Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért jó a lengyel kormánynak...

Miért jó a lengyel kormánynak az, hogy az életképtelen vagy súlyos testi rendellenességekkel rendelkező magzatot is tilos elvetetni?

Figyelt kérdés
[link] én ezt nettó gonoszságnak tartom, és szeretném, ha valaki elmagyarázná nekem, kinek jó ez, hiszen még csak lopni se lehet belőle (legalábbis én nem látom, hogy hogyan lehetne) csak megnyomorítja egy anya életét - ráadásul olyan nevetséges indokra hivatkozva, hogy nem tudja valaki megkeresztelni a gyerekét (amit én akkor se tennék, ha egészségesen születik, mert nem a középkorban élünk). Tényleg mi szükség erre?

2020. okt. 29. 03:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
11%

Most nem a fogyatékkal született gyerekeken van a hangsúly,hanem a az olyan embereken akik elvetetik a gyereküket mert nincs kedvük gyereket nevelni.


Nem csak mi magyarok vagyunk emiatt kihalóban hanem egész Európa,köztük a szlávok is.


A muszlimok meg jönnek,és ugye nem nehéz kitalálni mi lesz ha az elöregedett országban ha csak muszlimok maradnak.


Persze a muszlimoknál TILOS az abortusz,szaporodnak is mint a gomba,tíz gyerek is van egy családban(egykor Magyarországon is ez volt az átlag).


Tehát itt nem szerencsétlen emberek megnyomorítására megy a játék,hanem a lengyel nép fenmaradásáért.


Csak ugye ha meghagyják azt a kiskaput hogy csak beteg gyereknél lehet elvégezni az abortuszt,akkor mindenki(pl lefizetett orvosok)azt hazudnák hogy beteg a gyerek.


A keresztény vallás meg a nemzeti identitás része,bár szerintem már meghaladtuk a kereszténységet.

2020. okt. 29. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

"A keresztény vallás meg a nemzeti identitás része,bár szerintem már meghaladtuk a kereszténységet."


Légyszi,ezt ki tudnád fejteni,hogy meghaladtuk a kereszténységet?

2020. okt. 29. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
61%
Már nincs rá szükségünk a továbbhaladásban,megtette a magáét kétezer évig,de már nem létfontosságú.
2020. okt. 29. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, akik hatalomra kerülnek, előbb-utóbb mind meghülyülnek. Lengyelországban pont jó volt szerintem a törvény, eddig valóban indokolt esetben lehetett elvégezni az abortuszt, most ezzel a változtatással gyakorlatilag ellehetetlenítették azt, ez így már sok.
2020. okt. 29. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
20%
Lehet, hogy ők tudják, hogy ezzel az indokkal csalnak.
2020. okt. 29. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
24%

Mert ha azt hiszed hogy a nő testében élősködő embrió 100%ig ugyanolyan személy mint egy önálló életre képes, már megszületett ember, akkor nyilván úgy vagy vele, hogy a beteget sem szabad hideg vérrel meggyilkolni.

Ha nem legális odamenni egy súlyos fogyatekossaggal élő emberhez és kést szúrni belé, akkor a logikajuk alapján nem szabad hagyni a nőknek sem, hogy kivetessenek egy ilyen embriót a saját testükből.


Kész őrület.

2020. okt. 29. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

"muszlimoknál TILOS az abortusz"


Országonként változik. Törökországba például ugyanolyan széleskörű, mint a legtöbb európai országban. A világon teljesen tiltva csak Nicaraguan, Dominikai köztársaságban, El Salvadorban és Máltán van.

2020. okt. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
94%
(Csak egy kis megjegyzés: az iszlámban - a vallásban, nem az országokban - jelenleg az a közmgegyezés, hogy a 12. hétig elvégezhető abortusz. A katolikus egyház szerint úgy tudom, bűn.)
2020. okt. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
10%

Kérdező, ez az ő törvényük az ő országukban, az ő élethelyzetükben.

Mi semmiképpen nem tudjuk azt megmagyarázni - amikor nekünk a saját abortusztörvényünk van ami ettől teljesen eltér, hogy ők mit miért tartanak fontosnak.

2020. okt. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

"A keresztény vallás meg a nemzeti identitás része"


És a nemzeti identitás miért fontos?

2020. okt. 29. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!