Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » CSAK ERŐS IDEGZETŰEKNEK !...

CSAK ERŐS IDEGZETŰEKNEK ! Most láttam a 42-es című filmet. Ajánlom mindenkinek ! De hogy volt pontosan a rabszolgák behurcolása?

Figyelt kérdés
Én sok embert ismerek, többségükben fehérek de van pár kisebbségi is. Sok köztük a hazug és rossz ember, bőrszíntől függetlenül. Ha ennyire nem bírták Amerikában a feketék jelenlétét akkor mi a francnak hurcolták be őket?
2021. jún. 20. 11:30
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
82%

Én erről több műsort is megnéztem, meg sok könyvet elolvastam.

Hihetetlen szenvedés volt már az előtt a rabszolgákon, mielőtt elérték volna a legendás zanzibári rabszolgapiacot.Ez volt afrika leghíresebb piaca, innen adták el az utolsó szolgákat is.Nőknek gyerekes anyukáknak kicsit könnyebb volt.Férfiak fiúk megszenvedték már az elején.Meztelen árulták őket, főtéren licitáltak rájuk, az izzó melegben sokszor egész nap a főtéren álltak, míg az európai emberek nézték, vagy odamentek megtapogatni,hogy jó szolga volna-e.

SAJNOS! ez a legrosszabb az egészben, mikor megvettek egy szolgát, ha fiú vagy férfi volt, egyből kiherélték.Nagyon kevés volt az a szolga aki herélés nélkül hagyta el a zanzibári piacot.Ezeket a szegény férfiakat fiúkat főleg közép és dél amerikai ültetvényekre vitték.Több olyan régi fénykép is volt az utolsó rabszolgaeladásokról, ahol európai főnemes asszonyok fogdosták szegény fiúkat ahogy kiállítva voltak egy fához kötözve,mosolyogva, majd utána herélték őket.Rossz világ volt ez, ennek csak egy romantikusabb változata maradt fenn regények beszámolóiból, de a rideg valóság annyira durva volt, hogy sok ember beszélni sem akar róla.

2021. jún. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
50%

#11


Miért herélték volna ki a kelet-afrikai fiúkat? Zanzibár arab uralom alatt volt, de gondolom a rabszolgapiacon a kereslet nagyobb része inkább Amerikába irányult. Az európai eredetű kereskedők pedig nem háremörzőt akartak, mint az arab szultánok , hanem erős, izmos férfiakat, akik keményen tudnak dolgozni a földeken (az arabok is nagyobb részt fizikai munkára kereshettek rabszolgát). Az erős fizikumhoz kell a tesztoszteron.

És ugye a rabszolga nagy érték volt, ha reprodukálják magukat, az értékteremtés a tulajdonosnak.

2021. jún. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
43%

Akkor olvass utána.

Elég hiányosak az ismereteid.

Még finoman írtam le, miket csináltak ott a szolgákkal mielőtt megvették őket.

Amúgy ha jól emlékszem, negyedük vagy harmaduk meghalt útközben a sebfertőzés közben.

2021. jún. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
65%

Ez is eszembe jutott. Nem volt modern orvostudomány. Akkoriban szerintem is minden 3-4. férfi belehalt volna az ilyen műtétbe, elvéreznek, elfertőződik stb. Ami hatalmas kiesés.

Nem látom éretelmét, miért csináltak volna ilyet az amerikai piacra szánt rabszolgákkal. Eddig csak hátrányok jutottak eszembe.

Egyetlen pozitívum lehetne, hogy tesztoszteron hiányában kevésbé agresszívak, talán jámborabbak, de ez nem kompnezálja a leromlott fizikai állapotot. Nem tudták volna jó árban eladni az ilyen hibás, "fogyatékos" rabszolgákat az amerikai piacokon.

2021. jún. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
71%

Amikor az európaiak (főleg a spanyolok és a portugálok, de később az angolok és franciák is) elözönlötték Amerikát, kiirtották a helyi lakosságot. Na, az volt az igazi holokauszt...

Csak kis részüket fegyverrel, nagyobb részük a behurcolt, ott ismeretlen betegségekbe pusztult bele (himlő).

Észak-Amerikában hatalmas, jó minőségű földterületek vannak, főleg a déli államokban, szóval az indiánt kiirtották, vagy elűzték a földekről, melósnak meg olcsón behozatták a négereket. Aztán volt a polgárháború, a Észak győzött, a rabszolgák "szabadok" lettek, és ott maradtak az országban. Kb ennyi, röviden.

Az meg röhejes, hogy Amerikában bárki is "bevándorlásellenes". Ott mindenki bevándorló, pár ezer indiánt és eszkimót kivéve, akik valahogy túlélték a dolgot.

2021. jún. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
89%
Ha nincs kiherélve, akkor születhet gyereke, ami ingyen új munkaerő volt a rabszolgatartónak.
2021. jún. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
31%

"Az meg röhejes, hogy Amerikában bárki is "bevándorlásellenes". Ott mindenki bevándorló, pár ezer indiánt és eszkimót kivéve, akik valahogy túlélték a dolgot."


Ha így nézzük, akkor az eszkimók, indiánok is bevándorlók Amerikában, csak az ő őseik nem Európából, Afrikából érkeztek, hanem Szibériából több ezer évvel korábban.

2021. jún. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
78%

"Az meg röhejes, hogy Amerikában bárki is "bevándorlásellenes"."


Illegális-bevándorlás ellenesek. A korábbi bevándorlók legálisan jöttek.

2021. jún. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Utánaolvasva is arra jutottam, hogy ez a kiherélős rabszolgakereskedelem nem az amerikai piacot célozta Zanzibáron, hanem az arab uralmú világot, ott voltak keresettek az eunuchok.
2021. jún. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Ha valóban kiherélték szegény férfiakat , hogy ne legyen annyi rabszolga utód akkor a földesurak akik annyira undorodtak a rabszolgáktól miért dugták meg kínozták a nőket halomra ? Nem tudnék megverni egy embert sem / kivéve a szomszédomat / . Az embert nem színe hanem a tettei határozzák meg !
2021. jún. 20. 12:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!