Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért lett kötelező az összes...

Miért lett kötelező az összes Hollywoodi filmben szerepeltetni színesbőrűeket,lmbtq,ázsiai szereplőket ? Ezt manapság miért csinálja Hollywood ?

Figyelt kérdés

2021. máj. 12. 17:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
38%

A társadalom legostobább és legaljasabb rétegét csakis így lehet megszólítani. Amerikában legalább elkezdték, és igen, értek el vele sikereket.

De ahogyan látom, a magyar szélsőjobbos gyökerek még a célt sem értették meg.

2021. máj. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
51%

"Mert ugye tök hihető, hogy van 50-féle űrlény, galaxisközi háború és utazás, NA DE EGY FEKETE BŐRSZÍNŰ SZEREPLŐ, ÁLLJON MEG A MENET!"


No, ezt pont beszoptad, mert pont nem erre gondoltam. De a magadfajtáktól megszoktam. (Pláne úgy hogy John Boyega volt az egyetlen aki miatt egyáltalán beültem.)


Itt nem az a gond, hogy szerepel. Hanem az, hogy azzal hogy szerepel, már a kis szabadságharcos lelketek azt hiszi jó a film. De maradjunk akkor a csillagok háborújánál. Én kifejezetten vártam hogy mi lesz az átállt rohamosztagossal, és pont lesz.rtam hogy a kis Rey mit ökörködik. És mit kaptam? Semmit. Minden egyes esélye a szereplőnek el lett cs.szve, de nem baj! Mert egy fekete színész játsza, így leírhatunk egy nagy potenciájú szereplőt....


Ha a pénz ahelyett hogy arra megy el, hogy kitalálják hogy most éppen Lando pán vagy mi a szösz szexuális-e, hogy egy rendes forgatókönyvet rakjanak össze, és emellett mondjuk ez is bejön, az nem gond.


Viszont egyenlőre azt látni, hogy ez a filmkultúra rovására megy. Nem véletlen hogy a golden globe és az oszkár is a valaha volt legalacsonyabb nézettséggel bírt tavaly -és idén MÉG AZT IS ALULMÚLTA.


De akkor ha már ilyen nagy egyenlőségi a disney, merj csak rákeresni a kínai 7es film poszter összehasonlítàsára. Hajrá!


Vagy a kishableány. Amikor meghallottam hogy egy fekete színésznő játsza, oda meg vissza voltam : karibi átirat, kalózok, szigetvilág, csaták.


Ja, nem. Csak szimplán kiveszik, Ariel szerepébe emelik, és kifehérítik a bőrét a képernyőn.


Köcci Dizni!!!


De igen, nem a kultúra rothadása a probléma, neeem, hanem tuti homofób rasszisták vagyunk...


"Az, hogy zavar, csak azt jelenti, hogy szükség van rá. Normális ember a színészt látja és nem feketét/fehéret."


Oké, tehát akkor te támogatod a görög színházat, ahol mindenkit -nőt, fiút, csecsemőt- csak felnőtt férfiak játszanak? Érdekes lenne úgy egy leszboszi jelenet...

2021. máj. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
53%

"Hanem az, hogy azzal hogy szerepel, már a kis szabadságharcos lelketek azt hiszi jó a film."


Vetíts nyugodtan, én nem így állok hozzá. Csak engem nem idegenít el egy nem-fehér szereplő, nem fixálódom arra rá, amit a #11-es komment említ is. Elsősorban a szerepet, másodsorban a színész játékának minőségét nézem.


"És mit kaptam? Semmit. Minden egyes esélye a szereplőnek el lett cs.szve, de nem baj!"


Ugye tudod, hogy a szélesebb körű reprezentáció még nem zárja ki a szar filmek készítésének lehetőségét? Illetve hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz? Fel sem merült benned, hogy az új SW-film netán a szereplők bőrszínétől, szexualitásától függetlenül is szar lett volna?


"Ha a pénz ahelyett hogy arra megy el, hogy kitalálják hogy most éppen Lando pán vagy mi a szösz szexuális-e, hogy egy rendes forgatókönyvet rakjanak össze, és emellett mondjuk ez is bejön, az nem gond."


Mert nem, nem arra megy el a pénz, hogy a castingon 6 fehér, 3 fekete és 2 ázsiai jelölt közül az egyik nem fehérre bökjenek rá.


"Viszont egyenlőre azt látni, hogy ez a filmkultúra rovására megy. Nem véletlen hogy a golden globe és az oszkár is a valaha volt legalacsonyabb nézettséggel bírt tavaly -és idén MÉG AZT IS ALULMÚLTA."


