Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit csinált Trump amiért...

Mit csinált Trump amiért utálni kell ?

Figyelt kérdés

Ennyit tudok : visszavonta az Obamacert ( így írják?) Megépített valami 2000 km határszakaszból 400km-t a mexikói határra, akkor arrogáns fellépés helyett találkozott kétszer us Kim Jong Un diktátorral. Akkor nem baxtatta Oroszországot mint a többi USA elnök, Jeruzsálembe helyeztette el a USA Izrael nagykövetséget ( ezzel fővárosként elismerte Jeruzsálemet ez a legdícsőbb tette szerintem ), a legszánalmasabb, hogy kilövette az iráni tábornokot majd válaszként irán egy USA katonai támaszpontba lőtt rakétákkal katonákat sebesített meg amit enyhe sérülésnek tituláltak holott komoly neurólógiai bajaik lettek a katonáknak. Belpolitika.. nem kezdte el ezt a BLM suttyósagot elfogadni ezzel a rendfenntartók mellett állt ki.


De ahogy nézem ha Trump maradt volna (akkor nyertem volna a fogadáson), akkor a csürhe kivonult volna megint tévéket szerezni maguknak. Így most a bűnözőket rövid távon megfogták, de az antifa ha nem lesz terrorszervezetnek nyílvánítva azzal itthon Európában is komoly problémákat fognak okozni nem csak ott.


Ennyi ami nekem lejött.



2020. nov. 8. 13:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Nőgyűlölő, szegényellenes, burzsoá
2020. nov. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jaa meg a klíma egyezményből is kilépett. Meg a komcsi Kína által támogatott etióp komcsi által vezetett WHO-ból is.
2020. nov. 8. 13:42
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
Egy idióta bohóc, aki egy csomó kárt okozott a világnak is.
2020. nov. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%
Mert mi baloldaliak és antifák már többen vagyunk. A világ elöbb-utóbb a mienk lesz.
2020. nov. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 meszike91 ***** válasza:
41%
Én kedveltem mert elképesztő hisztit tudott kiváltani a liberálisokból.
2020. nov. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Több nagyobb nemzetközi egyezményből kivitte, vagy megpróbálta kivinni Amerikát. A NATO ugyanez, Németo.-ból csökkentették az állományt, a távol-keleti országoktól elfordultak, akik így nagyobb teret engedtek a kínai befolyásnak. Egyszóval csökkentette az USA csendőr szerepét a világban, ami szempont kérdése, hogy jó, vagy rossz dolog e.


A kereskedelmi háborúja pedig egyszerűen nem volt sikeres. Fájt a kínaiaknak, de jobban fájt az amerikaiaknak.


Általános kritika vele szemben, hogy csökkentette a Fehér Ház méltóságát a stílusával.


A járványkezelése pedig csak a vírustagadóknak tetszik, igazából mindenki más elégedetlen.


Amit én közelebbről tudok az az, hogy a diákhitel krízist is csak mélyítették.


Összességében az a véleményem, hogy néhány dolga talán még érdekesen is alakulhatott volna, de nem volt meg a maguk kifutási ideje, így akarva-akaratlanul, de csak a rossz jutott ki legtöbb törekvéséből. Igazán nagy érdemeket nem tudnék felmutatni mellette.

2020. nov. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

12 millió amerikai vesztette el az egészségügyi biztosítását, 200.000 amerikai halott, több tízmillióan veszítették el a munkájukat. A leggazdagabb 0.01% vagyona drasztikusan növekedett, miközben az ország nagyrésze szegényebb lett. A gazdagok adóját tovább csökkentette a szegények kárára. A kereskedelmi háborúi súlyosan büntették az amerikai feldolgozóipart, miközben a munkahelyek outsourcingolása növekvő ütemben folytatódott.

(-> Ez az a rész, ami miatt veszített. Mindig a gazdaság az első és legfontosabb egy választáson)


Az ősi amerikai rassz-problémákat megpróbálta izomból megoldani azzal, hogy a tüntetők ellen minél nagyobb mértékű erőszakot alkalmazott. Ez totális kudarcba fulladt, és csak erősítette a BLM, Antifa előretörését, mert bizonyította hogy a másik oldalon nincsen kompromisszum igény, csak erőfitogtatás és erőszakosság.

Látszik az írásodból, hogy neked a BLM és az Antifa megállítása valami hatalmas prioritás, hát Trump olyan szinten bukott el benne, hogy 1964 óta nem volt ilyen kiélezett a helyzet.


A környezetvédelmi és egészségügyi szabályozásokból rengeteget visszavont, a szenet és olajat részesítette előnyben, míg a megújuló energiaforrások háttérbe szorultak. Kilépett a Párizsi klíma egyezményből.


