Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A CEU ügyben elsöprő többség...

A CEU ügyben elsöprő többség áll a kormány mellett. Nem sikerült gyengíteni a FIDESZ-t a tüntetésekkel?

Figyelt kérdés

Magam sem gondoltam volna, hogy ennyire tisztán látja a társadalom zöme a helyzetet és elsöprő többsége a kormány mellett van. Korábban sokan úgy vélték ebbe a CEU-s botrányba belebukhat a FIDESZ, de erősebb lett. Mit gondolsz ?

[link]


2017. ápr. 14. 08:40
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
81%
Ja, mert a Fidesz megmondta, hogy a többség mellette áll, nagyon hiteles oldallal támasztod alá.
2017. ápr. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Alain Delon ***** válasza:
87%
Ki áll mellettük? Már az Európai Néppárt is ellenük fordult. Itthon meg egyenesen utálja őket a társadalom többsége.
2017. ápr. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Fatal_3rror_ ***** válasza:
86%

Kamu grafikont én is tudok csinálni 2 perc alatt...


Pont annyira állnak mellettük, mint amennyire sikeres volt az érvénytelen népszavazásuk...

2017. ápr. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Shai-Hulud ***** válasza:
95%

Ez így marhaság. Bárki tud olyan kérdéseket megfogalmazni, amelyekre ép ésszel csakis egy válasz adható.

Ez a kérdés is pontosan ilyen. Megkérdezik, hogy a válaszoló akarja-e, hogy az egyetemek betartsák a magyar törvényeket, szerintem néhány trollon kívül nincs olyan, aki erre nemmel válaszolna.


Vajon azt miért nem kérdezik meg, hogy akarja-e, hogy Magyarországon ellehetetlenítsék neves egyetemek működését olyan új jogszabályokkal, melyeknek a gyakorlatban nem fognak tudni megfelelni?


Mindkét kérdés ugyanarról a témáról szól, csak a megközelítése más. És mindkettő olyan, hogy (szerintem) csak egy-egy épeszű válasz adható rá, amelyek éppen ellentétesek egymással.


Vagyis nem kell bedőlni a médiának, tessék tájékozódni, lehetőleg több helyről, lehetőleg egymással ellentétes oldalon álló orgánumokból, ezek alapján GONDOLKOZNI (bár ez a legnehezebb dolgok egyike), és lehetőleg pártatlan véleményt alkotni (ami szintén nem könnyű, először el kell(ene) fogadni, hogy az ellenfélnek is lehet néha igaza).


A CEU ügyben is talán végig kellene gondolni, hogy miért is vannak egymásnak ellentmondó kormányzati nyilatkozatok, hogy miért mindenre csak a sorosozás a válasz?

Ha eddig is törvénytelen volt a CEU működése, akkor miért kellett új törvényt hozni ellene, ha pedig nem volt az, akkor most miért kell ellehetetleníteni?

És ha valóban "csalás" a CEU működése, akkor miért is járt a miniszterelnök lánya egy ugyanilyen rendszerben működő "csaló" egyetemre, és miért is jár a köztársasági elnök lánya jelenleg is ilyenre? Ez nem "csalás", csak az, amit a CEU csinál?

Valóban hihető, hogy a világszerte tiltakozó intézmények, oktatási központok, kormányok, tudományos szervezetek nem tudják értelmezni a magyar jogszabályokat, és teljesen félreértik azokat?

Valóban hihető, hogy "Soros ügynökei" a világon mindenütt megtévesztenek, lefizetnek, befolyásolnak mindenkit, egyedül a hős magyar kormány áll ellen a hazánkat szándékosan elnyomni és rabigába hajtani akaró Soros Györgynek?


Mert én mindezeket inkább egy rossz szürreális drámának látom, és nem valóságnak... De ezt mindenki döntse el saját maga.

2017. ápr. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
2%
Ha ennyire utálják a fideszt, akkor nincs ok aggodalomra, nem nyerik meg a 18as választásokat.
2017. ápr. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
87%
A többség nem mellettük áll, hanem nem érdekli az ügy.
2017. ápr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
93%

Bárcsak igazad lenne, és a Fidesszel kapcsolatos kérdés(?)valóban a "Külföldi politika" kategóriába tartozna!


Az adatforrás pedig szót sem érdemel. Sem a 888, sem a Századvég. Mindkettő kormány által fizetett hivatásos hazugsággyár.

2017. ápr. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
12%

"A többség nem mellettük áll, hanem nem érdekli az ügy."


Miért is érdekelné a többséget, egy fizetős egyetem sorsa, ahol ráadásul életképtelen baromságokkal tömik a hallgatók fejét?!


Az, hogy ebben a kormány álláspontja mellett áll a többség, még nem jelenti azt, hogy a FIDESZ-re is szavaznak a választásokon.

2017. ápr. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
95%
"Magam sem gondoltam volna......" Én még most sem gondolom!!!!:-) Söt, a cikket olvasva biztos vagyok benne, hogy NEM!
2017. ápr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
84%
A dolog lényege az, hogy a többség nem a fidesszel van, hanem a többség leszarja az egészet. Egy átlagember, akinek nem dolgozik/tanul ott ismerőse, az nem is tudott a CEU létezéséről, amíg most a köztudatba be nem rángatták. Ha nem is tudtál róla, nagyon nem is kötődsz hozzá.
2017. ápr. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!