Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Összefoglalva, kik az arabok,...

Összefoglalva, kik az arabok, a berberek, a tuaregek, és a beduinok?

Figyelt kérdés

Nah az arabok az arab-felszigetrol származnak. A berberek meg Észak afrikai népek.

A tuaregek meg nomád arabok, a beduinok meg nomád berberek?

A berbereket a szemita népekhez sorolják?

Ugyan úgy éltek a berberek is mint az arabok , kulturálisan is hasonlóak? Vagy csak mióta fuzioban élnek hasonlóak?



2021. febr. 20. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Akkor én antiberber vagyok.
2021. febr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 hypno ***** válasza:
71%

Wikipédia mit írt róluk?

Én ott kezdeném.

2021. febr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 hypno ***** válasza:
100%

A szemita vagy sémi egy nyelvcsalád. Az asszír-babiloni, kánaáni, arámi, héber, szír, arab és etióp nyelvek tartoznak ide.


Ha népekre akarod vetíteni, akkor az ezeket beszélő népek. Olyan másodunokatesó rokonsági fokban.

2021. febr. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Olvasom azt is. Csak úgy szoktam ha valami eszembe jut gyorsan kiírom és ha van időm utána olvasok utána 😁😇
2021. febr. 20. 12:48
 5/9 A kérdező kommentje:
Jaja! Már csak azért mert láttam térképet ahol a sémi népekhez sorolták a berbereket, vagyis pontosabban a sémi nyelveket sorolták...
2021. febr. 20. 12:50
 6/9 A kérdező kommentje:
Anti berber?
2021. febr. 20. 12:50
 7/9 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

Összefoglalva? Emberek :) A modern ember kb. 75 ezer éve rajzott ki Afrikából beleértve az arabokat és a magyarokat is.


Amúgy az arabok egy Nyugat-Ázsiában őshonos nép, nekik egy nomád alcsoportjuk a beduinok.

A berberek egy Észak-Afrikában őshonos nép, nekik egy nomád alcsoportjuk a tuaregek.

2021. febr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jah akkor fordítva van mint ahogy én gondoltam. Köszi!
2021. febr. 20. 14:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, az arabok az Arab-felszigetről származnak. A beduinok a nomád arabok, a tauregek pedig berberek, de maguk a berberek egy észak-afrikai erősen arabizált népcsoport. Az arab nyelv a szemita nyelvekhez tartozik.
2021. febr. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!