Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Rasszisták! Ti miért gondolját...

Rasszisták! Ti miért gondoljátok hogy a feketéknek elkülönítetett társadalomban kell tartani?

Figyelt kérdés
A rasszizmus rossz

#PC #patrisse cullors #marxism
2021. ápr. 25. 19:35
A kérdező szavazást indított:
Mert veszélyesek
Mert fontos nekem a gyerekeim, ingatlanom és vagyontárgyaim biztonsága
Mert alacsonyabb az átlag IQ szintjük
Minden fenti miatt
27 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
A multikulturális társadalom ellenzése egyenlő a rasszizmussal?
2021. ápr. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%
Mert nem valók a fehérek közé.
2021. ápr. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Véletlenül nem egy amerikai fórumra akartad kiírni a kérdést?

Plusz a kérdés nem teljesen egyértelmű: kinek szól? A "fehér" rasszistáknak vagy úgy általánosságban a rasszistákhoz?

Ha én pl. fekete vagyok és utálom a fehéreket, akkor nincs opcióm az elkülönülés okát kiválasztani, pl. mert szerintem a fehérek büdösek.

2021. ápr. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
A makákó terrorizmus rossz.
2021. ápr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
2021. ápr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
3 ez minden rasszistának szól, mert a feketék is utálják a feketéket
2021. ápr. 25. 19:51
 7/18 anonim ***** válasza:
96%
A feketék a fehéreket utálják.
2021. ápr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

Rasszista vagyok, de nem gondolom ezt.


Nem lehet azt mondani, hogy baj van a négerekkel, legalábbis itt nálunk. Hány néger bűnbanda járja éjszaka az utcáinkat?? Hány néger rabol ki időseket?? Egy sem.

Viszont akad pár néger orvos és egyéb diplomás munkás nálunk. Vagy néger tanulók. Miért lenne velük bajom?? Max amiatt nem nagyon beszélgetek a néger diákokkal és nem kerülnék velük egy szobában (koliban, szobatársként), mert nem a kedvenc nyelvem az angol. Beszélem, de nem szeretem.

Szóval nincs velük így különösebb bajom, nem is foglalkoztat így a téma, amíg engem különösebben nem érint. Amerikában van baj pár négerrel?? Afrikában?? Igen...

De ott se a bőrszín a lényeg, hanem a társadalmi réteg.

Nálunk a cigányságnál van probléma főleg. De ott se ugye mindenkivel, nekem is van nagyon jó cigány haverom, de kb 1 olyan van mint ő a százezerből. Ez is inkább a társadalmi réteg problémájából adódik. Cigányok között több a szegény, sok nem tanul tovább, elél a koszban mocsokban. Kijátszanak minden kiskaput és ebből megélnek. De generációról generációra ezt látják, hogy így élnek, megélnek és jó ez nekik, ezt ismerték gyerekként és nem is kell érte sokat tenni, hogy ezt az alap szintet tartsák. Van akinek ez nem elég, emiatt vannak cigányok az egyetemeken is, vagy keresnek jobb munkát és nem csak közmunka. Vagy amint lehet mennek diákmunkára, hogy tudják alapozni az életüket. De ugye ez a ritkább eset.

De magyarok között is ugyan úgy meg van ez a réteg.

Szóval tényleg nem igazán bőrszín, inkább társadalmi réteg függő a dolog. De ettől függetlenül ott vannak az arányok (amik lehetnek a véletlen művei), hogy jóval több cigány tartozik ehhez a réteghez. Emiatt vagyunk mi rasszisták.


Senki nem születik amúgy rasszistának. Én azt se tudtam mi az a cigány, nekem is kicsit barnább a bőröm, a cigányokra azt gondoltam, hogy ők is csak a napon barnultak le. De akkor is megvolt az észrevétel, hogy a sötétebb bőrüek balhésabbak és agresszívabbak. Mai napig is látom ezt a példát, hogy szeretnek a kisdebbekbe bele kötni, vagy csoportosan. Általános suliban engem is piszkáltak, leköptek, vertek meg. De ugye ettől érezte magát keménynek a 16 éves kan, hogy bánt egy 12 éves gyereket.

Hozzá tenném hogy az általános sulinkban is minden cigány ilyen volt. Senki nem születik annak. Bennem a rasszizmus szikrája nem volt meg, mégis azzá lettem.

De engem nem is érdekel.

Középsuliba meg már úgy mentem, hogy 185centi lettem, nem kis kerti törpe, meg tényleg egy kigyúrt állat. Senki nem mert hozzám szólni vagy belém kötni. 1 cigány mert csak oda jönni akkor hozzám. Majd megkérdezte, hogy "te olyan rasszista vagy??"

Mondtam neki, hogy igen. Majd tényleg kedvesen megkért, hogy őt ne gyűlöljem. Mint mondtam, 1 cigány haverom van. Ő az.

(Azt még így a végére hozzá tenném, hogy ennek a srácnak 1 rasszista se szólhatott be onnantól. Azért amelyik cigány mellett ott állt a kigyúrt, skinhead nem igazán volt kitéve atrocitásnak. Nálam nagyobb rasszista nem volt a középsuliban, így ha azt mondtam, hogy velem van, nem volt vita.)

2021. ápr. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
42%
Megjegyzés: ha megtanulnál magyarul, és úgy írnád ki a keresési szavakat, akkor még fel is ismerné a rendszer.
2021. ápr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 mindentudó99 ***** válasza:
63%
Ott vannak még a sárgák azokra nem gondolsz?
2021. ápr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!