Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A magyar Wikipédia miért ír a...

A magyar Wikipédia miért ír a Krímről úgy, mintha független állam lenne?

Figyelt kérdés
Amit a magyar wikipédiában olvasni, hogy függetlenség ukrajnától, de facto független állam, Oroszország elismeri, mintha független államként tüntetné fel, melyet nem mindenki ismer el. Én mondjuk, mint de facto államnak nem nevezném, mivel független államnak az ég világon senki nem ismeri el, inkább a hova tartozása a de facto (Oroszországhoz tartozik, csak az ukránok nem ismerik el). Emiatt nincs helye szerintem a de facto államok listáján, Koszovóval és Dnyeszter mentével ellentétben. Akkor miért tüntetik fel, mint de facto függetlenségű államot?

2021. jan. 2. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Írd át, ez a szép a Wikiben :)
2021. jan. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Két vonatkozó cikk is van, melyikkel van gondod?

[link]

[link]

2021. jan. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1-es, próbálj már forrás nélküli, hülyeséget írni, meglátjuk, hány percig marad fent.. :)
2021. jan. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló: A Krími Köztársaság cikkel, azon belül a következőkkel: a végén a vitatott státuszú államok listájában nincs helye (mivel a hovátartozása de facto, államiságát senki nem ismeri el), függetlenség: Ukrajnától( ez lényegében mintha arra utalna, hogy független állam lett, valójában Oroszország elfoglalta), "állam"szerkezet, "állam"igazgatás pont( értem, hogy autonómia, de attól még nem állam, csak terület). Ezek a pontok mintha arra utalnának, hogy a terület egy de facto független állam. Bár lehet, hogy csak én látom így
2021. jan. 3. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!