérdés
[link]
2020. szept. 24. 10:35
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

20


Te is ilyen kis törvénytisztelő ember vagy mi? Mint annak idején az AVH-s nagypapid, ő is csak a parancsokat, törvényeket követte mi rosszat tehettek szegények?


Szolgalelkűséged mértéke sosem képtelen lenyűgözni.

2020. szept. 24. 12:11
 22/37 Molyember ***** válasza:
65%

Igyekszem nyugodtan és érthetően válaszolni, mert a vírustagadó, maszkellenes emberek nyilván nem a belátási képességeikben a legerősebbek.

A nagypapim esetleges ÁVH-s tettei azért rossz példák, mert nem betartania kellett a szabályokat, hanem végrehajtani. Nagy különbség, próbálj gondolkodni.

Maradjunk a közlekedésnél, az egyszerű. Nem azért állok meg a pirosnál, mert olyan kis törvénytisztelő, szabálykövető ember vagyok, hanem mert az én érdekem, hogy ne csapjon oldalba a zöld jelzésre, fékezés nélkül érkező kamion, vagy ebben témában még pontosabb példával élve, nekem is fontos, hogy ne üssem el a zebrán átkelő embereket. Érted? A kereszteződésben várakozva sem kezdesz hisztizni, hogy korlátozva vagy a szabadságodban, mert te is tudod, hogy ez butaság lenne.

Próbáltam elkerülni, hogy a maszkhasználat okaiba belemenjünk, mert biztos vagyok benne, hogy ezer érved van ellene, mint pl., hogy nem is véd, meg megfulladsz benne, és még a szemüveged is párás lesz, de ez mind hülyeség. Leírom ezredszer, hátha megérted: a masz csak azért kell, hogy a beszéd, tüsszentés, köhintés közben szétrepülő nyálad ne menjen másra. Ennyi a célja, és ennél többet nem is lehet elvárni tőle. Én a te egészséged miatt veszem fel, te pedig az enyém miatt. Aki erre képtelen, azt igenis verje pofán a rendőr, vagy maradjon otthon, mert képtelen egy közösség részeként élni.

2020. szept. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
53%

Elég zavaros érzelmeim vannak a videó kapcsán:

1. Daily mail egy szennylap, nem kell terjeszteni a videót, mert ez nem tartozik senkire.

2. Ha egy rendőr fojtogat egy embert az az amerikai események után legfeljebb akkor érthető, ha egy visszaeső anyagyilkos az áldozata. Röviden ACAB.

3. A maszkot tessék viselni.

2020. szept. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
42%
Nagyon helyes! A rendbontó elemekkel így kell bánni!
2020. szept. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

22


Téged is pofánverhetne már valami kigyúrt rendőr majd ha legközelebb elfelejted valahol felvenni a maszkodat jobb belátásra bírna, bár gondolom ez nem fog megtörténni mivel te annyira tiszteletben tartod mások jólétét hogy legszívesebben kinyírnád az összes maszkot nem viselőt. Az a baj a te erkölcsösködő, önelégült, jókisgyerek fajtáddal hogy sugárzik belőletek az önmegjátszás és a kamu álszentség. Most ti vagytok az atya úristen mert betartjátok az előírásokat ezzel számtalan életet mentetek meg, de amúgy meg verje szarrá a rendőr meg dögöljön meg mindenki aki nem veszi be a ti kis agendátokat. Szánalom a köbön.

2020. szept. 24. 12:44
 26/37 Molyember ***** válasza:
44%

Ha valaki elfelejti, arra szóljanak rá. Megesik. De ha rászóltak, és erre hisztigörcsöt kap, akkor nyugodtan verjék pofán.

Egyébként tényleg: mi bajod a maszkkal? Miért okoz gondot felvenni, miért vagy miatta ilyen mérges? Hátha segíthetünk.

2020. szept. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
55%

Ez a világ megérett a pusztulásra, és nem a Covid fogja elpusztítani, hanem az emberek ostobasága. Tömegközlekedésen, és boltban én is felveszem, na de lassan kitalálják már azt is, hogy abban kell aludni.

Egy csepp ellentmondást érzek abban, aki aggódik az emberek biztonságáért, de fejbelőné azokat, akiken nincs maszk.

Ebben mondjuk nem vagyok érintett, mert mindig felveszem, de átérzem, mert nekem azért kívánták a halálomat, mert el mertem többször utazni külföldre a nyáron, úgy hogy nem lett semmi bajom egyszer sem.

2020. szept. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

27

Na idefigyelj!

Nekem nem azzal van a bajom hogy hordani kellene a 300 forintos maszkodat, vagy hogy be kell tartani a távolságot. Nekem csak szimplán az már áthág egy az előbb te általad is említett vörös vonalat, amikor az elvileg saját, a mi érdekünkben hozott rendeletet ilyen erőszakosan próbálják betartatni.

2020. szept. 24. 13:21
 29/37 Molyember ***** válasza:
40%
De nem tudtad előre, hogy nem lesz semmi bajod, csak remélted. Ha mindenki magáért lenne felelős, és ez a szar nem terjedne emberről emberre, akkor senkit se érdekelne, hogy hova utazol, de ahogy nem kaptad el, ugyanúgy haza is hozhattad volna, és akkor bizony fertőzöl, amivel másoknak ártasz. Nem kívánom ezért a halálodat, egyszerűen csak vagy buta vagy, vagy önző.
2020. szept. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mert Magyarország a világ legbiztonságosabb helye.
2020. szept. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!