A háborús fronton, tovább növelte az USA katonai büdzséjét, eszkalálta a helyzetet Iránnal, és támogatta a Jemenben folyó népirtást.


Kulturális fronton, megkérdőjelezte az USA demokratikus intézményeit, rasszista, szexista, homofób jelzőkkel illetett prominens kulturális alakokat. Szélsőjobboldali bírókat nevezett ki minden téren, a legfelsőbb bíróságba is, ezzel évtizedekkel visszavetette a lehetőségét, hogy az USA előreléphessen szociális kérdésekben, és teljes mértékig és visszafordíthatatlanul tönkretette a bírói rendszerbe és kiemelten a legfelsőbb bíróságba vetett bizalmat.

2020. nov. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
13%

Hogy reagáljak a 6. válaszolóra:


-Bizonyos nemzetközi egyezmények korlátozzák a nemzeti szuverenitást.

-Trump nem dőlt be Greta Thunberg féle rettegőknek és nem kezdte szétszívatni az országa iparát, ahogy azt az EU-ban teszik.


-A NATO nem arról szól,hogy van az USA, aki majd mindenkit megvéd.Egy szövetség, igenis vegye ki mindenki a részét és teljesítse,hogy a GDP 2 százaléka bizony hadi kiadás.

Plusz, az USA katonai jelenléte, Európában, Közel-Keleten baromi sok lóvéba kerül az adófizetőknek.


-A csendőri szerep jó,hogy csökkent, nem kell beleszólni szuverén országok dolgaiba.


A járványkezelést azt elcseszte,elismerem.

A kereskedelmi hidegháború is hülyeség volt a részéről.

2020. nov. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: érdekes, mikor a kérdéseset elolvastam, éppen a klímaegyezményből való kilépést és a COVID-ot akartam felhozni, aztán lejjebb görgettem, és megláttam #2-t.


Klímaegyezmény. A klímaváltozás zajlik, az emberiség ebben vaskosan benne van, ezt mondja a tudomány. Az Egyesült Államok a világ egyik legnagyobb szén-dioxid kibocsátója, fejlett és pazarló. Nagyon is releváns, hogy ott lesznek-e átfogó környezetvédelmi lépések. A klímaegyezményből való kilépés nem előre-, hanem hátralépés. Óriási.


COVID. A világjárvány szintén óriási kihívás. És a klímaváltozáshoz hasonlóan nem egy ország vagy nemzet ügye, nem is lehet izoláltan kezelni. Vannak a WHO-val problémák, tényleg furcsa volt, hogy mennyire agyondicsérték Kínát azok után, hogy ilyen rettenet szabadult el onnan, ráadásul úgy, hogy Kína az első hónapban a csillagokat lehazudta az égről. De ilyen körülmények között feladni a járvány elleni nemzetközi védekezést összefogó szervezet támogatását: szintén hatalmas baki. És ez még csak a kisebb bakija COVID-ügyben. Februárban Trump arról elmélkedett nyilvánosan, hogy "ez csak álhír, húsvétra elmúlik", majd pár hónappal később, amikor már Amerikában volt a legtöbb fertőzött és halott is, volt képe azt mondani, hogy "ő volt az első, aki mondta, hogy ez a vírus veszélyes".


Ja, és nem kell utálni. De tudni kell, hogy egy felelőtlen balfácán, aki teljesen alkalmatlan elnöknek. Egyszerűen nincs tisztában a szavai, a döntései súlyával. Ez egy valóságshowban elmegy, akár még szórakoztató is lehet, de a világ legnagyobb gazdasági-katonai hatalmának élén ennél több kell. Saját hazájának és a világnak érdekében is.

2020. nov. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Bizonyos nemzetközi egyezmények korlátozzák a nemzeti szuverenitást."

Igen. Pontosan ez a lényege a nemzetközi egyezményeknek. Gondolj bele még egyszer, hogy mit jelentene egy olyan egyezmény, ami nem korlátozza a résztvevők szuverenitását. Teljesen értelmezhetetlen lenne.

Pl. én beleegyezek hogy 20 milláért odaadom a házamat. De a szuverenitásomat ne korlátozzák, úgyhogy te vagy odaadod a pénzt, vagy nem, én meg vagy odaadom a házat, vagy nem, ahogy kedvünk hozza... Ez nem egy egyezmény lenne, hanem egy vicc. Egy olyan "nemzetközi egyezmény", ami nem korlátozza a résztvevők nemzeti szuverenitását, hasonlóan értelmetlen.

2020. nov. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!