Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Beszélgettem chatten egy...

Beszélgettem chatten egy Tunéziai lánnyal amikor rákérdeztem milyen az élet Tunéziába, milyen a nők helyzete és mikor megemlítettem itt nálunk Európában tisztelik a nőket nem válaszolt lehetséges hogy ott cenzúra működik és nem válaszolhatott?

Figyelt kérdés
2021. febr. 12. 15:00
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
50%

Kiragadtál egy dolgot.


Miközben az összes állításod propaganda. Pl soha nem volt bizonyítva, hogy vegyi fegyvereket használtak volna Iraqban, erről ma már pontosan lehet tudni, hogy a CIA hamis trükkje volt. Ahogyan Szíriában sem volt semmilyen síita elnyomás, az Aszad kormány minisztereinek nagy része mind szunni volt (külügyminiszter, hadügyminiszter stb).


A Pavlavi dinasztia ellen pedig nem lázadtak volna fel az irániak ha annyira nem lett volna diktatúra...

Viszont az ötvenes években a Mosadegh kormány Iránban valóban nyugati típusú berendezkedést követett, és pont az USA buktatta meg.

Most meg van pofájuk picsogni az iráni helyzet miatt...talán nem kellett volna a nyugatias kormányt erőszakkal megbuktatni hatvan éve?


Qadhafī idejében pedig ingyen lakást, rezsit kaptak az állampolgárok, autója is volt kb mindenkinek és az útlevelükkel utazhattak mindenhova. Afrikában a legmagasabb volt az életszínvonal. Most meg a legalacsonyabbak közt van. Köszönhetően az USA belepofázásának (szokás szerint)

2021. febr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 kürasszír ***** válasza:
91%

Kedves 38-as!


De ez állításod felülmúlhatatlan: „Irak: 2003-ig teljesen rendben volt, Szaddám ellenére világi és toleráns társadalom volt, aztán ugye tudjuk, mi történt.”


Amikor csak a Szaddám által kirobbantott 1980-1988-as Irak-iráni háborúban minimum 1 millió ember halt meg, na ott tényleg minden rendben volt!

2021. febr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
50%
Tunéziában is egyébként magasabb volt az életszínvonal 2011 előtt. Ezt mára már a tunéziaiak is tudják.
2021. febr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
50%
Szaddám érdekes módon csak azután lett véreskezű diktátor miután a kőolajat dollár helyett euróban kezdte árulni. Odáig furcsa módon senkit sem zavartak a kegyetlenkedései
2021. febr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 kürasszír ***** válasza:
100%

Magyarul Irak az ország neve, nem pedig Iraq.


Szaddám a kurdok ellen 1988. március 16-án vetett be vegyi fegyvereket, akkor, amikor Szaddám még igen jó, baráti viszonyt ápolt Amerikával, a vegyi fegyvereket, illetve összetevőiket pedig nyugatról vásárolta.


Mohammed Moszadek egyik fő támogatója Iránban a Tudeh, azaz az Iráni Kommunista Párt volt, így őt sok mindennek lehet nevezni, de nyugatbarátnak, vagy nyugatosnak bajosan.


Tunéziában a 2011-ben megbuktatott elnök, Zine El Abidine Ben Ali Amerika egyik legelkötelezettebb szövetségese volt az iszlám világban.

2021. febr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 kürasszír ***** válasza:
100%

Nocsak!


Most ezt írod: "Szaddám érdekes módon csak azután lett véreskezű diktátor miután a kőolajat dollár helyett euróban kezdte árulni. Odáig furcsa módon senkit sem zavartak a kegyetlenkedései"


Előbb még úgy vélted, hogy Irakban minden rendben volt Szaddám alatt, nem zavartak a hullahegyek.

2021. febr. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
50%

#46


Sosem mondtam, hogy minden rendben volt.

Nem ugyanaz a válaszoló vagyok.

2021. febr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
Nem vagy te véletlenül muszlim?
2021. febr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 kürasszír ***** válasza:

"Nem vagy te véletlenül muszlim?"


Na, ez a kérdés aztán a komoly, intellektuális érv egy vitában!


De ugye akinek nincsenek valódi érvei, mi mást tehetne, mint szorultságában hülyeségeket kérdez! :)

2021. febr. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

"De ugye akinek nincsenek valódi érvei, mi mást tehetne, mint szorultságában hülyeségeket kérdez! :)"


Minden más el lett mondva. Nincs mit hozzátennem. Azért kérdezem, mert van gyakorin egy lelkes muszlim, aki egyfolytában provokáló kérdéseket ír ki.

2021. febr. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!