Már megint olyan összefüggéseket akarsz látni, amilyeneket szeretnél. Esik a nézettsége, fogyasztása minden tradicionális tartalomnak, médiumnak. Mert tarol a Netflix, Hulu, stb. És ezeken a felületeken még szembeötlőbb az általad kritizált és szerinted mindenki által gyűlölt jelenség :D Attól még, hogy ezek a cégek nem hoznak nézettségi adatokat nyilvánosságra, elég világod, hogy a tévé elől, moziból elszivárgók itt kötnek ki.


"Vagy a kishableány. Amikor meghallottam hogy egy fekete színésznő játsza, oda meg vissza voltam : karibi átirat, kalózok, szigetvilág, csaták.



Ja, nem. Csak szimplán kiveszik, Ariel szerepébe emelik, és kifehérítik a bőrét a képernyőn."


Ezt hívják white fragilitynek. Hogy a fejedbe csak az fér be, hogy fehér kultúrából eredhessen egy fikciós gyerekmese, és minden eltérést indokolni kelljen valamivel, pl. egy izgalmas karibi történetszállal. Hogy egy fekete szereplő a fejedben nem lehet szimplán Ariel, csak a tenger mélyén, mert a világ rendje szerinted az, hogy ő fehér. Fehér meg hal. De az előbbi a sokkal fontosabb.

2021. máj. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

#9

Okés, majd emlékeztetem rád a nézőket, akik már-már kidobják a taccsot :)

2021. máj. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
#10 Na igen, csakhogy az utóbbi 5 SW film több szexuális és színesbőrű kisebbséget mutatott fel fő- és mellékszereplőként, mint űrlényt.
2021. máj. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"Vetíts nyugodtan, én nem így állok hozzá. Csak engem nem idegenít el egy nem-fehér szereplő, nem fixálódom arra rá, amit a #11-es komment említ is. Elsősorban a szerepet, másodsorban a színész játékának minőségét nézem."


Te tényleg nem érted hogy k.rvára nem érdekel senkit sem a bőrszín? Ez egydül azért téma, mert nem azzal kampányolják már a filmeket h jó, hanem hogy milyen sokszínű. A színészi játékkal nekem a felsorolt filmek közüp egyikkel sem volt gondom. Hanem azzal hogy egy piszokul összecsapott eredményt akarnak eladni úgy hogy nincs mögötte eredmény, de ha ez ellen problémát emelsz, akkor máris jönnek az olyanok mint te, hogy "de rasszista meg homofób vagy". Nem. Csak a kampány mellé el is várok valamit. Ha valami nem tetszik, elmondom. És én pont nem azért ülök be a moziba, hogy "érzékenyítsenek". Ha van egy jó sztori, amibe beleillik, legyen! A "Kiss him not me" nevű animében ez a téma remekül kijön. De az elég gáz hogy a feminista robot szabadságért küzd. Plábe úgy hogy robotikát tanulok, így had ne fejtsem ki a problémáimat egy feminista szabadságjogokért küzdő AI androiddal.


"Ugye tudod, hogy a szélesebb körű reprezentáció még nem zárja ki a szar filmek készítésének lehetőségét? Illetve hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz? Fel sem merült benned, hogy az új SW-film netán a szereplők bőrszínétől, szexualitásától függetlenül is szar lett volna?"


Mint írtam, nem a "reprezentáltság" a gondom (ami nem is volt helyes, mert nahavók SEHOL nem voltak, pedig az indiánok az őslakosok...), hanem hogy ennyiből áll mindaz amit feltud mutatni a film és azt várják hogy tapsikoljak ehhez. Az eredeti kérdéshez, te tényleg nem veszed észre hogy a saját érvedet ásod alá? "Kell a demográfiai reprezentáltság" "Helyes, legyen kvóta hogy mi került bele" "A színész tehetsége és játékminősége számít"


Te tényleg nem veszed észre hogy mennyire szembemennek ezek az állítások?!


"Már megint olyan összefüggéseket akarsz látni, amilyeneket szeretnél. Esik a nézettsége, fogyasztása minden tradicionális tartalomnak, médiumnak. Mert tarol a Netflix, Hulu, stb. És ezeken a felületeken még szembeötlőbb az általad kritizált és szerinted mindenki által gyűlölt jelenség :D Attól még, hogy ezek a cégek nem hoznak nézettségi adatokat nyilvánosságra, elég világod, hogy a tévé elől, moziból elszivárgók itt kötnek ki."


