Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A magyar liberálisok miért...

A magyar liberálisok miért Örményországgal szimpatizálnak az örmény-azeri konfliktusban?

Figyelt kérdés
Hiszen az örmények az oroszok szövetségesei, az azeriek pedig a NATO-tag Törökországé. Ráadásul Izrael is az azerieket támogatja. A liberálisok szerint ugye az izraeli politika kritikája antiszemitizmusnak számít.

2020. dec. 25. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Az Örmények keresztények, az Azeriek meg muzulmánok, ezért.
2020. dec. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Konzervatív vagyok és én is az örményekkel szimpatizálok a Hegyi-Karabah konfliktusban. Na most ilyenkor mi van?
2020. dec. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ehhez (sem) liberálisnak lenni.

Én konzervatívként szintúgy az örményekkel vagyok.

Nevetségesnek tartom, hogy a "keresztény" Orbán-kormány a muszlim azeriek mellé áll a keresztény örmények helyett.

A liberálisok meg szerintem azért az örményekkel vannak, mert az örmény kormány is liberális.

2020. dec. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem a magyar liberálisok többsége leszarja Izraelt, Törökországról pedig legalább annyira rossz véleménnyel vannak, mint Oroszországról. A két ország konfliktusát pedig alapból nem az alapján kellene megítélni, hogy kinek kik a szövetségesei.
2020. dec. 26. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Épeszű ember mégis miért támogassa Azerbajdzsán igényeit egy olyan területre, ahol kb csak örmények élnek?

Nemrég olvastam, hogy pár idős örmény ember nem akarta elhagyni a házát, ezért az azeri hadsereg pár tagja egyszerűen lefejezte őket Allahu Akbar felkiáltással, és ez került most nyilvánosságra.

Bocs, de Azerbajdzsán ne egy sokkal kisebb és szegényebb országgal izmozzon ráadásul a 70 milliós Törökország támogatásával egy olyan területért, ahol nem is élnek azeriek, de bezzeg Iránnal nem mernek kikezdeni, pedig iráni területen él az azeri lakosság kb 60%-a! Irán lakosságának a 24%-a azeri, egy tömbben élve Azerbajdzsán szomszédságában.


OV is csak azért van az azeriek mellett, mert Azerbajdzsán egy kb öröklődésen alapuló zsebdiktatúra. A jelenlegi elnök a korábi elnök fia, ha jól tudom. Ő meg ilyet akarna itthon is.

2020. dec. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5

"Nemrég olvastam, hogy pár idős örmény ember nem akarta elhagyni a házát, ezért az azeri hadsereg pár tagja egyszerűen lefejezte őket Allahu Akbar felkiáltással, és ez került most nyilvánosságra."

Pedig Azerbajdzsán erősen szekularizált.


A nemzetközi jog Azerbajdzsán oldalán állt, de akkor is nagyon sajnálatos, hogy Karabahból elüldözték az örményeket.


A magyar kormány a Türk tanács miatt is inkább az azeriakkal szimpatizál, ami erkölcsileg nem helyes magatartás.

2023. okt. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!