Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Külföldön valóban lehetetlen...

Külföldön valóban lehetetlen lakást vásárolni?

Figyelt kérdés
Bár gyakran panaszkodnak az emberek a magyarországi viszonyok miatt, meg hogy állítólag Bulgária után itt a legnehezebb Európában a megélhetés (alacsony bérek vs. drága árak), de több embertől hallottam, hogy külföldön még egy lakás BÉRLÉSE is iszonyú árú, arra is gyakran előre be kell jelentkezni (főleg az első generációs kivándorlóknak). A kormány álláspontja szerint (valamelyik nap a híradóban nyilatkozták) ezzel szemben Magyarországon a legmagasabb, (Románia után 2. helyen) Európában az öröklakások aránya. Mi az igazság? Én nekem anyagi okokból nem volt eddig lehetőségem külföldön élni, de a nálam okosabbak/tapasztaltabbak/világot látottabbak talán felvilágosítással tudnak szolgálni.

2020. dec. 11. 07:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ott a lakásbérlés is az ottani bérekhez van alakulva. Tehát csak az első hónapok a nagyon durvák. Nyilván ha valaki legalulfizetetebb munkákat végzi annak nagyon nehéz.
2020. dec. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%

Dehogy is, ugyan az van mint Magyarországon.


Ha szülőkkel él és spóról az ember mint a kisangyal, vagy van egy nagyon kiemelkedő fizetése, akkor itt is össze lehet szedni az árát.


Ilyen szempontból mondhatjuk hogy felzárkóztunk a nyugathoz, csak sajnos nem a fizetéssel, hanem az elszállt ingatlanárakkal.

2020. dec. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nagyon kevesen tudnak lakást venni. Németországban, egy pedagógus-mérnök házaspár 5 év alatt tud venni lakást. De a lakásbérlés is könnyebb és biztonságosabb, mint itthon.
2020. dec. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem épp hogy könnyebb. Itt, Írországban sokkal korrektebb hitelek vannak pl. No meg az önerőt is hamarabb össze tudod szedni. Persze, Ft-ba átszámolva magasabbak az árak, de itt egy hét alatt többet is kapsz nettóban mint az átlag magyar minimálbér.
2020. dec. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Van magyarország, meg van külföld, kb mint a pangea?


Van ahol könnyebb, van ahol nehezebb, a külföld rohadt tág fogalom.

2020. dec. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Pontosan. Itt én elsősorban a nyugati, "fejlett" világra (Nyugat-Európa, USA, Kanada) gondoltam.
2020. dec. 11. 08:14
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Itthon lehetetlen, külföldön csak nagyon nehéz (feltéve, hogy a fizetést is ott kapod).
2020. dec. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Németországról van tapasztalatom. Azon belül is München környékéről.

Itt nagyon drágák a lakások. Mondjuk fél millió euró.


Viszont nagyon jó hosszú távú banki konstrukciók vannak. Így egy kétkeresős családban ahol mondjuk nem mindkét szülő minimálbért kap. És nem 50 évesen találjak ki, hogy lakást akarnak. Ott simán reális cél.


Ellenben a többség a bérlés mellett dőnt, mert az kényelmesebb, rugalmasabb, olcsóbb havi szinten, mint a törlesztő.

De mondjuk itt a bérlőnek egész más jogai vannak, mint Magyarországon.

2020. dec. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Ahogyan itthon úgy külföldön sem mindegy, hogy hol. Nagyvárosokban nyilván drágább. Olvastam én itt is olyanokat, hogy az ingatlan árak megegyeznek értéken viszonyítva, hát azon jót nevettem. Nővéremék Londonba élnek és igen soknak hangzik, amikor átváltot és félmilliós lakhatási költség jön ki egy kis lakásra, de mellé a fizetése több, mint 1 millió és a barátja még jobban keres tőle, szóval kettejük fizetésének összesen kb. a negyede megy el lakhatásra.


Ha nem szuper jó állásod van vagy bejön a lottó, akkor kint is hitelt kell felvenned.

2020. dec. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! És vidéken?
2020. dec. 11. 09:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!