Te kevered a szezont a fazonnal. Az hogy más forrásból szedik az emberek a filmeket, nem azt jelenti, hogy akkor már nem is érdekli őket a minőség. Régen az oszkárdíj nem azért volt nézett, mert nem volt más a tvben, hanem mert volt mögötte nívó. Volt oka, hogy miért az az illető/film kapja. Na EZT zülleszti le a kvóta. Van egy király forgatókönyv, de a 12. századi angliában játszódik, se meleg, se fekete = nem kap oszkárt. Van egy kukába való ugyanazon kategóriában + meleg fekete szereplő = oszkárt neki. EZ a probléma!


"Ezt hívják white fragilitynek. Hogy a fejedbe csak az fér be, hogy fehér kultúrából eredhessen egy fikciós gyerekmese, és minden eltérést indokolni kelljen valamivel, pl. egy izgalmas karibi történetszállal. Hogy egy fekete szereplő a fejedben nem lehet szimplán Ariel, csak a tenger mélyén, mert a világ rendje szerinted az, hogy ő fehér. Fehér meg hal. De az előbbi a sokkal fontosabb."


Értem. Tehát megint csak amennyiben nem elégszem meg a hollywood által kitermelt szeméttel, én vagyok a gyökér. Egy filmnél (de lehet én vagyok régimódi) elvárom, hogy ragaszkodjon a világhoz amit leírt. A kishableány meg lett írva. Ha "remake"-et csinálok, ragaszkodjon ahhoz a világhoz amit leírt. Ha történelmi, törekedjen a hitelességre. Egy 13. századi Franciaországba nem lehet berakni fekete főnemest, ugyanúgy, ahogy nem lehet pl: a feketepárducban Wakandába fehér tanácsos. Mert NEM ODA VALÓ.


Egy színésznél számít az is, hogy mennyire illik rá a szerep. Egy Zendaya, nem fogja tudni hitelesen eljátszani Hófehérkét, viszont ugyanígy egy Amanda Seyfried sem a hercegnő és a békát.

2021. máj. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
82%

#16 Az egészben az a legnagyobb vicc, hogy ha egy fehér bőrű színész akar eljátszani egy olyan szerepet ami pl. egy indiáné vagy fekete rabszolgáé lenne, akkor azonnal támadnak, mert hogy kultúra kisajátítás meg hasonlók és követelik, hogy azt csakis a megfelelő rasszhoz tartozó színész játszhassa el. Ha viszont Hófehérhéről van szó, ahol a neve eleve azért Snow White, mert olyan FEHÉR a bőre, mint a hó, ott meg már amiatt szirénáznak, hogy a sztoriban fehérek szerepelnek. Miközben nem is lehetnek benne sem indiánok, sem ázsiaiak, sem feketék, mert nem róluk íródott a mese. Vagy éppen így a nemi identitással is. Mi a fenéért kellene hogy meleg legyen egy olyan képregény szereplő a szuperhősök között akit nem olyannak írt meg a szerzője? Attól mert vannak melegek, még miért kellene egy szuperhősnek is annak lennie?

Azt nem értem ha annyira nem tetszenek nekik a régi történetek, mert hogy azokban csak fehérek vannak vagy csak heterók, akkor miért nem írnak maguknak újakat? Nincs fantáziájuk és nem képesek kitalálni maguknak történeteket? El kell venni és meg kell változtatni azokat amiket valaha a fehér heterók kitaláltak?

2021. máj. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
72%

8-as, még mindig nem érted. Ez egy deviancia. Nem érdekel senkit, hogy ki kivel mit csinál a hálószobájában. De nem tolja az emberek arcába! Gyakorlatilag már a gyerekfilmeket is elő-cenzúráznom kell, mert már azokban is van meleg szereplő, és nem, nem tartom normális dolognak, hogy óvodás gyerekeknél már elkezdődik az agymosás. Én elfogadom őket, amíg békén hagynak. És a gyerekeimet is békén hagyják, mert én heteroszexuális gyerekeket szeretnék nevelni.

Én nem hinném, hogy ettől gyökér vagyok, inkább az a gyökér, aki folyamatosan a másik arcába tolja a devianciáját, aztán meg ha nem tetszik, fel van háborodva.

2021. máj. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

[link]

Ez egy érdekes dokumentumfilm a feketékről, érdemes megnézni.

2021. máj. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

BBC: Isaac Newton is fekete lett


[link]

dec. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!