Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért lenne jó, és miért...

Miért lenne jó, és miért lenne rossz, hogyha az Európai Unió egy föderatív országgá válna, mint az USA?

Figyelt kérdés
olyat légyszi ne írjatok, hogy 'csak rossz lenne', hanem indokot is kérnék:)
2010. aug. 7. 13:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem lenne jó. Itt az országok kultúrálisan nagyon eltérőek, míg az USA-ban egységesek.
2010. aug. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Abból a szempontból valószínűleg előnyösebb lenne, hogy kevesebb ellenkezési lehetőség lenne, valamint könnyebb lenne átvinni különböző közigazgatási intézkedéseket, de a jelenlegi nagy különbségek miatt még rengetek problémába ütközne, kezdve egy mindenki által elfogadott központi kormányzó szerv összeállításával.
2010. aug. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

Azért eleinte az USAban se voltak egységesek, ld Észak-Dél ellentét...


Nem lenne az rossz, sok közös van a kultúránkban, történelmünkben, de az egyenjogúságot már most is elég nehéz biztosítani (leginkább nem is lehet...)

Világhatalmi szempontból viszont erősebb tényező lennénk, gazdaságilag is erősebben tudnánk fellépni az Amerikától való függéssel szemben, önállóbbak lehetnénk.

2010. aug. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem azért lenne jó, mert sokkal nagyobb beleszólása lenne Európának a világ dolgaiba. Sokkal több dologra lennénk így képesek; ha az USA nem lenne, akkor ember nem járt volna a Holdon a mai napig. Ez alapján gondold el mire lenne egy Európai Egyesült Államok képes. Aztán szerintem a mai világban már nincsenek is független államok, minden összefügg mindennel. Meg ha belegondolsz, olyan hogy magyar nincs. A mai magyarokban már csak a nyelv magyar, semmi más.

Negatívumok: talán az lenne a legnagyobb negatívum, hogy sosem valósul meg, túl sok a maradi ember. Vagy az negatívum, hogy ha megvalósul, akkor sokan lázadnának ellene, vérontás lenne. Még talán az is előfordulhat, hogy háborúznánk állandóan Eu-n kívül az olajért (mivel Eu kőolajban és gázban szegény). Több nem jut eszembe, szokták mondani a kultúra eltűnését, egybeolvadását, de ez szerintem hülyeség, mivel a globalizációval már most is csak globális kultúránk van. Na jó az ilyen határontúli területekre ez nem igaz, de egyébként igen.

2010. aug. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
Titeket aztán keményen befogott az agymosó propaganda...Tényleg közeledik a Világállam...
2010. aug. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
Nem agymosó propaganda, csak egyszerűen ilyen vonulatok irányítják most a világot. A világ szinte összes állama legalább valamilyen szintű gazdasági együttműködés része, nagyon ritka a mindenféle közösségi tagságtól mentes állam, ez most világtendencia. Tenni kisemberként nem nagyon tudsz ellene, a lázongásnak, indulatkeltésnek, erőszakos megmozdulásoknak híve nem vagyok, és látok jövőt ilyen jellegű egységekben, így nem fogok ellene beszélni. Második válaszoló voltam.
2010. aug. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%

ma 13:43

Te élsz egy álomvilágban!

Régebben voltak a családok, abból lettek a törzsek és aztán abból a nemzetek. Amikor a honfoglalás előtt a hét törzs szövetséget kötött és nemzetté alakultak te gondolom, ha akkor élnél azt is elleneznéd. Ez hogy a társadalom egy mindig magasabb integrációra lép, törvényszerű!!! A világállamot én is ellenzem, mert az nem lenne demokratikus és túl nagy hatalom központosulna. Azonban egy kontinenseket átfogó integrációnak már éppen itt az ideje! Amúgy az USA megalakulásakor is voltak akik nagyon ellenezték, sőt még föderáció ellenes pártok is voltak.

2010. aug. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

Semmi bajom a Szövetségekkel és Katonai rendszerekkel.

Semmi bajom az együttmüködésekkel és szerződésekkel.


Azzal viszont van bajom, hogy a média által agymosott lakosság (lásd még: ti) magától rabszolgasorba hajtja magát.

Szerintetek ha Pestről nem tudják megoldani az ország gondjait, Washingtonból megtudnák?

2010. aug. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%
Egyrészt senki nem beszélt arról, h Washingtonból irányítanának, mivel európai szintű integráció lenne, másrészt meg igen, szerintem van rá esély, hogy máshonnan képesek lennének megoldani. Amúgy attól, hogy központi irányítás van, nem azt jelentené, hogy máshonnan kell megoldást várnod, helyi szintű problémáknál az USA-ban is elég nagy a szerepe a tagállami önkormányzásnak, de vannak bizonyos területek, melyekből szerintem jobban lehetne profitálni egy mélyebb szintű integráció segítségével.
2010. aug. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%
Hagyd rá! Úgy is jönnek a zsidók és lágerekbe visznek! Legalábbis nekem ezt szokták mondani.
2010. aug. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!