Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért egy közel 80 éves...

Miért egy közel 80 éves embert választanak meg az USA elnökének?

Figyelt kérdés
Minden tiszteletem, de látom saját 67 éves apámon is, hogy már nem a régi, miért egy közel 80 éves ember a legalkalmasabb arra, hogy a világ legnagyobb hatalmának elnöke legyen? Én mondjuk aggódnék, ha nagyapám lenne az elnök, bár jó fizikumú volt ennyi idősen, de azért egy csomó mindenben rugalmatlan, nem is akart haladni a korral.

2021. ápr. 21. 08:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ott ugyanaz a probléma jelen van a szélsőbaloldalon, mint nálunk is, meg gyakorlatilag világszerte: Nem tudnak értelmes, karizmatikus, az emberek számára szimpatikus politikusokat felmutatni. Gyakorlatilag tök ugyanaz van, mint amikor nálunk benyomtak ilyen Medgyessy-féléket miniszterelnöknek, mert nem volt jobb. Meg most ugyanezt akarják a Jákob-bohóccal.
2021. ápr. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Mert az a 80 éves klasszisokkal jobb volt Trumpnál.
2021. ápr. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

1

Biden olyan messze van a szélsőbaltól mint Bayer Zsolt.

2021. ápr. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Az én 77 éves anyukám még gond nélkül felel emberi életek tucatjaiért, ugyanolyan körültekintéssel, mint tette 25 évvel ezelőtt, szóval ez erősen személyfüggő.


Meg egyébként is ideje kinőni ebből az avitt "65 felett tessék már pelenkát hordani és szopogatni az almapapit" hozzáállásból. Ahogy nő a várható élettartam, úgy tolódik ki egyre jobban az aktív, munkaképes kor felső határa is. 2021-ben teljesen más szellemi és fizikai állapotban van az átlagos 70 éves, mint volt 40 évvel ezelőtt és ez csak egyre fokozódni fog.

2021. ápr. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Úgy van.

Meg 65 felett se olyan roggyantak,mint itt.

Egyebjent kiakadok, mikor valami helyi hirujsagban is leirja, hogy 65 eves néni...wtf.

Sok 65 eves meg idosebb ismerősöm totál nem néni, még simán nő...

2021. ápr. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Azt azért vedd figyelembe, hogy a te faterod egy nem túl jól szituált ország gondolom nem túl jól szituált társadalmi rétegében öregedett meg, úgy nem csoda, ha lerobban valaki már 67 éves korára. Biden meg luxusban élte le az egész életét, mindig megvolt a legjobb egészségügyi ellátása, a legnagyobb gondja az volt, hogy épp milyen politikai aktivizmus felé forduljon, orvosok hada figyelt és figyel rá.

Egyébként meg nem csak a 20 éveseké a világ...: https://www.youtube.com/watch?v=EtlG-ClC8Uw

2021. ápr. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

"a legnagyobb gondja az volt, hogy épp milyen politikai aktivizmus felé forduljon"


Mondod arra az emberre, akinek a felesége és 1 éves kislánya autóbalesetben hunyt el karácsonyi bevásárlásra mentem. A fia pedig később agydaganatban. Az az ember nagyon sok megrázkódtatáson ment keresztül még is ott van most ahol.

2021. ápr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
A bábuk sorában most ez következett!
2021. ápr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem annyira életkor kérdése.

Golda Meir 71 évesen lett Izrael miniszterelnöknője, aztán 2 háborút is megnyert a politikájával meg taktikázásával az arabok ellen.


Én Ausztriában élek, és sokszor megfigyeltem már azt, hogy a 70-80 évesek itt sokkal fittebbek még, mint Magyarországon vagy úgy un bloc Kelet-Európában.

2021. ápr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

Tipikus csőlátás, mikor valakit a mora alapján ítélünk meg, és nem a szakmai tudása, esze, tehetsége alapján.

Erre mindig azt hozom fel példának, hogy egy 104 éves indiai pali lefutotta a maratont. Más meg 20 évesen le van bénulva és beszélni se tud. A kor csak egy szám, ettől még az elődjénél például klasszisokkal, fényévekkel jobb, értelmesebb, vállalhatóbb elnök. A sok idiótára meg nem kell figyelni akik a hazug kormánypropagandát isszák és utána demenseznek meg hasonlók: a pali annyira "demens", hogy a 25 perces beiktatási beszédét egyhuzamban elmondta élőben, papír nélkül. Az 57 vagy hány éves Orbán meg nálunk az egyszavas válaszokat is papírról olvassa. Na akkor ki a demens? Aztán mégis ő a fiatalabb, nem is kevéssel.

2021. ápr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!