Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha lenne lehetősége most az...

Ha lenne lehetősége most az amerikaiaknak, akkor Obamát elsöprő fölénnyel megválasztanák elnöknek?

Figyelt kérdés
Bidenhez és Trumphoz képest milyen a népszerűsége?
2021. jan. 7. 11:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Igen!
2021. jan. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Obama lehetne az új FDR, hogy sorra nyerné a választásokat, ezért is jó, hogy ott két ciklusban van maximálva az újraválaszhatóság az elnöknek.
2021. jan. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
A mostani választás előtt Obama volt a legnépszerűbb amerikai elnök, szerintem Roosevelt óta, akinek 2-nél több ciklust is megengedtek. Viszont már többször kijelentette, hogy nem indul harmadszorra is és nála még magasabban mozgott a léc.
2021. jan. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 hypno ***** válasza:

#3


A XXII. kigészítés szerint csak kétszer választható meg valaki és csak 10 évig lehet elnök, ha az első elnökségét alelnöki pozícióból szereezte és a választásig nem több mint 22 évet volt elnök.


Szóval Obama még ha akarná sem jelöltethetné magát.

2021. jan. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#4


Tisztában vagyok vele, nem véletlenül említettem meg az egyetlen kivételt, Rooseveltet. Bár az ő idejében ez még csak hagyomány szerint működött, ha jól emlékszem.

2021. jan. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 hypno ***** válasza:

#5


1951-ben fogadták el a 22. kiegészítést. Addig nem volt akadálya a dolognak.

2021. jan. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem őt igen.
2021. jan. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Azt hiszem, akik itt irtak, nem igen jartak az USA-ban. Obama sok kart okozott mind gazdasagilag mind az USA image-et illetoen.

Bal oldalon tenyleg eleg nepszeru, jobb oldalon utaljak.

2021. jan. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

"Obama sok kart okozott mind gazdasagilag mind az USA image-et illetoen.


Bal oldalon tenyleg eleg nepszeru, jobb oldalon utaljak."


Mesélj.

2021. jan. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem. Obama utolsó párévében a Republikánusok nézetei elsöpörték a demokratikus nézeteket. Ha újra indulhatott volna Obama a választásokon, akkor sem nyert volna.
2021. aug. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!