Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valaki elmagyarázná h most mi...

Valaki elmagyarázná h most mi miért van?

Figyelt kérdés

Most mi van ezekkel az irakiakkal meg a többi majommal?

Meg már azt se vágtam h anno miért támadta meg az USA irakot ha egyáltalán őket támadta meg.

Meg most min balhéznak? mármint Irán meg a másik?

Nem nagyon érdeklet eddig a dolog szal nagyon nem vagyok képben h most ki kivel van meg stb:S


2010. aug. 13. 20:07
 1/7 anonim válasza:
81%

Izrael állam úgy jött létre a II. vh. környékén, hogy Palesztinába települtek be (egyébként is a zsidó vallás szerint az övéké az a föld, de megállapodtak a nagyhatalmak is, hogy akkor hadd legyen már a szétszóratásban élt zsidóknak egy hazájuk a holokauszt után), és ez nem tetszett az araboknak. Itt egy vallási és területi konfliktus van: zsidók vs. muszlimok.

USA pedig Izrael-párti poltikát folytatott, ezért voltak támadások Irak irányában. Én ennyire vagyok most képben!! De nagyon érdekes szerintem,úgyhogy megéri ezzel foglalkozni,remélhetőleg jön majd vk,aki jobban érti a témát.

2010. aug. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
41%
Ja és még azért is voltak támadások,mert ismered mi történt 2001-ben és a terrorizmust vissza akarják szorítani.
2010. aug. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jah azt azért vágom h mi volt akkor...
2010. aug. 13. 20:27
 4/7 anonim ***** válasza:
24%

77%


ne hímölj hámolj a zsidók elvették a palesztinok földjét

és az arab világét

2010. aug. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Az izraeli államot 1948. május 14-én alapították újjá. Az ország a történelmi Júdea és Izrael, ókori zsidó királyságok területén helyezkedik el, Dávid Királysága helyén. Lakóinak nagy része izraelita vallású zsidó, akik többnyire a második világháború után vándoroltak a térségbe. A lakosság további jelentős részét arabok alkotják, akik a Bar Kochba lázadás után települtek be tömegesen.

Most azon megy a vita, hogy vissza jár-e a zsidóságnak az egykori földje, miután elvándoroltak onnan, és évszázadokig éltek más országok területén. Az "üresen" hagyott területet az arabok népesítették be. A holocaust után területeket vásároltak Palesztina területén és létrehozták Izraelt. A mai napig hadban állnak egymással, fegyverszünetekkel tűzdelve. Izraelt az USA támogatja, mert oda is sok zsidó menekült a 2. világ háború idején.

2010. aug. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
11%

Irakról annyit, hogy az USA azért támadta meg, mert fel akarta számolni a terrorizmust és hamis jelentések alapján elhitették, hogy Iraknak tömegpusztító fegyverei vannak. Legalábbis ez volt az indok, amivel beetette a népet, hogy támogassa a háborút. Utólag kiderült, hogy nem voltak ilyen fegyverei, felszámolták a Szaddám-reszimet is, Szaddám Huszeint pedig 2006. december 30-án felakasztották. USA a mai napig nem vonult ki az országból. Sokak szerint köztük én is úgy gondolom, hogy ez az egész csak a sok olaj miatt volt, amit most az USA dob piacra. Szóval megtérültek a háborús költségei.

Most az mondják, hogy Irán uránt dúsít és ezzel USA-t fenyegeti vele. Elképzelhető, de tény, hogy Iránnak is sok olaja van.

2010. aug. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
Irán kicsit nagyobb falat lenne az Egyesült Államoknak, mint Irak volt.
2010. aug. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!