Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csinált Jézus az 1950-es...

Mit csinált Jézus az 1950-es években, amiért megvonták tőle az imádatot a Jehova tanúi?

Figyelt kérdés

Lehet a kérdés sokak számára nem egyértelmű, ezért kifejtem.


Az 1950-es évek közepéig nem csak szabad volt imádni Jézust, de el is várták az őrtorony szervezetben a Jehova tanúi. Hiszen ezt írták:

"A Logosz mindig tisztelte Atyját, megvédve jó nevét és hírét, és önként ment át a gyalázatos halálon, hogy bevégezze Atyja akaratát; és az Atya gondoskodik arról, hogy az egész teremtés imádja a Fiút."


"Igen, mi hisszük, hogy amíg a mi Urunk Jézus a földön volt, valóban imádták, méghozzá helyesen."


Tehát valaminek történnie kellett, amiért egyik évről a másikra megvonták Jézustól a neki járó imádatot.

Mit követett el, amiért megtiltották imádását? Sőt nem csak megtiltották, de ki is közösítik azokat, akik imádják Jézust.



2020. szept. 26. 22:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Az sem kizárt, hogy ez is csak egy hozzá nem értő félrefordítás eredménye, ahogy a katolikus miseszöveggel tették anno.
2020. szept. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%

Már megbocsáss, de maga Jézus is azt mondta, hogy kizárólag az Atyának jár az imádat. Ellenben saját maga ellen beszélne. Igy soha nem is mutattak be Jézusnak imádatot. Viszont, hódólat teljes tisztelettel vették körbe, ami nem egyenlő az Istennek járó imádattal.

A probléma akkor kezdődött, amikor Isten személyét, felcserélték a Fiú személyével, illetve egyenlőség jelet huztak kettőjük között. Sőt, ennek az lett a következménye, hogy Jézusnak kezdtek el imádatot bemutatni, Az Atyja pedig eltünt a sülyesztőben. Igy Jézus szavait semmibe vették.


Amikor Jézus elkezdte a tiszta imádatot helyre állitani, az folyamatosan történt. Soha nem egyszerre zuditotta a tanitványaira a változtatni valót. Igy fokozatosan hagyták el az apostolok is, és a tanitványok a Mózesi törvény szigorának elhagyását.

Amikor a pogányok meghatározott ideje lejárt, ugyan igy kezdte el, helyre állitani a tanitványokat, ahogy az irás is mondja:

"Megtisztitom népemet, hogy tisztán mutassanak be nekem felajánlásokat, imádatot."

A hű szolga pedig fokozatosan kutatva az irásokat, megvizsgálták a szöveg alapján mi az aminek a keresztényeket, Jézus követőit jellemeznie kell.

Igy idővel lekelltt szokniuk a dohányzásról, a karácsony megünnepléséről, és sok más nem Biblia alapú tanitástól.

2020. szept. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#2

Próbáld meg újra elolvasni a kérdést, szerintem fel se fogtad. Most az 1953-as őrtorony ellen beszélsz, mert onnan vannak az idézetek.

Vagy mást mondott Jézus az 1950-es évek előtt és után? Tényleg nem értem a hozzászólásodat.

2020. szept. 27. 11:04
 4/16 anonim ***** válasza:
26%
1953-as Őrtorony? Hónap/nap/oldal?
2020. szept. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Jah bocsánat, több helyről vannak az idézetek, nem mind 53-as.


De tessék:

Az Őrtorony, 1941/08/15. p. 252.


"Krisztus dicsőséges szellemként imádandó."

Make Sure of All Things, 1953. p. 85.


Tessék, én a komisz jehovásokkal ellentétben magát a könyvet is linkelem, ahol tudom:

[link]


A 85. oldalon ott áll, hogy imádandó.


A könyvet az őrtorony adta ki.

2020. szept. 27. 12:16
 6/16 anonim ***** válasza:
14%
a 2. válaszomban leirtam mindent, hiába fokozod. A válaszomat pedig Te nem értetted, vay nem akarod megérteni.
2020. szept. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
#6: Tudod idézni azt a helyet, ahol Jézus mondja, hogy kizárólag az Atyának jár az imádat?
2020. szept. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, hogy értem!


"Már megbocsáss, de maga Jézus is azt mondta, hogy kizárólag az Atyának jár az imádat"

Ezt az 1950-es években mondta, s ezért a 180 fokos fordulat az őrtoronynál.


"Igy soha nem is mutattak be Jézusnak imádatot."

Ez viszont nem igaz, mert az őrtornyot idéztem, hogy helyes és elvárt volt bemutatni Jézusnak az imádatot. Láthatod, idéztem, még oldalszámokat is kaptál, sőt könyvet is, amit az őrtorony adott ki.


Mondjuk a dohányzásról nem tudom hol ír a Biblia.

2020. szept. 27. 21:20
 9/16 anonim ***** válasza:
16%

látom unatkozol, és fogást keresel.

DE ezzel csak egy a baj:(Lukács 9:62) . . .„Senki sem alkalmas arra, hogy bemenjen Isten királyságába, aki az eke szarvára tette a kezét, és a mögötte levőkre néz.”

Isten a választottai hibái miatt, nem fogja soha feloszlatni Őket. Eddig sem tette, ezután sem. Korrrigálás van, nem teljes feloszlatás, és TE ezzel azt gondolod, hogy Isten igy gondolkodik?

Tévedsz.

2020. szept. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Értelmetlen amit írsz. Ha Jézus szerinted 2000 éve ennyire egyértelmű volt, akkor Jézus után 2000 évvel később milyen korrigálásra van szükség? Pláne ilyen egyértelmű dologban.
2020. szept. 27. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!