Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kötelező a karantén Németorszá...

Kötelező a karantén Németországba ha van negatív koronavírus tesztem?

Figyelt kérdés

Karácsonyra jöttem haza szüleimnek de Németországban rezidens vagyok meg ott dolgozok. Olvastam hogy 10 nap karantén vagy 5 nap karantén és egy koronavírus teszt szükséges.

Már csinálhattam vagy 4 tesztet eddig és mindegyik negatív lett, a Magyarországra való hazatérésem előtt is pedig senki sem kérte.. új év után tervezek vissza utazni és gondoltam ha előtte lesz egy negatív tesztem akkor nem kötelező a karantén vagy akar itthon is csináltatok meg az érkezésem után is Németországba. Csak itthon tartozkodtam és egy faluba élnek a szüleim Pest megyében.

Szerintetek?


2020. dec. 24. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Visszatérés után 72 órán belül kell tetszet csináltatnod, ha negatív, akkor nincs karantén.
2020. dec. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem egy rezidens értelmes és megtalálja a hivatalos infót.
2020. dec. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Tartományonként is változik, de jelenleg bevezették, hogy kötelező tesztet csináltatni ÉS karanténköteles is vagy (én Bayernben élek, itt ez 100%, hogy így van). Tehát vagy hozol magaddal egy negatív tesztet, ami nem régebbi 48 óránál, vagy itt csinálsz 72 órán belül egy tesztet. Ettől függetlenül karanténköteles vagy, amit egy újabb teszttel tudsz lerövidíteni, amit leghamarabb 5 nap után végeztethetsz el. Ha negatív, az eredmény beérkezése után mentesülsz a karanténból.

De egyébként ha rezidens vagy, akkor lehet, hogy elég a 48 óránál nem régebbi teszt, ugyanis az speciális munkakörnek minősül.

De a legjobb az, ha felhívod az illetékes Gesundheitsamtot, mert amikor én voltam otthon is kb. mindenki máshogy mondta. Az egészségügyi ellátó szervekhez tartozók meg a fuvarozók, személyszállítók más rendelet alá estek még akkor. Ez a kötelező teszt most lett bevezetve, tán tegnapi nappal, nem tudom, mennyiben érinti a kivételes eseteket.

2020. dec. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem! Hessen tartományból beszélek!

Olvastam, tudom a szabályokat de mégis vannak néha kivételek és “szerencsés helyzetek” azért gondoltam netán valaki hasonló cipőben van mint én!

2020. dec. 24. 13:05
 5/10 A kérdező kommentje:

És a karantent azt ellenőrzik?

Pl ha a megérkezésem utáni napon boltba megyek 2 órára az megszeges? Vagy ha egyik ismerősöm meglátogat?

2020. dec. 24. 13:14
 6/10 anonim ***** válasza:

3as vagyok. Azt ellenőrzik csak, hogy kitöltötted-e az Einreiseanmeldungot neten. Ha a határon ezt elkérik (akármelyik közlekedési eszközzel mész is), és nincs, akkor helyben kitöltetik veled.

Én pont most töltöm a karanténomat egyébként. Nem jön ki rendőr, meg nem hívogatnak. Néhányan azt mondták, őket felhívták a Gesundheitsamttól, hogy akarnak-e tesztet csináltatni az ötödik nap leteltével, de engem nem hívtak (bár én inkább "letöltöm" a tíz napot, ráérek).

Ahogy beérsz az országba azonnal köteles vagy az általad megadott címre menni és megkezdeni a karantént. Nem mehetsz boltba, nem is látogathatnak meg. De nem ellenőrzi senki.

VISZONT! Ha valaki beköp, vagy rájönnek, hogy te megszegted a karantén alatti szabályokat, akkor az akár 25.000 euroba is kerülhet neked.

De a meglátogatás, ha pl. kapun keresztül történik, vagy hoz neked kaját és leteszi az ajtódhoz, az nem gáz.

2020. dec. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még annyit elfelejtettem, hogy nekünk a szomszédunk horvát, ő panaszolta, hogy senki nem ellenőrizte, hogy betartja-e a karantént, úgyhogy el is ment a városba már a karantén 2. napján... :P persze mi nem köpjük be, amúgy sem érdekel, mit csinál. De nem bátorítok senkit erre, a németek főleg fel tudnak jelenteni akár egy vasárnapi túl zajos porszívózás miatt is (már aki), szóval nem biztos, hogy megéri ezzel játszani.
2020. dec. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infokat!

Persze értem! Azért is akartam mert a páromat már lassan 1 hónapja nem láttam.. meg az utcánkban majdnem mindig van egy rendőrautó..

2020. dec. 24. 16:16
 9/10 A kérdező kommentje:

De akkor elég 72 óra után teszt és nincs karantén?

Vagy 5 nap?

2020. dec. 24. 16:25
 10/10 anonim ***** válasza:

"Szerintem egy rezidens értelmes"


Mi adna neki értelmet?

2021. jan. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!